HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

11.05.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční inkoustová tiskárna OfficeJet Pro 8740 od společnosti HP patří v oblasti inkoustových modelů k tomu úplně nejlepšímu a disponuje vlastnostmi, které jsou vlastní většinou barevným laserovým tiskárnám. Jedná se o model určený do kanceláře, tak se pojďme podívat, co vlastně nabídne.

HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

V oblasti barevných inkoustových multifunkcí není mnoho podobných modelů, které by se mohly s touto tiskárnou přímo měřit a podobné vlastnosti nabízejí většinou laserové tiskárny. Tento model cílí na vytížené kanceláře nebo větší domácí pracovní skupiny a nabídne klasické vlastnosti, jako je tisk, kopírování, skenování a samozřejmě nechybí ani jednotka faxu. Tiskárna umí dále fungovat jako samostatná kopírka a fax a to samozřejmě není všechno, protože zvládne i tisknout z nebo skenovat na USB flash disk. Tiskárna dále podporuje i dnes tolik populární mobilní tisk a poradí si se smartphony a tablety s operačními systémy iOS, Android a disponuje i Morphia certifikací. Díky aplikaci HP Print Apps je pak možné tisknout z různých online datových úložišť (cloudů) a již zmíněný mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. To zabezpečuje přímou komunikaci se smartphonem nebo tabletem a kromě tisku lze do těchto mobilních zařízení i skenovat. Zmínit bychom měli také přítomnost technologie NFC, která výrazně usnadní a urychlí propojení mezi tisknutou a telefonem (pochopitelně potřebujete telefon, který je tímto čipem vybavený).

HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

Stačí se jednoduše dotknout ve vyznačené oblasti a NFC se postará o propojení. Už na první pohled je docela patrné, že se jedná o relativně velkou tiskárnu a rozměry čítající 530.8 x 500.3 x 411.4 mm to jenom potvrzují. Sdílet s tímto obříkem pracovní stůl je tedy prakticky nemožné a bude nutné najít pro něj samostatný stůl nebo nějakou větší lavici. Hmotnost se zastavila na hodnotě 18.4 kg, takže při manipulaci a přenášení se bez pomoci neobejdete. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím 4.3 palcového dotykového displeje na přední straně, přičemž styl ovládání je jednoduchý a uživatelské rozhraní intuitivní, tudíž nejsou v této oblasti žádné větší problémy. Vstupní kapacita se může vyšplhat až na 500 listů papíru (2 x 250 listů), což je vcelku slušné a mělo by to stačit i ve více vytížené kanceláři nebo pracovní skupině. Maximální měsíční výtěžnost se může vyšplhat až na dostatečných 30000 výtisků, nicméně výrobcem doporučená výtěžnost čítá 250 až 2000 výtisků.

HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

Ve standardní výbavě je tiskárna vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk a konektivní výbava je kompletní, takže obsahuje USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a podstatně náročnější bude najít pro ni vhodné místo. Jakmile ji usadíte, nastavení je víceméně standardní a probíhá klasickým způsobem. Spolu s tiskárnou sice nedostanete CD s ovladači, nicméně jejich stažení z webu výrobce není nijak obtížné a toto řešení má nespornou výhodu v tom, že budete mít ovladače vždy aktuální. V balení schází i USB kabel, takže si ho budete muset dokoupit samostatně. Rychlost tisku je na velmi dobré úrovni a v tomto ohledu je na tom HP OfficeJet Pro 8740 lépe, než většina laserové konkurence. Při kombinovaném tisku pracoval tento model průměrnou rychlostí 6.3 stránky za minutu (ppm). Někteří konkurenti, jako například Epson WF-5690, jsou sice rychlejší (10.1 ppm), nicméně v celkovém součtu lze rychlost hodnotit jako nadprůměrnou.

HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

Prvního černobílého výtisku se dočkáte po 10 sekundách a barevnému to pak trvá o jednu sekundu déle. Kvalita tisku je v celkovém zhodnocení nadprůměrná, ale bez chyb samozřejmě není a je co vytýkat. V oblasti textu je na tom ale OfficeJet Pro 8740 skvěle a s čitelností nejsou žádné problémy ani při použití opravdu malého fontu okolo 5 či 6 bodů. I takto malá písmenka jsou tedy bez jakýchkoliv problémů čitelná. Jediný problém je pouze v tom, že při vyšší vlhkosti se můžou výtisky lehce máznout (stačí mít trochu vlhčí prsty) a čitelnost se tak zhorší. Stačí si ale na to dát pozor a všechno bude v pořádku. Kvalita tisku grafiky patří v oblasti inkoustových tiskáren k tomu nejlepšímu a problémy nejsou ani s tenkými linkami, takže výsledky se bez větších problémů hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Jedna z hlavních výhod této tiskárny proti laserovým konkurentům je v oblasti tisku fotografií, protože výsledky jsou suverénně lepší než to, co zvládne i ta nejlepší laserová tiskárna. Barevné fotografie víceméně odpovídají tomu, co dostanete při vyvolání ve fotolabu.

HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy

HP OfficeJet Pro 8740 je vskutku povedená barevná inkoustová tiskárna, která míří na vytížené kanceláře a zde nabídne povedený mix vlastností a schopností. Vypíchnout musíme hlavně perfektní konektivní výbavu, možnost tisku (skenování) z USB flash disku a povedený ovládací panel. Vstupní kapacita je dostatečná a potěší i lehce nadprůměrná rychlost tisku. Jeho kvalita pak také spadá do nadprůměru s tím, že tisk fotografií je výborný a jedná se o jednu z hlavních výhod tohoto inkoustového modelu proti jeho laserovým konkurentům.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro 8740: Barevná inkoustová tiskárna nejvyšší třídy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.