Přeposlat Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

13.01.2016 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MG5722. Tento vcelku dostupný přístroj spadá do kategorie domácích tiskáren a zaujme jak kvalitním tiskem fotografií, tak solidní výbavou.

Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotku faxu byste u tohoto modelu hledali marně, ale to samozřejmě nijak zvlášť nevadí, protože pro vytížené kancelářské prostřední není vůbec určený. Celková funkčnost je ale více než solidní, protože tiskárna podporuje mobilní tisk, mobilní skenování a zvládá i tisk z vybraných webových stránek a online datových úložišť. Mobilní tisk probíhá buď prostřednictvím přístupového bodu na síti, nebo, v případě připojení tiskárny přes USB kabel, pomocí rozhraní WiFi Direct. Toto řešení je výrazně příjemnější, jednodušší a tiskárna zvládá spolupracovat se smartphony nebo tablety s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone. Z online datového úložiště a ostatních webových stránek se tiskne prostřednictvím mobilní aplikace Canon Print App a funguje to tak, že přes tuto aplikaci pošlete do tiskárny příkaz k tisku. Tiskárna spolupracuje s klasickými weby, jako jsou například Dropbox, Google Drive, Facebook,Twitter a další. Po stránce funkčnosti je tedy všechno v pořádku a jediný nedostatek vidíme v absenci portu USB typu A, což znamená, že není možný přímý tisk z externích periferií (USB flash disk a podobné věci).

Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

Tiskárna dále nemá slot na paměťové karty a schází jí také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Ten je nahrazený bezdrátovou technologií Wireless PictBridge, ale ta funguje pouze s fotoaparáty značky Canon. Pochválit musíme příjemný design, který je daný použitím bílé a stříbrné barvy a určitě potěší i docela kompaktní rozměry. Tiskárna měří 457.2 x 370.8 x 149.8 mm a váží 5.9 kg, takže není problém ji usadit přímo na svůj pracovní stůl a nikterak obtížná pak není ani manipulace a přenášení. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu na horní straně, kde je usazený 2.5 palcový barevný displej a několik funkčních tlačítek. Všechny ovládací prvky se používají dobře, systém ovládání je intuitivní a není vůbec žádný problém si na všechno rychle zvyknout i bez dlouhého pročítání manuálu. Kapacita odpovídá zaměření a vstupní zásobník pojme 100 listů papíru, což bude pro klasické používání v domácnosti bez větších obtíží stačit. Přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk pak určitě potěší.

Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

Konektivní výbava je standardní a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové připojení a klasický USB port. Jediné, co schází, je rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a po nalezení vhodného místa, připojení a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale tiskárna vás odkáže na oficiální web výrobce ke stažení ovladačů. Je to určitě lepší řešení, protože stažení ovladačů zaručí, že budete mít ten nejaktuálnější software. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu verzí Windows (XP, Vista, 7 a 8/8.1) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systémů Mac OS X od společnosti Apple (verze 10.7.5 - 10.10). Po stránce rychlosti spadá tato tiskárna do průměru a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 12.6 stránky za minutu (ppm) pro monochromatický a 9 ppm pro barevný tisk. Těchto hodnot se ale dočkáte pouze při základním tisku bez jakýchkoliv úprav a v reálném světě je tiskárna pochopitelně pomalejší. Při kombinovaném tisku se rychlost pohybovala okolo hodnoty 2.6 ppm, což je veskrze průměrný, ale v domácnosti víceméně dostatečný výsledek.

Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

Na trhu není problém najít jak rychlejší, tak výrazně pomalejší tiskárny, což je například HP Envy 4520 tisknoucí rychlostí okolo 1.4 ppm. Rychlost tisku fotografií už ale byla výrazně lepší a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za 54 sekund. Právě fotografie, ať už rychlost tisku, nebo jejich následná kvalita je to nejlepší, co tato tiskárna nabízí. Kvalitní tisk fotografií je v domácích podmínkách hodně důležitý a tato tiskárna vám nabídne podstatně lepší výsledky, než co dostanete při vyvolání ve fotolabu. V této kategorii inkoustových tiskáren patří Pixma MG5722 v oblasti fotografií určitě na samou špičku. Překvapivě kvalitní je pak také tisk textu a výsledky jsou dobře použitelné i pro náročnější pracovní účely. Jednotlivá písmenka jsou příjemně ostrá a čitelnost je dobrá i při použití menšího fontu. Tisk grafiky je také velmi dobrý, přičemž tiskárna nemá žádné větší problémy ani s tenkými linkami a dostanete příjemně vyvážené a dobře použitelné výsledky. Ty jsou opět vhodné i pro náročnější účely, přičemž například pro tisk domácích úkolů jsou úplně ideální.

Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma

Canon Pixma MG5722 je další povedený zástupce domácích tiskáren, které se nabízejí za rozumnou cenu a nabídnou hodně dobré využití. U tohoto modelu nás potěšil velmi kvalitní tisk napříč celým spektrem (vypíchnout musíme hlavně fotografie), kompaktní rozměry, solidní výbava a v neposlední řadě i elegantní design. Mezi nedostatky musíme zahrnout pouze absenci portu USB typu A, který by celkově dobrou funkčnost této tiskárny ještě vylepšil. Ideální pak není ani nahrazení rozhraní PictBridge bezdrátovou variantou Wireless PictBridge, která funguje pouze s fotoaparáty Canon.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5722: Další povedená domácí tiskárna řady Pixma


počet příspěvků: 1

Lenka

04.09.2016 v 16:38

Poraďte, který z techto tonerů je kompatibilnííí https://www.kvalitni-tonery.cz/neoriginalni-tonery-pro-canon díky !!!

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.