Přeposlat Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

25.05.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes opět zavítáme ke společnosti Brother a podíváme se na dalšího zástupce laserových monochromatických tiskáren určených do kanceláří. Model s označením HL-L5100DN vyniká hlavně v poměru cena / výkon a není to jeho jediná kladná vlastnost.

Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

Jedná se o velmi schopnou monochromatickou laserovou tiskárnu, která najde své uplatnění jak ve střední pracovní skupině, tak v domácí kanceláři. Zvládne poměrně velké zatížení, nicméně na tiskařské schopnosti se podíváme až později. Tato tiskárna spadá do kategorie jednoúčelových přístrojů, takže umí sice pouze tisknout, ale jenom u klasického tisku z počítače naštěstí nezůstalo. Schopnost mobilního tisku pochopitelně nechybí, protože se jedná o v dnešní době hodně protěžovanou a i praktickou vlastnost, která je čím dál vyhledávanější. Tento model sice neobsahuje vestavěný WiFi přijímač, takže není možné přímé propojení s mobilním telefonem nebo tabletem prostřednictvím technologie WiFi Direct, ale mobilní tisk je i tak možný pomocí přístupového bodu na síti. Brother HL-L5100DN podporuje mobilní tisk prostřednictvím technologií AirPrint, Google CloudPrint, Morphia, Brother iPrint&Scan a neschází ani podpora Cortado Workplace. V této oblasti je tedy nabídka poměrně bohatá a na své si tak přijdou i náročnější uživatelé.

Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

Co se týče rozměrů, tak tělo tiskárny měří 388.6 x 373.3 x 254 mm, takže to není nijak přerostlý přístroj a nalezení vhodného místa by nemělo být nijak extrémně náročné. Hmotnost pohybující se okolo 10.6 kg také není nic hrozného a manipulace je tak příjemná i pro jednoho člověka. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu umístěného na horní straně, který se skládá z jednořádkového monochromatického displeje a doplňkových funkčních tlačítek. Systém ovládání je jednoduchý a přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu také nejsou žádné větší obtíže. Vstupní kapacita je jednou z nejlepších vlastností tohoto modelu a už v základu dostanete zásobník schopný pojmout 300 listů papíru (250 pobere hlavní a 50 víceúčelový zásobník). Za příplatek jsou pak k dispozici ještě další zásobníky a celková kapacita se tak může vyšplhat až na hezkých 1340 listů papíru, což by mělo stačit i ve vytížených kancelářích. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 50 000 výtisků, přičemž výrobcem doporučená měsíční výtěžnost je 3500 výtisků.

Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

Konektivní výbava je standardní a zahrnuje klasický USB port a vestavěný Ethernet, ale vestavěný WiFi přijímač schází a je to vlastně jediná mírná kaňka v oblasti konektivity. Uvedení do provozu není nijak obtížné a stačí nalézt vhodné místo, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě CD s ovladači, nicméně není problém stáhnout si je z webu výrobce, což je určitě lepší řešení. Samotná instalace je pak jednoduchá a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak klasické Windows, tak Mac OS od Applu a ochuzeni nebudou ani uživatelé Linuxu. Další silnou stránkou tohoto modelu je skvělá rychlost, která se v průměru pohybuje okolo 15 stránek za minutu (ppm) při kombinovaném tisku. Výrobce sice uvádí nejvyšší rychlost až 42 ppm, ale tento výsledek platí pouze pro základní tisk textu bez úprav a výsledky v oblasti kombinovaného tisku jsou tak velmi dobré. V této cenové relaci moc rychlejších tiskáren nenajdete a ještě bychom měli dodat, že prvního výtisku se dočkáte za 7.2 sekundy.

Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

Kvalita tisku je solidní a nejlepší je tisk textu, nicméně to se dá od tiskárny zaměřená hlavně na kanceláře a pracovní skupiny čekat. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá, dobře čitelná a čitelnost se zhorší až při použití opravdu malého fontu. Jinak je všechno v pořádku a výsledky se bez problémů hodí pro jakékoliv, i náročnější pracovní účely. S grafikou už je to trochu horší a pro vnitropodnikové dokumenty kvalita sice stačí, ale v této oblasti tisku už lze najít výraznější nedostatky. Tiskárna má občas problémy s rozlišením mezi podobnými odstíny a ideální není ani tisk tmavých písmen na tmavším podkladu. Na závěr jsme si nechali tisk fotografií, který u kancelářských tiskáren nehraje nijak zvlášť důležitou roli, a výsledky tomu odpovídají. Dalo by se říct, že dostanete kvalitu jako v novinách a například pro tisk fotografií z webu je kvalita dostatečná. Provozní náklady jsou podobné, jako u ostatních monochromatických laserových tiskáren Brother této třídy, takže jsou příjemně nízké.

Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon

Brother HL-L5100DN je další povedený zástupce laserových monochromatických kancelářských tiskáren, které tato firma umí na jedničku. Tento model nabídne kombinaci jednoduchého ovládání, rychlého tisku, nadprůměrné kapacity a solidní kvality. V této oblasti vyniká hlavně text, přičemž výsledky jsou vhodné i pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky už je o trochu horší. Další kladnou vlastností jsou nízké provozní náklady, což je něco, na co uživatelé slyší a pořizovací cena také není přehnaná. Na našem trhu jde tato schopná tiskárna pořídit za zhruba 6800 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L5100DN: Premiant v oblasti cena / výkon


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.