HP


Přeposlat HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

18.11.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete barevnou laserovou tiskárnu a zároveň hledáte stroj, který zastane hodně práce v domácnosti i kanceláři, je HP Color LaserJet Pro M252dw jedna z nejlepších možností. Tato povedená tiskárna boduje po stránce výbavy a také kvality tisku, která je nadprůměrná a spadá na vrchol této třídy.

HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Jedná se o barevnou laserovou jednoúčelovou tiskárnu, takže je zaměřena pouze na tisk a právě kvalitnímu tisku je zde podřízeno vše. Pokud tedy hledáte multifunkční přístroj, poohlédněte se jinde, nicméně pokud ho vyloženě nepotřebujete a spokojíte se s kvalitním tiskem, je tento model přímo ideální. V domácnosti obslouží bez problémů i velmi náročné uživatele, a co se týče kanceláří, tak zde si na své přijdou hlavně středně velké pracovní skupiny. Vyloženě kancelářská tiskárna to tedy není, ale hodně práce zvládne LaserJet Pro M252dw zastat i v tomto prostředí. Kromě klasického tisku z počítače lze k tisku využít také USB flash disk a samozřejmě neschází ani podpora mobilního tisku. Ten probíhá buď prostřednictvím přístupového bodu na síti, nebo pomocí rozhraní WiFi Direct, což je rychlejší a uživatelsky příjemnější řešení. To ale není všechno a tiskárna je vybavena také NFC čipem, takže pro komunikaci s tiskárnou lze použít i tuto rychle a pohodlně pracující technologii. K tomu budete samozřejmě potřebovat smartphone nebo tablet s tímto čipem, a pokud ho máte, tak se s ním stačí dotknout na vyznačeném místě a NFC se postará o spárování obou přístrojů.

HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Tisknout lze také z online datových úložišť (například Dropbox a Google Docs) a mobilní tisk si užijí majitelé přístrojů s operačními systémy Android a iOS. Po stránce funkčnosti si tedy není na co stěžovat a zalíbil se nám také jednoduchý, přímočarý design. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 3 palce, přičemž použité uživatelské rozhraní je jednoduché a intuitivní. Rozměry tiskárny jsou 416.5 x 391.1 x 236.2 mm, takže to není zrovna kompaktní model, ale není ani přehnaně velký a na větší pracovní stůl se dá bez větších problémů usadit. Hmotnost se zastavila na hodnotě 12.2 kg a při manipulaci tak bude lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc. Nyní se můžeme přesunout k výbavě, která je vcelku solidní a v základu dostanete klasický USB port, rozhraní Ethernet a nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Jedna z mála věcí, kde tato tiskárna trochu zaostává a nedokáže držet krok s podobnou konkurencí v této třídě, je v oblasti kapacity vstupního zásobníku. Ten zvládne pojmout pouze 150 listů papíru, což není žádná velká sláva a většina konkurentů disponuje kapacitou až o 100 listů vyšší.

HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Zásobník navíc nejde nijak rozšířit, takže tato kapacita je konečná. Při opravdu vysokém vytížení tak budete naplňovat zásobník poměrně často, což může být postupem času docela otravné. Maximální měsíční kapacita pak čítá 30000 výtisků a součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a stačí nalézt vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete ovladače, ale ty jsou samozřejmě k dispozici i na oficiálních stránkách výrobce, a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje snad všechny dnes běžně používané systémy. Kromě Windows v různých verzích (XP, Vista, 7, 8/8.1) si tiskárnu užijí také majitelé operačního systému Mac OS X od Applu a ochuzeni nebyli dokonce ani uživatelé Linuxu a jeho různých derivátů (například SUSE nebo Red Hat). Rychlost je jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny a při kombinovaném tisku se dočkáte rychlosti okolo 8.3 stránky za minutu (ppm).

HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Vzhledem k tomu, že výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku na hranici 19ppm, je to opravdu dobrý výsledek patřící v této kategorii k tomu nejlepšímu. Prvního černobílého výtisku se pak dočkáte za 11.5 sekundy po zapnutí. Kvalita tisku je také perfektní a výsledky jsou nadprůměrné napříč celým spektrem. Hlavně tisk textu vyniká velmi dobrou čitelností i při použití opravdu malého fontu a výsledky jsou vhodné i pro náročnější publikace. To samé platí také pro grafiku, přičemž tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami a výsledky jsou opět dobře použitelné i pro různé pracovní prezentace a podobné věci. Barvy jsou sice saturované lehce směrem k tmavším odstínům, ale to ničemu nevadí a na první pohled je barevné podání dobré. Tisk barevných fotografií pak spadá spíše do průměru a v tomto ohledu jsou zase o něco málo lepší konkurenti z oblasti inkoustových tiskáren. Barvy jsou opět trochu tmavší a při pohledu zblízka si lze všimnout ne úplně dobrého podání detailů. Na druhou stranu, při zkoumání z normální vzdálenosti vypadají výsledky dobře a pro domácí fotografie jsou vcelku použitelné.

HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

HP Color LaserJet Pro M252dw je výborná laserová tiskárna, která zvládne zaujmout jak v domácnosti, tak v kanceláři. Tento model potěší hlavně velmi dobrou výbavou v čele s rozhraním WiFi Direct a technologií NFC, která se stará o pohodlný mobilní tisk. Mezi další plusy patří určitě také nadprůměrně rychlý tisk a perfektní kvalita tisku textu a grafiky. Tisk fotografií je už trochu horší, ale i tak jsou výsledky docela dobře použitelné. Jedinou větší výtku máme směrem ke kapacitě, která je nízká a tiskárně bohužel schází možnost rozšíření zásobníku. HP Color LaserJet Pro M252dw stojí na našem trhu 6 599 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Pro M252dw: Povedená laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.