Přeposlat Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant

24.06.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti Ricoh, a to na model s označením SP 4510DN. Tato tiskárna cílí hlavně na vytížené kanceláře a zaujme poměrem mezi kvalitou a náklady na jeden výtisk.

Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant

Tato tiskárna využívá k tisku LED technologii, takže to není úplně klasická laserová tiskárna, ale tyto modely do kategorie laserových tiskáren spadají a určitě tak můžeme tuto tiskárna nazývat. Jedná se tedy o klasickou jednoúčelovou tiskárnu, takže kvalitnímu tisku bylo podřízeno vše a nutno podotknout, že v tomto ohledu Ricoh SP 4510DN vskutku vyniká. Pokud ale tiskárnu připojíte do sítě, zvládne tisknout také z mobilních telefonů s operačními systémy Android nebo iOS, takže na své si přijdou i milovníci mobilního tisku. Nechybí ani dnes hojně používaná schopnost tisku z online datového úložiště. Co se týče rozměrů, tak tělo této tiskárny měří 391.1 x 370.8 x 304.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 15.5 kg, což jsou v této kategorii tiskáren standardní a z průměru nijak nevybočující hodnoty. Nalezení vhodného místa by tedy nemělo být nijak zvlášť obtížné, avšak při manipulaci bude lepší, když si k sobě někoho přizvete na pomoc. Ovládání probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu na horní straně těla tiskárny, který se skládá z malého displeje a několika funkčních tlačítek. Ovládání ani nastavení tak nejsou nijak zvlášť obtížné úkony a určitě to zvládnete i bez pročítání manuálu.

Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 500 listů papíru, multifunkční zásobník na dalších 100 listů papíru a samozřejmě nesmí chybět ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. To ale není všechno a za příplatek si lze pořídit další dva zásobník s kapacitou 500 listů každý, takže maximální kapacita této tiskárny je až 1600 listů papíru. To by mělo stačit i v opravdu vytížené kanceláří a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 150 000 výtisků. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje jak USB port, tak rozhraní Ethernet a je trochu škoda, že v základní výbavě chybí vestavěný WiFi přijímač. Ten je ale možné opět dokoupit za příplatek. Vcelku zajímavou příplatkovou výbavou je harddisk, který vám přidá možnost privátního tisku chráněného PIN kódem. Uvedení tiskárny do provozu je naprosto standardní a zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Pokud nás u tohoto modelu něco nepatrně zklamalo, tak to byla určitě rychlost tisku. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku pohybující se na hranici 42 stránek za minutu (ppm), avšak toho se dočkáte pouze při základním tisku textu víceméně bez jakýchkoliv úprav.

Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se tato tiskárna příliš nevyšvihla a pracovala rychlostí zhruba 8 ppm při základním tisku na jednu stranu. Pokud se rozhodnete tisknout oboustranně, rychlost samozřejmě ještě klesne, a to až na 6.9 ppm. Jen pro srovnání, konkurenční Dell B3460dn zvládá tisknout na jednu stránku rychlostí až 15.3 ppm, což je opravdu podstatně lepší výsledek. Klíčovou vlastností této tiskárny je tedy spíše perfektní kvalita tisku, ve které nechává Ricoh SP 4510DN většinu přímé konkurence za sebou. Vyniká hlavně tisk textu, při kterém je čitelnost výborná takřka za jakýchkoliv podmínek a překážkou není ani opravdu malý font. Výsledky není problém použít ani pro serióznější publikaci. Kvalita tisku grafiky je už o trochu horší, ale pořád stačí na špičku této kategorie a výsledky se dobře hodí pro různé pracovní prezentace. Kvalita tisku fotografií pak odpovídá zaměření a je vcelku solidní, avšak vyloženě na tisk fotografií si tento model pravděpodobně nikdo nepořídí. Další skvělou vlastností jsou velmi nízké náklady na jeden výtisk, přičemž jeden výtisk vyjde zhruba o 1/3 levněji, než u nejbližší konkurence (Dell B3460dn).

Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant

Ricoh SP 4510DN je skvělá tiskárna určená hlavně do vytížené kanceláře, která spadá prakticky na vrchol své kategorie a boduje hned v několika ohledech. Tou největší předností tohoto modelu je skvělá kvalita tisku, přičemž vyniká hlavně tisk textu. Dalším kladem je dobrá kapacita, která je navíc dále rozšiřitelná a solidní výbava. Náklady na jeden výtisk pak patří k nejnižším v této kategorii. Jediné, co nás trochu zklamalo, byla spíše horší rychlost tisku a absence vestavěného WiFi přijímače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh SP 4510DN: Neúnavný kancelářský pracant


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.