Přeposlat Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

13.07.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové monochromatické tiskárny mají své místo převážně v pracovním prostředí a přesně sem patří také model Smart Printer S5830dn od společnosti Dell. Zde tato tiskárna potěší hlavně perfektní rychlostí tisku a vysokou výtěžností, takže se hodí i do náročnějšího prostředí.

Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

Tento model spadá do kategorie jednoúčelových monochromatických laserových tiskáren, takže umí pouze tisknout a této vlastnosti bylo přizpůsobeno vše. Samozřejmě ale nezůstalo pouze u klasického tisku z počítače, s tím už by dnes žádný výrobce moc neuspěl a tiskárna zvládá i jiné druhy tisku. Umí například pracovat s USB flash diskem a port pro jeho připojení se nachází nalevo od ovládacího panelu. Připojení k internetu je samozřejmostí a tiskárna spolupracuje se softwarem Dell Document Hub, který umožňuje tisk z mobilních zařízení s operačními systémy iOS a Android. Neschází ani podpora Apple AirPrint, Google Cloud Print a tento model disponuje i Mopria certifikací, takže v oblasti mobilního tisku si není moc na co stěžovat. Je ale škoda, že vestavěný WiFi přijímač není součástí standardního balení, a pokud chtít tiskárnu připojit k internetu bezdrátově, budete si ho muset přikoupit. Vestavěný WiFi přijímač by navíc usnadnil mobilní tisk, protože přímé spojení přes WiFi Direct je pohodlnější, než připojování prostřednictvím přístupového bodu na síti.

Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 510.5 x 424.1 x 165.1 mm, takže je to poměrně velký přístroj a bude nutné zajistit pro něj samostatný stůl nebo nějakou větší lavici. Sdílet s touto tiskárnou pracovní stůl chtít určitě nebudete. Hmotnost se zastavila na hodnotě 23.5 kg, takže při přenášení a manipulaci bude nutné přizvat si k sobě někoho na pomoc. Na horní straně má své místo 4.3 palcový barevný dotykový displej, který slouží k ovládání i nastavení a který je doplněný klasickou alfanumerickou klávesnicí. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché a ovládací prvky jsou rozloženy intuitivně, takže s ovládáním ani nastavením nejsou žádné větší problémy. Dell Smart Printer S5830dn boduje hlavně v oblasti práce s papírem a už v základní výbavě je obsažený vstupní zásobník na 650 listů papíru (tato kapacita je rozdělena mezi 550 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku), nicméně kapacita to pochopitelně není konečná. K dispozici jsou další tři zásobníky s kapacitou 550 listů každý a dokonce i čtvrtý zásobník, který zvládne pojmout 2100 listů papíru.

Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

Maximální kapacita se tak může vyšplhat až na 4400 listů papíru, což je opravdu výborná hodnota a bude to zcela jistě stačit i ve velmi náročném prostředí. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 300 000 výtisků, přičemž výrobcem doporučená měsíční výtěžnost je 50 000 výtisků. Součástí standardní výbavy je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk (ten je nastavený jako výchozí) a co se týče konektivity, tak ta zahrnuje klasický USB port a rozhraní Ethernet. V oblasti podpory operačních systému nemáme žádné výhrady, protože tiskárna podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných systémů. Kromě klasických Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1 a 10) podporuje také verze Server, operační systémy Mac OS X od Applu (v10.6 až v10.11) a ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu a jeho různých distribucí (například Red Hat, SUSE nebo Fedora). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, což je jedna z hlavních předností tohoto modelu a při kombinovaném tisku se jeho rychlost vyšplhala až na 15 stránek za minutu (ppm).

Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

To navíc platí pro oboustranný tisk, který je nastavený defaultně a při tisku na jednu stránku je tiskárna samozřejmě ještě rychlejší (18.4 ppm). Ve své třídě se tedy jedná o jeden z nejrychlejších modelů a na své si tak přijdou i opravdu nároční uživatelé. Kvalita tisku je v celkovém součtu průměrná a nejlépe je na tom tisk textu, což je vzhledem k zaměření tiskárny logické. Ale ani v oblasti tisku textu to není vyložený premiant a například čitelnost při použití menšího fontu se poměrně rychle zhoršuje. I tak jsou ale výsledky bez jakýchkoliv obav použitelné i pro náročné pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je už bohužel výrazně horší a problémy nastaly hlavně v oblastech, kde se měnil tón barev. Kvalita tisku fotografií je v této třídě víceméně typická a pro vnitropodnikové účely by měly výsledné fotografie stačit. V kancelářském prostředí určitě vyniknou i nízké provozní náklady, přičemž v tomto ohledu patří Dell Smart Printer S5830dn k těm nejlepším ve své třídě.

Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů

Laserová tiskárna Dell Smart Printer S5830dn se povedla a tento model vyniká hlavně v oblasti rychlosti tisku, výborné kapacity a vysoké měsíční výtěžnosti. Za zmínku určitě stojí i povedený ovládací panel a solidní funkčnost v oblasti mobilního tisku. Co ale určitě zamrzí, je absence vestavěného WiFi přijímače v základní výbavě, a pokud se bez tohoto prvku neobejdete, budete si ho muset přikoupit. Úplně ideální není ani tisk grafiky, která spadá v této třídě spíše do lehčího podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Smart Printer S5830dn nabídne povedenou kombinaci rychlosti, vysokého vytížení a nízkých provozních nákladů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.