Přeposlat Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

02.12.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Canon z populární modelové řady Pixma. Multifunkční model s označením MG6820 patří hlavně do domácnosti a potěší v první řadě velmi kvalitním a rychlým tiskem fotografií.

Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

Jedná se o barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu v její výbavě schází. Právě absence faxu odkazuje v první řadě na použití v domácnosti, kde není tato vlastnost nijak zvlášť potřebná. U klasických funkcí to ale samozřejmě nekončí a tato tiskárna dále umí tisknout z paměťové karty nebo na ni skenovat, tisknout ze smartphonů nebo tabletů a nechybí ani podpora tisku z online datového úložiště. Je trochu škoda, že schází podpora USB flash disků a přímého tisku z digitálního fotoaparátu, který zprostředkovává rozhraní PictBridge. Tiskárna je ale vybavena technologií Wireless PictBridge což je, jak její jméno napovídá, bezdrátový tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. K využití této technologie ale budete potřebovat fotoaparát značky Canon, protože přístroje od jiných výrobců tuto funkci postrádají. Připojení mobilních zařízení probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí technologie WiFi Direct, což je pohodlnější a přívětivější. Z mobilních zařízení lze tisknout a jde do nich také skenovat, takže v ohledu funkčnosti si opravdu není na co stěžovat.

Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

Pokud si stáhnete aplikaci Canon Print App, tak můžete jejím prostřednictvím tisknout také z již zmíněných online datových úložišť nebo webů a lze využít většinu klasických zdrojů, jako Dropbox, Google Drive, Facebook nebo Twitter. Venkovní rozměry tiskárny jsou příjemně kompaktní a velikost šasi čítá 457.2 x 370.8 x 149.8 mm, přičemž hmotnost se zastavila na hodnotě 6.35 kg. Nalezení vhodného místa tedy není žádný problém, tiskárnu lze usadit i na menší pracovní stůl a jednoduchá je i manipulace. Na horní straně těla tiskárny sedí ovládací panel složený z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 3 palce a několika doprovodných tlačítek. Ovládání je jednoduché, nekomplikované a jeho styl přejde velmi rychle do krve. Vstupní kapacita je jedna z těch spíše slabších vlastností této tiskárny a dostanete zásobník na pouhých 100 listů papíru, což je zároveň i konečná hodnota, protože další rozšíření již není možné. To bude stačit pouze v méně náročných domácnostech a ve více vytížených skupinách bude tato kapacita vyloženě nedostatečná. V základní výbavě dále dostanete automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové připojení do sítě.

Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

Rozhraní Ethernet ve výbavě schází, což je určitě škoda. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a stačí zapojit veškerou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1), tak Mac OS X od společnosti Apple (v10.7.5 - 10.10). Podpora mobilních operačních systémů zahrnuje iOS, Android, Windows RT a použít lze i přístroje z rodinky Fire od společnosti Amazon, které v sobě mají upravený Android. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není nijak zázračná a při kombinovaném tisku tato tiskárna vykazovala průměrnou rychlost 2.6 stránky za minutu (ppm). To opravdu není žádná sláva, ale není to ani vyloženě propadák a na trhu lze najít jak rychlejší, tak nepatrně pomalejší modely. Jen pro srovnání, konkurenční Brother MFC-J870DW zvládne tisknout průměrnou rychlostí až 4.7 ppm. Rychlost tisku fotografií je ale už výrazně lepší a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte příjemných 52 sekund.

Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

V této třídě se jedná o jeden z nejlepších výsledků, a pokud vám tedy jde vyloženě o rychlost tisku fotografií, Pixma MG6820 bude ideální volbou. U fotografií ještě na chvíli zůstaneme a zaměříme se i na jejich kvalitu, která je perfektní a v tomto ohledu musíme Canon opět pochválit. Výsledné fotografie jsou ostré, disponují dobrým podáním barev a vysokou mírou detailů. Nepatrné nedostatky se občas objeví pouze u monochromatického tisku, kdy není zobrazení černé a bílé barvy pokaždé ideální, ale tento prvek je spíše ojedinělý a není to nic vážného. V celkovém součtu je kvalita tisku fotografií výborná a výsledky se dají bez problémů srovnat s tím, co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Tisk textu a grafiky je víceméně standardní a v kategorii inkoustových tiskáren spadá do průměru. Pokud nebudete potřebovat tisknout vyloženě v malém fontu, nebudete se muset bát použít výsledky i pro různé publikace. Samozřejmě to nelze srovnávat s laserovými tiskárnami, ale v rámci třídy je text slušný. To samé platí také pro grafiku, kdy si tiskárna poradí i s tenkými linkami a základní prezentace například z PowerPointu zvládá na výbornou.

Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti

Canon Pixma MG6820 je povedená tiskárna určená hlavně pro domácí použití, čemuž je uzpůsobena jak její výbava, tak vlastnosti. Její hlavní zbraní je velmi dobrá práce s fotografiemi a v tomto ohledu patří Pixma MG6820 na špičku své třídy. Fotografie tiskne velmi rychle a výsledky jsou kvalitní po všech stránkách. Kvalita tisku textu a grafiky už tak dobrá není a v tomto ohledu je tiskárna spíše průměrná. Trochu pak zamrzí i malá kapacita vstupního zásobníku a absence rozhraní Ethernet.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG6820: Barevná multifunkce bez faxu do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.