Přeposlat Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

10.08.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na prozatím poslední přírůstek společnosti Canon do kategorie mobilních fototiskáren. Model s označením Selphy CP1200 nabídne kompaktní rozměry, rozsáhlé možnosti tisku a kombinaci rozumné ceny s relativně nízkými provozními náklady.

Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

Jedná se o tradiční jednoúčelovou fototiskárnu, takže zvládne pouze tisknout a k tomu využívá termosublimační technologii. Je to poměrně známá technologie využívající k tisku speciální pásek, který tiskařská hlava zahřeje a poté se jeho prostřednictvím vytvoří požadovaný obraz. Canon Selphy CP1200 je vcelku elegantní model a k dispozici je v černé, bílé a zlaté barvě, přičemž samozřejmě je i náležitě kompaktní, jak se na správnou mobilní tiskárnu sluší a patří. Její kompletní rozměry čítají 180.6 x 135.9 x 63.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 860 gramů, takže ji můžete brát všude s sebou, což je také ostatně jeden z hlavních účelů toto typu tiskáren. Ovládací panel uložený na horní straně se skládá z 2.7 palcového LCD displeje, který je vyklápěcí a díky tomu je bez problémů čitelný za všech okolností. Pod displejem pak sedí klasická dedikovaná tlačítka sloužící k tisku a různému nastavení. Ovládání není nikterak obtížné, protože uživatelské rozhraní je velmi intuitivní a velmi rychle tak přejde do krve.

Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

Tuto tiskárnu můžete využívat připojenou klasicky do sítě, nicméně k dispozici je i baterie, díky které je možné tisknout pohodlně i na cestách a Canon uvádí, že plně nabitá baterie stačí na 54 výtisků. Co se týče samotného tisku, tak zde jsou možnosti opravdu dobré a kromě klasického tisku z počítače lze tisknout bezdrátově z mobilního telefonu, z paměťových karet (miniSD, miniSDHC, microSD, microSDHC, microSDXC) a samozřejmě i z USB flash disku. Neschází ani rozhraní PictBridge, které se stará o přímý tisk z digitálního fotoaparátu. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, které zprostředkovává přímou komunikaci mezi tiskárnou a smartphonem a tiskárna podporuje i rozhraní Apple AirPrint. Kromě přístrojů s operačními systémy Android a iOS umí tento model spolupracovat také s operačními systémy Windows RT a Kindle Fire OS, takže v oblasti mobilního tisku si opravdu není na co stěžovat. Díky přítomnosti dedikovaného WiFi tlačítka je nastavení bezdrátového připojení velmi snadné a víceméně bezproblémové.

Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

Canon Selphy CP1200 umí tisknout ve čtyřech velikostech, a to konkrétně na papír o rozměrech 22 x 17.3 mm, 52 x 52 mm, 86 x 54 mm a 148 x 100 mm a maximální rozlišení tisku čítá 300 x 300 dpi. Spolu s tiskárnou pak dostanete 18 kusů papíru o největším rozměru, takže pokud budete chtít tisknout v menším formátu, budete si muset přikoupit papíry zvlášť. Je trochu škoda, že není možné používat i větší papír a některé konkurenční mobilní fototiskárny si umí poradit i s větším formátem. Samotné uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, přičemž zapojení náplně i kazety s fotopapírem je otázkou chvilky. Pokud budete chtít používat tento model připojený k počítači, tak vězte, že si poradí jak s klasickými Windows (7, 8 / 8.1), tak se systémem Mac OS od Applu. Co se týče rychlosti tisku, tak se poměrně hodně liší podle toho, z jakého média se rozhodnete tisknout. Při tisku z USB flash disku, paměťové karty a počítače se dočkáte jedné barevné fotografie za čas od 55 sekund do jedné minuty. Při bezdrátovém tisku už byla rychlost samozřejmě pomalejší a při použití rozhraní WiFi Direct trvala jedna fotografie 1 minutu a 32 sekund.

Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

Při tisku přes normální WiFi síť pak byla rychlost ještě o něco horší a v tomto případě trvala jedna fotografie 2 minuty a 10 sekund. To není žádná sláva a v celkovém součtu se určitě nejedná o nejrychlejší tiskárnu ve své třídě, přičemž například takový Epson PM-400 je podstatně rychlejší (jeho průměrná rychlost je okolo 42 sekund na jednu fotografii). Kvalita tisku ale pomalejší tisk bez větších problémů vyvážila, protože výsledky vypadají opravdu dobře a dalo by se říct, že jsou lepší, než fotografie vyvolané ve fotolabu. Pochválit musíme hlavně velmi realistické podání barev a také schopnost poradit si s detaily ve výrazně tmavších i světlejších oblastech. U několika fotografií jsme si všimli mírných pásků, nicméně ty byly patrné pouze při opravdu hodně soustředěném pohledu zblízka, takže ve finále to ničemu nevadilo. Zmínit bychom měli také až překvapivě příznivé náklady na jeden výtisk (na fototiskárnu) a tento model se tak řadí ve své třídě v ohledu nákladů k těm nejlepším.

Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu

Canon Selphy CP1200 je opravdu povedená mobilní tiskárna, která nabídne atraktivní kombinaci rozumně nastavené ceny, dobrých schopností a kompaktních rozměrů. Ocenili jsme také velmi dobré možnosti v ohledu tisku z různých platforem, povedený ovládací panel a samozřejmě i nadprůměrnou kvalitu tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to nemožnost tisknout na větší formát, než 148 x 100 mm a také celkově pomalejší tisk. Tiskárna Canon Selphy CP1200 je běžně dostupná i na našem trhu, a to za cenu okolo 3 190 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Selphy CP1200: Kompaktní mobilní tiskárna za rozumnou cenu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.