Přeposlat Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

04.11.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes opět zavítáme do vod domácností a představíme si tiskárnu, která je určená přesně sem. Model Pixma MG5720 od společnosti Canon patří ve své kategorii mezi ty lepší tiskárny a kromě rozumné ceny potěší také kvalitním a rychlým tiskem fotografií.

Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

Jedná se o multifunkční inkoustovou barevnou tiskárnu a kromě klasického tisku zvládá tento model kopírovat a také skenovat. Modul faxu se ve výbavě nenachází, což jasně odkazuje na domácí používání a při samostatné činnosti tedy zvládne tento model pracovat pouze jako samostatná kopírka. Celkově je funkčnost trochu ořezaná a tiskárna například postrádá slot na paměťové karty a klasický USB port pro připojení flash disku, takže tato média k tisku využívat nelze. Klasické rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu zde také není, ale je zde alespoň jeho bezdrátová varianta s označením Wireless PictBridge. S tím je ale trochu problém, protože touto technologií disponují pouze některé fotoaparáty vyrobené Canonem, takže pokud máte přístroj jiné značky, nebude možné toto rozhraní využívat. Na druhou stranu, dnes tolik populární tisk ze smartphonů nechybí, do telefonu lze i skenovat a dokonce je možné tisknout přímo z webových stránek. Tisk z mobilních zařízení probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí technologie WiFi Direct, což je pohodlnější a uživatelsky příjemnější.

Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

Tiskárna spolupracuje s přístroji s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone, takže celá mobilní špička je podporovaná. Nyní se přesuneme k fyzickým vlastnostem, a to konkrétně k rozměrům, které čítají 457.2 x 370.8 x 149.8 mm. Je to tedy docela kompaktní tiskárna a na pracovním stole vám moc místa nezabere, což je určitě pozitivní. Hmotnost pohybující se okolo 5.9 kg také není žádná hrůza a manipulaci tak pohodlně zvládne i jeden člověk. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu na horní straně, který je doplněný 2.5 palcovým barevným displejem. Ten zobrazuje volby a díky dobře rozvrženým ovládacím prvkům se s tiskárnou pracuje velmi pohodně a příjemně. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, což je konečná kapacita a budete si s ní muset vystačit, protože rozšíření již není možné. Co nás vyloženě potěšilo, byla přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava je pak víceméně standardní a zahrnuje USB port a vestavěný WiFi přijímač, takže v této třídě klasickou dvojici rozhraní.

Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Podpora operačních systémů je víceméně standardní a tuto tiskárnu si užijí jak majitelé různých typů Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1), tak systému Mac OS X od Applu (v10.7.5 - 10.10). Nyní se přesuneme k výkonům a začneme jako vždy rychlostí tisku, která spadá do průměru. Při kombinovaném tisku text, grafiky a prezentací pracovala tato tiskárna rychlostí zhruba 2.6 stránky za minutu (ppm), což sice není žádná sláva, ale není to ani žádný extra velký propadák. V této třídě domácích tiskáren je to standardní výsledek, který nenadchne, ale ani moc neurazí. Samozřejmě, není problém najít rychlejší konkurenty (například Brother MFC-J470DW – 4.9 ppm), ale těch pomalejších je také dostatek (HP Envy 4520 – 1.4 ppm). Rychlost tisku fotografií je pak už podstatně lepší a jedné barevné fotky o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za zhruba 54 sekund.

Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

Jeden z hlavních faktorů, proč se o tento model zajímat, je kvalita tisku spadající v této třídě do nadprůměru. Kvalita tisku textu je v celkovém kontextu sice nejhorší, ale pořád je ve třídě levných inkoustových tiskáren nadprůměrná, a pokud nebudete potřebovat tisknout v nějak nezvykle malém fontu, určitě budete s výsledky spokojeni. Ostrost písmen je dobrá a celková čitelnost také. Kvalita tisku grafiky je dokonce ještě o něco lepší a tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami. Vůbec se nemusíte bát vytisknout na tomto modelu jakoukoliv náročnější prezentaci. Kvalita tisku fotografií je pak pochopitelně nejlepší a kromě velmi dobrého podání barev potěší i nadprůměrná míra detailů a slušná ostrost. Při použití doporučeného papíru jsou výsledky lepší, než v případě vyvolání fotografií v klasickém fotolabu. Pokud tedy hledáte dostupnou tiskárnu a jde vám v první řadě o tisk fotografií, tento model je jednou z nejlepších možností.

Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií

Canon Pixma MG5720 je opravdu povedená multifunkční tiskárna, která nabízí kombinaci rozumné ceny, kvalitního tisku a kompaktních rozměrů. Mezi její klady musíme zahrnout také přítomnost automatického duplexeru, rychlý tisk fotografií a přítomnost rozhraní WiFi Direct pro pohodlný mobilní tisk. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence portu Ethernet, pouze bezdrátové rozhraní PictBridge a nemožnost použití paměťových karet.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5720: Když chcete kvalitní tisk fotografií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.