Přeposlat Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

07.10.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením Expression Premium XP-830. Tato příjemně kompaktní tiskárna zastane hodně práce jak v domácnosti, tak v kanceláři a jedná se tak o takřka ideální stroj pro většinu situací.

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna spadá do kategorie 4v1, takže umí tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu, čímž cílí také na kancelářské využití. Po stránce funkčnosti není tomuto modelu moc co vytknout a kromě toho, že umí fungovat jako samostatná kopírka a fax, podporuje také mobilní a online tisk z datového úložiště. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím technologie WiFi Direct, takže je tato činnost příjemně jednoduchá a tiskárna je kompatibilní také s Google Cloud Print. To ale není všechno, tento model vám umožní také skenování přímo na Facebook a podporuje Epson Connect, takže budete mít přístup k tisku nebo skenování ze svého počítače, smartphonu či tabletu kdekoliv na světě. Měli bychom zmínit také podporu technologie AirPrint (tisk z Apple produktů) a certifikaci sdružení Mopria, což je nezisková organizace sdružující mobilní tisk pro platformu Android. Díky tomu je tisk ze smartphonů a tabletů se systémem Android jednoduchý stejně jako z produktů s iOS.

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

Celé označení tohoto modelu je Expression Premium XP-830 Small-In-One a ten poslední přídomek skutečně platí, protože se jedná o příjemně kompaktní tiskárnu, která moc místa na pracovním stole nezabere. V uzavřeném stavu měří tělo této tiskárny pouze 391.1 x 337.8 x 190.5 mm a v otevřeném narostou rozměry na pořád vcelku slušných 589.2 x 444.5 x 205.7 mm. Hmotnost se zastavila na hodnotě 9.75 kg, takže manipulace je bezproblémová i pro jednoho člověka. Ovládání probíhá pomocí jednoduchého ovládacího panelu s velkým dotykovým displejem o úhlopříčce 4.3 palce, přičemž všechny funkce jsou zobrazeny intuitivně a jednoduše, takže styl ovládání přejde rychle do krve. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní PictBridge pro tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Možnost potisku optických médií určitě potěší, stejně tak jako přítomnost čtečky paměťových karet podporující většinu dnes běžně používaných formátů.

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač, takže v tomto ohledu nelze této tiskárně co vytknout. Již zmíněný vstupní zásobník na 100 listů papíru již bohužel nejde dál rozšířit, takže se jedná o konečnou kapacitu a v hodně vytížené kanceláři by to mohl být trochu problém. Pro domácí použití ale bude jeho kapacita určitě bez větších problémů stačit. Uvedení do provozu není nijak extra obtížné a žádné problémy nenastaly ani s nastavením, takže v tomto ohledu je vše v pořádku. Co se týče operačních systémů, tak kromě podpory klasických Windows (XP, Vista, 7, 8/8.1) se dočkají také majitelé počítače s operačním systémem Mac OS X od Applu (10.6.8 - 10.10.x). Rychlost tisku spadá do průměru, a i když výrobce uvádí nejvyšší rychlost 14 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 11 ppm při barevném tisku, těchto výsledků se s největší pravděpodobností nedočkáte (pouze při základním tisku bez formátování).

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

V kombinovaném testu pracovala tato tiskárna rychlostí 5.2 ppm, což spadá v této třídě přinejlepším k průměru a na trhu najdeme jak rychlejší, tak pomalejší kousky. Tisk fotografií je pak vyloženě loudavý a jedné barevné fotky o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 1 minutu a 54 sekund. Celková kvalita spadá do lehčího nadprůměru a nejvíce vynikne tisk grafiky a fotografií, což je u inkoustové tiskárny tak nějak očekávatelné. Při tisku grafiky jsou sice občas mírné problémy s velmi tenkými linkami, které se ztrácejí, nicméně podání barev je velmi dobré a míra detailů většinou také. Fotografie lze bez problémů srovnat s tím, co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Kvalita tisku textu je už trochu horší, ale výsledky pro domácí používání a vnitrofiremní dokumenty v pohodě stačí. Jedna z největších bolístek této tiskárny jsou vyšší provozní náklady, takže pokud hledáte vyloženě úsporný model, tento pro vás ideální nebude.

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna

Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One je povedená multifunkční inkoustová tiskárna, která se pyšní hlavně rozsáhlými vlastnostmi a dobrou funkčností. Díky tomu je dobře použitelná i v méně vytížené kanceláři, kde zaboduje hlavně přítomností faxu a automatického duplexeru. Nechybí ani schopnost potisku optických médií (CD/DVD) a všechny kladné vlastnosti završují příjemně kompaktní rozměry a povedený ovládací panel. Mezi negativa této tiskárna spadají hlavně vyšší provozní náklady, menší kapacita zásobníku, pomalý tisk fotografií a tisk textu, který kvalitativně vedle tisku grafiky a fotografií moc neobstojí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium XP-830 Small-In-One: Příjemně malá a zároveň vyspělá tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.