Přeposlat Brother MFC-J985DW: Povedená tiskárna s dobrou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J985DW: Povedená tiskárna s dobrou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

15.06.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční inkoustovou tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-J985DW. Tato povedená tiskárna nabídne přitažlivou kombinaci nízkých provozních nákladů, dobré funkčnosti a vcelku nízké pořizovací ceny.

Brother MFC-J985DW: Povedená tiskárna s dobrou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

Na první pohled vypadá tato tiskárna docela obyčejně, nicméně má jednu poměrně zajímavou tajnou zbraň, která ji povyšuje na nadprůměrný model. Inkoustové náplně této tiskárny totiž zvládnou vytisknout opravdu velké množství stránek a výsledné náklady na jeden výtisk jsou tak velmi nízké, na což samozřejmě hodně zákazníků slyší. K tomu stačí přičíst rozsáhlou funkčnost, dobrou konektivní výbavu, relativně nízkou cenu a vyjde vám koktejl, který je pro domácí použití jako stvořený. Co se týče oné funkčnosti, tak tento model umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavený také jednotkou faxu, takže se dá použít i v kanceláři. Tiskárna zvládne fungovat jako samostatná kopírka a fax, zvládne velmi jednoduše skenovat přímo do mailu a to samozřejmě není všechno. Naskenované dokumenty či obrázky je možné poslat přímo na web nebo do některého z podporovaných online datových úložišť (například Picasa, Flickr, Google Drive, Evernote nebo Dropbox). Možnost dnes velmi rozšířeného mobilního tisku pochopitelně nechybí a o přímé spojení mezi tiskárnou a smartphonem / tabletem se stará rozhraní WiFi Direct.

Brother MFC-J985DW: Multifunkce s dobou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

Z podporovaných služeb pro mobilní tisk musíme zmínit hlavně AirPrint, Google Cloud Print, Mopria nebo Cortado, přičemž spojení lze navázat také pomocí čipu NFC, kterým je tento model vybavený. Design moc řešit nemusíme, ale poměrně kompaktní rozměry čítající 419.1 x 340.3 x 172.7 mm určitě stojí za zmínku a díky nim není s nalezením vhodného místa žádný větší problém. S tiskárnou lze bez obav sdílet i svůj pracovní stůl, kde moc místa nezabere. Hmotnost se zastavila na hodnotě 8.3 kg, takže manipulace je příjemně jednoduchá i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá prostřednictvím 2.7 palcového barevného dotykového displeje, který je doplněný třemi senzorovými tlačítky a klasickým tlačítkem pro zapnutí / vypnutí. Styl ovládání není nijak komplikovaný a přejde vcelku rychle do krve, takže v tomto ohledu nejsou žádné větší problémy. Standardní výbava zahrnuje vstupní zásobník na 100 listů papíru, do kterého jde umístit i 20 listů fotopapíru ve speciálním držáku a neschází ani víceúčelový podavač ne jeden list.

Brother MFC-J985DW: Multifunkce s dobou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

Kapacita je tedy veskrze pouze průměrná, ale pro takové to normální používání v domácnosti by měla bez větších problémů stačit. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 2500 výtisků měsíčně. Výbava dále obsahuje i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak ta zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, USB port a rozhraní Ethernet. Uvedení do provozu není nijak zvlášť obtížné a po zapojení veškeré kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje operační systémy Windows a Mac OS X a součástí balení je i CD s ovladači, nicméně lepší je stáhnout si z webu výrobce aktuální ovladače. V oblasti rychlosti tisku je na tom tento model tak nějak průměrně a při kombinovaném tisku dosahoval rychlosti 4.6 ppm, což je v této třídě víceméně normální. Jak jsme se již zmínili, jednou z hlavních zbraní této tiskárny jsou inkoustové náplně s vysokou kapacitou, díky čemuž jsou náklady na jeden výtisk příjemně nízké a ve své třídě se jedná o nákladově jeden z nejlevnějších modelů.

Brother MFC-J985DW: Multifunkce s dobou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

Standardní černá náplň zvládne 2400 výtisků a barevné okolo 1200 výtisků, takže často je měnit nebudete a to je samozřejmě také výhoda. Kvalita tisku je ve třídě barevných inkoustových tiskáren průměrná s tím, že nejlepší je tisk barevných fotografií. Tisk textu je slušný, ale při použití menšího fontu se čitelnost samozřejmě zhoršuje a jednotlivá písmena nejsou úplně dokonale ostrá. Grafika je na tom obdobně, ale výsledky se hodí i pro náročnější účely a za prezentaci z PowerPointu se určitě nebudete muset stydět. Menší problémy nastaly pouze v oblasti tenkých barevných linek, které byly stěží viditelné, ale například přechod mezi jednotlivými odstíny byl zase velmi dobrý a ten musíme pochválit. Kvalita tisku barevných fotografií je pak nejlepší a výsledky potěší jak dobrým podáním barev, tak slušnou mírou detailů a nadprůměrnou ostrostí. Ve velmi jasných oblastech fotografií se detaily sice trochu ztrácely, ale to byl jediný výraznější nedostatek.

Brother MFC-J985DW: Multifunkce s dobou výbavou a velmi nízkými provozními náklady

Brother MFC-J985DW je velmi dobrá a povedená multifunkční tiskárna, která potěší hlavně nízkými provozními náklady a rozsáhlou funkčností. Za zmínku určitě stojí také pohodlné ovládání, relativně kompaktní rozměry, dobrá konektivita a příznivá cena. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší kapacita a ne úplně ideální kvalita tisku textu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J985DW: Povedená tiskárna s dobrou výbavou a velmi nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.