Přeposlat Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

21.10.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od firmy Brother, a to na model s označením MFC-J885DW. Tato tiskárna cílí na menší pracovní skupiny a kanceláře, nicméně dobrou práci zastane hlavně v domácnosti.

Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

Tento model spadá do kategorie multifunkčních a zvládne jak tiskout, tak kopírovat, skenovat a je osazený i jednotkou faxu. Po stránce funkčnosti je na tom Brother MFC-J885DW velmi dobře a zvládne fungovat jako samostatná kopírka nebo fax a pochopitelně podporuje i mobilní tisk. Mobilní tisk probíhá pomocí rozhraní WiFi Direct a tiskárna je osazena také NFC čipem, takže pokud máte smartphone nebo tablet s touto technologií, může být mobilní tisk opravdu velmi jednoduchý. Stačí se dotknout smartphonem nebo tabletem v označeném místě a pomocí aplikace se spojit přímo s tiskárnou. Nechybí ani možnost tisku z online datového úložiště (cloudu) a tento tisk lze provádět přímo pomocí displeje ovládacího panelu. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných cloudových úložišť, jako jsou například Dropbox, Google Drive, Evernote, OneDrive nebo OneNote. Jedna z opravdu příjemných vlastností tohoto přístroje jsou kompaktní rozměry, které čítají 398.7 x 340.3 x 172.7 mm.

Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

Nalezení vhodného místa na stole tak není vůbec žádný problém a s tiskárnou můžete klidně sdílet svůj pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 7.3 kg, takže manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka. Ovládání a nastavení tiskárny probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje o úhlopříčce 2.7 palce, na kterém si lze zobrazit fotografie před tiskem. Vedle displeje sedí trojice senzorových tlačítek a celkově hodnotíme uživatelské rozhraní jako povedené a jednoduché. S nastavením nejsou žádné větší problémy a grafické rozhraní je povedené. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru bez možnosti dalšího rozšíření, takže s touto kapacitou si budete muset vystačit. Pro domácí používání by to mělo stačit, avšak do kanceláře je to trochu méně a nižší kapacita by zde mohla být lehce limitující. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 2500 výtisků a automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk nechybí. Na těle tiskárny dále najdeme slot na paměťové karty a rozhraní PictBridge sloužící k přímému tisku fotografií z digitálního fotoaparátu.

Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

Konektivní výbava je zastoupena klasickým USB portem, vestavěným WiFi přijímačem a rozhraním Ethernet, takže v tomto ohledu si není vůbec na co stěžovat. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížný úkon a po nalezení vhodného místa na stole a zapojení kabeláže se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu klasických Windows od verze XP až po 8.1, přičemž ochuzeni nebudou ani uživatelé verzí Server 2003, 2008 a 2012. Brother nezapomněl ani na uživatele operačních systémů Mac OS X od Applu a tiskárna podporuje verze v10.8.5 a vyšší. Ovladače jsou dostupné na oficiálním webu výrobce. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je přinejlepším průměrná a v této kategorii není problém najít rychlejší modely. Při kombinovaném tisku dosahoval tento model rychlosti okolo 3.9 stránky za minutu (ppm), což opravdu není žádná sláva a blízký sourozenec v podobě modelu MFC-J870DW je s tiskem o rychlosti 4.7 ppm výrazně rychlejší.

Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

Kvalita tisku je víceméně poplatná nižší pořizovací ceně a ani v tomto ohledu nečekejte žádné zázraky. Kvalita tisku textu je lehce podprůměrná a v kategorii inkoustových tiskáren patří výsledky spíše na spodní příčky. Na druhou stranu, pokud nepoužíváte font menší, než 8 bodů, nebude s použitím výsledků v domácnosti žádný větší problém. Kvalita tisku grafiky je na tom veskrze podobně a výsledky se hodí spíše pro soukromé účely. Podání barev není úplně ideální a některé odstíny občas působí trochu vybledle. Ne úplně ideální barevné podání se podepsalo také v oblasti tisku fotografií. Výsledky se dají srovnat s tím, co dostanete při vyvolání v obchodě jen s přivřeným okem a pro nějaké rodinné album to úplně ideální není. Pokud po této tiskárně pokukujete, určitě vezměte v potaz také model MFC-J870DW, který je takřka po všech stránkách lepší, vyspělejší a navíc nabídne funkci tisku na optická média.

Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti

Brother MFC-J885DW je solidní inkoustová tiskárna, která boduje hlavně velmi dobrou funkčností, kompaktními rozměry a povedeným ovládacím panelem. Potěšila nás také konektivní výbava v čele s NFC čipem a rozhraním WiFi Direct, což výrazně usnadňuje mobilní tisk. Co se týče nedostatků, tak jeden z největších je malá kapacita vstupního zásobníku, která bude stačit pouze pro běžné domácí používání. Rychlost tisku není nejlepší a to samé se dá prohlásit také o celkové kvalitě tisku, která spadá přinejlepším k průměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J885DW: Kompaktní multifunkce hlavně do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.