Přeposlat Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

24.02.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické monochromatické laserové tiskárny se pořád těší velké oblibě a tyto přístroje končí většinou v kancelářích. Dnes se trochu podrobněji podíváme na model HL-L6200DW od společnosti Brother, který vyniká dobrou výbavou, nízkými provozními náklady a moderními vlastnostmi.

Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

Jedná se o klasickou, jednoúčelovou monochromatickou laserovou tiskárnu, tedy přístroj jako stvořený pro používání v kancelářích nebo pracovních skupinách. Skvělou práci samozřejmě zastane i v domácnosti a to hlavně v těch, kde se hodně tiskne v první řadě text. Kromě klasického tisku zvládá tato tiskárna také mobilní tisk a podporuje i tisk z online datového úložiště, neboli cloudu. Mobilní tisk probíhá pomocí přístupového bodu na síti, což platí v případě, když tiskárnu propojíte s počítačem pomocí rozhraní WiFi nebo Ethernet. Když tiskárnu propojíte prostřednictvím USB kabelu, z mobilního telefonu lze tisknout prostřednictvím technologie WiFi Direct, což je pohodlnější a uživatelsky více přívětivé. Pro tisk z online datového úložiště budete muset použít připojení přes WiFi přijímač nebo Ethernet, při propojení klasickým USB kabelem tato funkce není dostupná. K ovládání a nastavení pak slouží jednoduchý ovládací panel uložený na horní straně těla, který se skládá z monochromatického jednořádkového displeje a několika funkčních tlačítek.

Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

Ovládání je velmi jednoduché, přímočaré a v tomto ohledu tedy žádné problémy nejsou. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 388.6 x 373.3 x 287 mm, takže to není zrovna kompaktní tiskárna, kterou byste chtěli mít na svém pracovním stole. Budete pro ni muset zkrátka najít samostatný stůl nebo nějakou stoličku. Pochválit musíme ale hmotnost čítající necelých 12 kg, což není nic hrozného a tiskárnu lze bez problémů přenést i bez pomoci. Mírné problémy nastanou až s přidanými zásobníky, které trochu zvyšují výšku a přenášení tak není úplně pohodlné. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 570 listů papíru (520 listů pojme standardní a 50 listů multifunkční zásobník), nicméně to není konečná kapacita a za příplatek si lze dopřát celkovou kapacitu čítající až 1610 listů papíru. To bude stačit i v opravdu velmi vytížené kanceláři, což platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 100 000 výtisků (doporučené vytížení je 5000 výtisků). Konektivní výbava je velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač a také již zmíněné rozhraní WiFi Direct.

Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

Ve výbavě pochopitelně pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, tedy věc u kancelářské tiskárny naprosto nezbytná. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a jedná se o víceméně standardní proceduru s tím, že ovladače dostanete na přiloženém CD. Najdete je ale ke stažení i na oficiálních stránkách výrobce, což je určitě lepší řešení z důvodu aktuálnosti použitého softwaru. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak klasické Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1), tak Mac OS X od společnosti Apple a na své si přijdou i uživatelé Linuxu a jeho derivátů. K použití této tiskárny pak budete potřebovat počítač s procesorem o taktu alespoň 800 MHz a operační pamětí minimálně 256 MB a to jsou veskrze mírné požadavky, které splňuje i opravdu archaický kancelářský stroj. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je vysoká rychlost tisku čítající průměrně 12.7 stránky za minutu (ppm). Výrobce sice uvádí maximální rychlost tisku 48 ppm a v tomto ohledu není výsledek 12.7 ppm na první pohled nijak zázračný, avšak v této cenové relaci se určitě jedná o jeden z těch rychlejších modelů.

Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

Model HL-6180DW z vlastní stáje je pak s rychlostí 10.7 ppm výrazně pomalejší, a pokud vyžadujete rychlejší tiskárnu, lze sáhnout po Dellu B2360dn, který zvládá tisk rychlostí 15 ppm. Nyní se dostáváme ke kvalitě tisku, která je bohužel trochu rozporuplná a dala by se označit jako každý pes jiná ves. Kvalita tisku textu je lehce podprůměrná a v této kategorii určitě není problém najít kvalitnější výsledky. Na druhou stranu, i méně kvalitní tisk u laserové tiskárny znamená dostatečnou kvalitu pro drtivou většinu běžných úkonů. Pokud nebudete potřebovat tisknout v neobvykle malém fontu, výsledky budou určitě dostatečné. Kvalita tisku grafiky je typická pro tuto třídu a výsledky se hodí i pro náročnější úkony, přičemž tiskárna nemá žádné větší obtíže ani s tenkými linkami. Prezentace v PowerPointu a podobné věci nebudou problém. Kvalita tisku fotografií pak nijak nepřekvapí a je víceméně standardní, takže nečekejte žádné zázraky a výsledky odpovídají tomu, co lze najít v novinách.

Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou

Brother HL-L6200DW je povedená laserová tiskárna z kategorie jednoúčelových přístrojů, která míří převážně do kanceláří a pracovních skupin. Mezi její hlavní klady patří velmi dobrá kapacita už v základu, bohaté možnosti rozšíření a také slušná funkčnost. Rozsáhlá výbava pak nepostrádá automatický duplexer a WiFi Direct pro pohodlný tisk z mobilního telefonu nebo tabletu. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byla by to ne úplně ideální kvalita tisku, která je nevyrovnaná a hlavně tisk textu moc nepotěší, protože v této třídě spadá do lehčího podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L6200DW: Laserová tiskárna s výbornou kapacitou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.