Přeposlat Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

01.06.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční laserová tiskárna Canon imageClass MF414dw, na kterou se dnes podíváme, je další zástupce tiskáren určených do kanceláří nebo pracovních skupin. Tento model v sobě kombinuje hlavně dobré schopnosti, slušnou výbavu a kvalitní tisk textu.

Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

Jedná se o klasickou multifunkční tiskárnu určenou do středně velké kanceláře, která nabídne všechny hlavní vlastnosti (tisk, kopírování, skenování a fax) a přidává k nim ještě velmi dobrou podporu mobilního tisku. Kromě mobilního tisku prostřednictvím přístupového bodu na síti lze vytvořit také přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem / tabletem, a to pomocí technologie WiFi Direct. Co se týče podporovaných protokolů a služeb, tiskárna si poradí s Apple AirPrint, Mopria Print Service, Canon Print Business a Google Cloud Print. V oblasti mobilního tisku si tedy pravděpodobně nebude nikdo na nic stěžovat a zbytek funkcí je pak víceméně tradiční. Tento model zvládne fungovat jako samostatná kopírka a fax a umí také tisknout z USB flash disku nebo přímo do tohoto média skenovat, což se určitě může hodit. Po velikostní stránce je to vcelku rozměrný kousek techniky, se kterým není manipulace úplně jednoduchá a jednoduché nebude ani nalezení vhodného místa. Na usazení na pracovní stůl můžete prakticky zapomenout, protože tady by tiskárna zabírala hodně místa a bude tak nutné vyhradit pro ni samostatný stůl nebo nějakou lavici.

Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

Její kompletní rozměry čítají 472.4 x 431.8 x 391.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 19 kg i s náplní, takže při přenášení bude nutné si k sobě někoho přizvat. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu je určitě povedený ovládací panel na přední straně, který se skládá z 3.5 palcového barevného dotykového displeje a doprovodných tlačítek, přičemž nechybí ani dedikovaná tlačítka například pro skenování nebo faxování. Uživatelské rozhraní je poměrně příjemné a styl ovládání přejde docela rychle do krve. V základní výbavě je tiskárna vybavena vstupním zásobníkem na 300 listů papíru (250 listů pojme hlavní a 50 listů multifunkční zásobník) a kapacita to není konečná, protože je možné další rozšíření. Za příplatek si lze pořídit druhý zásobník s kapacitou 500 listů, takže celková kapacita může být až 800 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost je 50000 stránek, což by mělo stačit i náročnějším uživatelům. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a již zmíněné rozhraní WiFi Direct pro jednoduchý mobilní tisk.

Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

Samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což u takto zaměřeného modelu očekáváme a bez kterého by to v této třídě ani nešlo. Uvedení tiskárny do provozu je víceméně standardní a po nelezení vhodného místa, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače sice dostanete na přiloženém CD, nicméně z důvodu aktuálnosti je lepší, když si je stáhnete přímo z webu výrobce. Co se týče operačních systémů, tak podpora je příkladná a imageClass MF414dw podporuje většinu dnes hojně používaných Windows, včetně starší verze Vista a nejnovějších Windows 10. Neschází ani podpora Windows Server (2003, 2008 a 2012) a systému Mac OS X od Applu (zde je potřeba mít verzi 10.6 a vyšší). Nyní se přesuneme do oblasti rychlosti tisku, která sice není špatná, ale nijak závratná také ne a celkově by se dala označit za průměrnou. V základu je tiskárna nastavena na oboustranný tisk a výrobce v tomto módu uvádí nejvyšší rychlost čítající 17 stránek za minutu (ppm).

Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

Toho se samozřejmě dočkáte pouze při tisku textu s minimálními nebo žádnými úpravami, přičemž při kombinovaném tisku se rychlost pohybovala okolo 9 ppm. Při klasickém, jednostránkovém tisku se rychlost pohybovala okolo 11.1 ppm a ještě bychom měli zmínit, že prvního výtisku se dočkáte za 6.3 sekundy. Kvalita tisku je na tom velmi slušně a nejvíce pochopitelně vyniká text, ale se dá u laserové tiskárny předpokládat. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná a čitelnost se mírně zhorší až při použití opravdu malého fontu. Tisk grafiky je pak veskrze průměrný, nicméně výsledky jsou pro většinu pracovních nasazení dostatečné a občasné problémy nastaly při podobném barevném odstínu a tenkých linkách. Tiskárna čas od času hůře rozliší podobné barevné tóny a velmi tenké linky, které jsou v originále barevné, byly občas úplně neviditelné. Kvalita tisku fotografií je přesně taková, jakou lze u monochromatické laserové tiskárny čekat a hodí se tak na tisk fotografií přímo z webu.

Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře

Canon imageClass MF414dw je určitě povedená laserová multifunkce, která zastane hodně práce i v opravdu náročné pracovní skupině. Mezi její nejlepší vlastnosti patří rozsáhlá funkčnost včetně podpory mobilního tisku, dobrá konektivní výbava, povedený ovládací panel s dotykovým displejem a vysoká kvalita tisku textu. Rychlost tisku spadá veskrze do průměru a zmínit musíme také ne úplně ideální kvalitu tisku grafiky, kdy má tiskárna občas problémy s tenkými linkami nebo podobnými odstíny na jednom výtisku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF414dw: Dobře vybavená a schopná multifunkce do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.