HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

16.03.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na jednoúčelovou laserovou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením LaserJet Enterprise M506dn. Tato tiskárna potěší hlavě náročné uživatele, protože nabízí perfektní kapacitu a nadprůměrnou rychlost tisku.

HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

Jedná se o klasickou, monochromatickou, laserovou, jednoúčelovou tiskárnu, která je určena pouze k tisku a tomu zde bylo podřízeno vše. Tento model míří výhradně na velmi vytížené kanceláře a pracovní skupiny, kde se tiskne od rána do večera a tudíž je nutné mít vysokou kapacitu a rychlost. Nezůstalo ale pouze u klasického tisku z počítače, s tím si žádná dnešní moderní tiskárna nevystačí a tento model tedy zvládá také tisk z USB flash disku. V této třídě tiskáren to není úplně samozřejmá funkce a prostřednictvím tohoto média lze tisknout dokumenty ve Wordu, PowerPointu a samozřejmě i v PDF formátu. Jednoduše vložíte USB flash disk do portu na levé horní straně těla tiskárny a poté jenom potvrdíte v menu, že chcete tisknout z tohoto úložiště. Je to jednoduché, praktické a v kanceláři určitě hodně užitečné. Tiskárna podporuje také mobilní tisk a k tomu se dostanete pomocí přístupového bodu na síti. V základu totiž ve výbavě nedostanete vestavěný WiFi přijímač, a pokud si ho nepřikoupíte, není možné využít k mobilnímu tisku přímé spojení přes WiFi Direct.

HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

Klasický WiFi přijímač jde tedy přikoupit a je možné přikoupit i již zmíněný přijímač s technologií WiFi Direct, který navíc přidá i NFC čip. Nesmíme zapomenout ani na tisk z online datového úložiště, tedy cloudu, což je opět funkce v kanceláři vítaná. Kompletní rozměry těla tohoto modelu jsou 419.1 x 375.9 x 297.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.9 kg. To jsou v této třídě víceméně standardní rozměry a nalezení vhodného místa není nikterak zvlášť obtížné. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím ovládacího panelu v horní části těla tiskárny, který tak trochu připomíná kalkulačku a který je postavený okolo čtyřřádkového barevného displeje. Ten je obsypaný klasickými funkčními tlačítky a nechybí ani nezbytná numerická klávesnice. Samotné ovládání není nikterak zvlášť obtížné a uživatelské rozhraní je docela intuitivní. Jak jsme se již zmínili, jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je ve skvělé správě papíru a tak tomu opravdu je. V základu dostanete vstupní zásobník na 500 + 100 listů papíru a samozřejmě nechybí ani možnost dalšího rozšíření.

HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

Je možné přikoupit si až tři další zásobníky, každý s kapacitou 550 listů papíru a maximální kapacita se může vyšplhat až na 2250 listů papíru, což už by mělo stačit i ve velmi vytížené kanceláři. Maximální měsíční výtěžnost může čítat až 150000 výtisků a součástí standardní výbavy je i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava obsahuje klasický USB port a rozhraní Ethernet s tím, že WiFi modul je možné přikoupit. Uvedení tiskárny do provozu je víceméně standardní a tento model podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, takže omezeny nebudou ani kanceláře fungující například na Linuxu. Kromě dnes již lehce zastaralých Windows XP podporuje tiskárna zbytek verzí (Vista, 7, 8/8.1, 10) a neschází ani podpora systému Mac OS X od společnosti Apple. Ovladače pak dostanete na přiloženém CD, ale kvůli aktuálnosti je lepší si je stáhnout z oficiálního webu výrobce. Další skvělou vlastností této tiskárny je velmi rychlý tisk, který patří v této kategorii k tomu nejlepšímu.

HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku až 43 stránek za minutu (ppm), ale tohoto výsledku se dočkáte pouze při základním tisku s žádnými nebo minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku pracovala tiskárna rychlostí 16.1 ppm, což je pořád výborný výsledek a moc rychlejších konkurentů v této třídě nenajdete. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která už tak na špici bohužel není a v několika ohledech lehce pokulhává. Čitelnost při tisku textu je dobrá, ale při použití malého fontu má tiskárna mírné problémy s podáním černé barvy a čitelnost se tak zhoršuje. Od fontu velikosti 8 je černá barva spíše tmavě šedá a to celkovou čitelnost zbytečně zhoršuje. Tisk grafiky je pak víceméně standardní a spadá v této kategorii do průměru. Výsledky jsou bez větších problémů použitelné pro většinu klasických pracovních účelů a s přimhouřeným okem lze tisknout i náročnější prezentace pro zákazníky. Tisk fotografií je zde samozřejmě pouze doplňkovou funkcí a přesně tak to vypadá, přičemž výsledky víceméně odpovídají tomu, co najdete v novinách.

HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře

HP LaserJet Enterprise M506dn je povedená pracovní tiskárna, která cílí převážně na vytížené kanceláře a podle toho je také vybavená. Zaujme hlavně perfektní práce s papírem, kdy se může maximální kapacita vyšplhat až na 2250 listů a pochvalu si zaslouží i vysoká měsíční výtěžnost. Skvělá je i rychlost tisku a tento model patří mezi nejrychlejší tiskárny ve své kategorii. Připomínky máme hlavně k horší čitelnosti textu při tisku v menším fontu, kdy má tiskárna mírné problémy s černou barvou. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 13 199 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise M506dn: Ideální společník do vytížené kancláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.