Přeposlat Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

29.06.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Dell Color Smart Printer S5840cdn, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do kategorie jednoúčelových barevných laserových tiskáren určených hlavně do vytížených kanceláří. Právě tam vynikne slušná kapacita, dobrá měsíční výtěžnost i vcelku nízké provozní náklady.

Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

Tato jednoúčelová barevná laserová tiskárna tedy umí pouze tisknout, a pokud hledáte nějakou multifunkci, budete se muset poohlédnout jinde. Klasický tisk z počítače ale samozřejmě není její jediná funkce a tiskárna toho pochopitelně umí víc. Na přední straně je umístěný USB port, který lze použít k tisku z USB flash disku, což je v kanceláři poměrně užitečná a praktická vlastnost. To ale samozřejmě není všechno a tento model podporuje také mobilní tisk, a to prostřednictvím aplikace Dell Document Hub, která spolupracuje s mobilními operačními systémy iOS od Applu a Android. Neschází ani podpora tisku z online datových úložišť (Google Cloud Print) a tiskárna má certifikace AirPrint a Mopria. Design není nijak zvlášť zajímavý, je to zkrátka velká, černá, hranatá tiskárna, ale její venkovní rozměry zaujmou hned na první pohled. Je to totiž poměrně velký přístroj a s rozměry 500.3 x 475 x 416.5 mm budete potřebovat nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Sdílet s takto velkou tiskárnou pracovní stůl je totiž prakticky nemožné.

Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

Hmotnost se zastavila na hodnotě 37.1 kg, takže bude lepší, když si k sobě při manipulaci někoho přizvete na pomoc. Na levé horní straně těla tiskárna je usazený 4.3 palcový dotykový displej, prostřednictvím kterého se ovládají základní funkce. Společnost mu dělá alfanumerická klávesnice s funkčními tlačítky Home, Delete, Cancel a klasickým vypínacím tlačítkem. Ovládání není nijak zvlášť složité a uživatelské prostředí je vcelku intuitivní, takže v tomto ohledu nejsou žádné problémy. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 650 listů papíru a ty jsou rozděleny mezi 550 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku. To ale samozřejmě konečná kapacita není a za příplatek jsou k dispozici další tři zásobníky s kapacitou 550 listů každý, takže celková kapacita může být až 2300 listů papíru. To už by mělo stačit i ve velmi vytížené kanceláři a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost až 150 000 výtisků (výrobcem doporučovaná maximální výtěžnost je 2500 až 25 000 výtisků).

Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je součástí standardní výbavy, a co se týče konektivity, tak v tomto ohledu máme jednu výhradu. V základu dostanete pouze klasický USB port a rozhraní Ethernet, přičemž vestavěný WiFi přijímač schází, takže pokud preferujete bezdrátové připojení, budete si ho muset přikoupit. Uvedení do provozu není nijak obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete samozřejmě na přiloženém CD, ale určitě bude lepší stáhnout si je z webu výrobce, protože budete mít jistotu, že jsou na 100 % aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje snad všechny myslitelné systémy a kromě klasiky v podobě Windows (7, Vista, 8/8.1 a 10) a Mac OS X umí pracovat také pod Linuxem a jeho různými deriváty. Kompletní výčet podporovaných operačních systémů lze najít na oficiálních stránkách výrobce. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 40 ppm pro oboustranný a 50 ppm pro jednostranný tisk, ale těchto výsledků se dočkáte pouze při jednoduchém tisku čistého textu bez jakýchkoliv úprav.

Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

Při tisku kombinovaného obsahu (text, grafika a fotografie) jsou výsledky samozřejmě úplně jiné a v tomto módu dosahovala tiskárna rychlosti 9.8 ppm při oboustranném a 10.5 ppm při jednostranném tisku. To jsou vcelku slušné výsledky patřící v této kategorii tiskáren k mírnému nadprůměru. Kvalita tisku je také lehce nadprůměrná s tím, že tisku textu je sice průměrný, ale výsledky se i tak bez problémů hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Pokud nebudete potřebovat tisknout ve vyloženě malém fontu, kvalita bude určitě dostatečná. Kvalita tisku grafiky je lehce nadprůměrná a tisk různých prezentací, například z PowerPointu, je opět velmi dobře použitelný i pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií je pak velmi dobrá, hlavně v oblasti kancelářských tiskáren a výsledky potěší jak dobrým podáním barev, tak solidní mírou detailů. Jediným nedostatek byla občasná ztráta detailů ve výrazně světlých oblastech.

Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře

Dell Color Smart Printer S5840cdn je vskutku povedená laserová tiskárna určená převážně do kanceláří, kde zastane hodně práce a ještě potěší vcelku nízkými provozními náklady. Mezi hlavní klady tohoto modelu patří dobrá kapacita, vysoká měsíční výtěžnost, poměrně kvalitní tisk a povedený ovládací panel. Jediná výraznější výtka míří k absenci vestavěného WiFi přijímače v základní výbavě, který je nutné dokoupit za příplatek (pokud samozřejmě požadujete bezdrátové připojení).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Color Smart Printer S5840cdn: Barevný laserový pracant pro vytížené kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.