Přeposlat Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

04.05.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Laserová monochromatická tiskárna imageClass LBP151dw od firmy Canon zaujme hlavně ty, kteří hledají kompaktní model jako stvořený pro menší domácí kancelář. Tento model nabídne rychlý tisk, dobrou kvalitu textu a navíc je dostupný za vcelku rozumnou cenu.

Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

Jedná se o klasickou laserovou jednoúčelovou tiskárnu, takže zvládá pouze tisk a není to tedy vhodný model pro ty, kteří chtějí mít všechny funkce pod jednou střechou. Klasické jednoúčelové tiskárny ale samozřejmě mají pořád své místo na trhu a většinou se vyznačují kombinací kvalitního a rychlého tisku textu, což je případ i tohoto modelu. Kromě klasického tisku zvládá tiskárna spolupracovat s aplikacemi Canon Print Business a Mopria Print Service, tudíž je možné tisknout i z mobilního telefonu nebo tabletu. Je ale trochu škoda, že součástí výbavy není rozhraní WiFi Direct a přímá komunikace mezi smartphonem a tiskárnou tak není možná. Kromě těchto dvou aplikací si tiskárna poradí i s tiskem prostřednictvím služby Google Cloud Print, takže tisk z online datového úložiště je také možný a u tiskárny určené do menší kanceláře se jedná o vcelku důležitou vlastnost. V této třídě tiskáren je docela běžné, že schází barevný displej a všechny funkce jsou řešeny prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu s klasickými tlačítky.

Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

Stejně je řešeno i zde a ovládací panel obsahuje trojici funkčních tlačítek a dvě doplňkové informační diody. S ovládáním tedy nejsou žádné větší problémy a tento jednoduchý systém přejde rychle do krve i bez studování manuálu. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu jsou kompaktní rozměry, které čítají 398.8 x 335.2 x 238.7 mm a nalezení vhodného místa kdekoliv je tak otázkou chvilky. Díky rozměrům si můžete tiskárnu bez obav postavit i na váš pracovní stůl, kde moc místa nezabere a budete ji mít aspoň hezky po ruce. Pochvalu si zaslouží i hmotnost pouhých 8.6 kg, takže manipulace je bezproblémová a při přenášení si nebudete muset zvát nikoho na pomoc. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník s dostatečnou kapacitou 250 listů papíru, univerzální podavač a nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. V základním nastavení je tiskárna nastavena právě na oboustranný tisk z důvodů úspory papíru a tudíž i peněz. Maximální měsíční výtěžnost čítá 15000 výtisků a to by mělo stačit i ve vytíženější domácí kanceláři.

Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

Konektivní výbava je pak velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové propojení. Jediné, co schází, je již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete spolu s tiskárnou na přiloženém CD, ale je lepší stáhnout si je přímo z webu výrobce z důvodu aktuálnosti. V oblasti podpory je na tom tento model docela dobře a umí fungovat pod operačními systémy Windows Vista, 7, 8 / 8.1 a 10 a podporuje i verze Server (2012 R2, 2012, 2008 R2, 2008, 2003 R2, 2003). Ochuzeni nebudou ani uživatelé počítačů od Applu, protože tiskárna běží i pod systémem Mac OS od verze 10.5.8. výš. Rychlost tisku je jedna z nejlepších disciplín této tiskárny a v průměru zvládá tisknout rychlostí 10.1 stránky za minutu (ppm) při defaultním oboustranném módu. Při tisku na jednu stránku je rychlost pochopitelně ještě o něco lepší a pohybuje se okolo 13.2 ppm.

Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

Ve své třídě je Canon imageClass LBP151dw jeden z nejrychlejších modelů a určitě potěší i fakt, že prvního výtisku se dočkáte po pouhých 8 sekundách. Nyní se můžeme přesunout ke kvalitě tisku, kde stojí za zmínku hlavně tisk textu. Ten je lehce nadprůměrný, jednotlivá písmenka jsou bez větších problémů čitelná a výsledky se dají použít i pro náročnější pracovní účely. Mírnější problémy nastanou až při použití opravdu malého fontu, kdy se čitelnost poměrně rychle zhoršuje. Kvalita tisku grafiky už je o trochu horší a tiskárna měla lehké problémy hlavně s tenčími barevnými linkami a ideální není ani přechod mezi jednotlivými odstíny barev. Pro většinu běžných úkonů se ale výsledky hodí. Kvalita tisku fotografií je pak přesně taková, jaká se dá od monochromatické laserové tiskárny čekat a žádný zázrak se nekoná. Pro tisk obrázků z webu je kvalita tisku fotografií dostatečná, ale to je tak všechno. Provozní náklady spadají do průměru a jsou nižší, než například u modelu LBP6230dw také od Canonu, ale zároveň nepatrně vyšší, než u konkreční tiskárny Samsung M2825DW.

Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře

Canon imageClass LBP151dw je dobrá laserová tiskárna určená hlavně pro použití v menší domácí kanceláři, kde zaujme jak kompaktními rozměry, tak rychlým tiskem. Potěší i dobrá kvalita tisku textu a kladně hodnotíme také konektivní výbavu, která postrádá pouze rozhraní WiFi Direct. Kvalita tisku grafiky je pak trochu horší, nicméně výsledky se i tak hodí pro klasické pracovní účely. Zmínit musíme i vcelku rozumnou cenu, která se na oficiálních stránkách výrobce zastavila na částce 114 dolarů (cca 2 690 Kč bez daně).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP151dw: Kompaktní a rychlá tiskárna do domácí kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.