Přeposlat Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou

17.06.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete monochromatickou laserovou tiskárnu pro osobní nebo kancelářské užití, Brother MFC-L2720DW by mohl být velmi slušnou volbou. Tato tiskárna nabídne dobrou funkčnost, solidní výbavu a příjemně kompaktní rozměry.

Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou

Jedná se o klasickou monochromatickou multifunkční laserovou tiskárnu, která zvládne kopírovat, skenovat, tisknout a nechybí jí ani jednotka faxu, což je vzhledem k zaměření na kancelář samozřejmé. To ale není všechno, po stránce funkčnosti je na tom tato tiskárna samozřejmě mnohem lépe a potěší hlavně přítomnost technologie WiFi Direct, která vám umožní přímé připojení mobilního telefonu k tiskárně, i když není připojena k síti. Nechybí ani funkce samostatné kopírky a faxu, skenování do přílohy e-mailu a schopnost tisknout z webových úložišť nebo do nich skenovat (například Dropbox, Google Drive, Evernote a OneDrive). Jedna z nejzajímavějších vlastností tohoto modelu je schopnost rozeznat text při skenování do Wordu, Excelu, PowerPointu nebo PDF formátu, což může být v kanceláři vskutku velmi užitečné. Tato akce probíhá automaticky v průběhu skenování a starají se o ni servery Brotheru. Jak jsme se zmínili již v úvodu, rozměry této tiskárny jsou vcelku kompaktní a čítají 408.9 x 398.7 x 317.5 mm, takže nalezení vhodného místa na stole není žádný problém a obtížná nebude ani manipulace. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 11.6 kg.

Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím rozměrného ovládacího panelu na přední straně, který se skládá z 2.7 palcového dotykového displeje a několika klasických tlačítek. Ovládání je vcelku jednoduché a problémy nejsou ani s nastavením, protože uživatelské rozhraní je intuitivní a přehledné. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 251 listů papíru a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava pak zahrnuje USB port, WiFi přijímač a také rozhraní Ethernet. Maximální měsíční výtěžnost čítá 30000 výtisků, což by mělo stačit i v rušné kanceláři. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a po nalezení vhodného místa stačí zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem, provést nastavení a můžete tiskárnu začít využívat jako kopírku a fax. Pro využití všech vlastností budete muset samozřejmě tiskárnu propojit s počítačem, což je ale rychlé a bezproblémové. Ovladače dostanete na přiloženém CD, a co se týče operačních systémů, tak na své si přijdou jak uživatelé klasických Windows, tak systému Mac OS od Applu. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která by se měla podle výrobce pohybovat okolo 30 stránek za minutu (ppm).

Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou

Tohoto výsledku se ale dočkáte pouze při základním tisku textu s žádným nebo minimálním formátováním. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí zhruba 9.6 ppm, což je vcelku slušné a je to víceméně stejná rychlost, jaké dosahuje její sourozenec v podobě modelu MFC-L2740DW. Jeden z hlavních konkurentů v podobě tiskárny Canon MF227dw je ale podstatně rychlejší a se svými 13 ppm ukáže Brotheru MFC-L2720DW bez větších problémů záda. Kvalita tisku textu je dostatečná pro většinu pracovních potřeb, avšak nijak extra nevyniká a v této kategorii není problém najít tiskárny s kvalitnějším výstupem. Pro dokumentaci v kanceláři a podobné věci je kvalita dostatečná, ale pro nějakou publikaci se výsledky úplně dobře nehodí. Tisk grafiky je pak ještě o trochu horší, výsledky se opět hodí spíše pro interní použití v kanceláři a určitě nejsou ideální pro prezentace u zákazníků. Tisk fotografií je pak pro tuto třídu tiskáren standardní a v ničem nevyniká, nicméně to není žádná velká vada a primárně k tisku fotografií tuto tiskárnu nikdo používat určitě nebude.

Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou

Brother MFC-L2720DW je solidní laserová tiskárna určená do primárně kanceláře, ale samozřejmě zvládne zastat spoustu práce také v domácnosti. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří nadprůměrná funkčnost, kompaktní rozměry, jednoduché ovládání a dobrá konektivní výbava. Rychlost tisku je slušná, avšak na úplnou špičku nestačí a na trhu se dají najít i podstatně rychlejší modely. Kvalita tisku pak trochu zklamala a od monochromatické laserové tiskárny jsme čekali hlavně lepší tisk textu. Kvalita tisku grafiky pak také nijak moc nepřekvapí. Pokud máte o tuto tiskárnu zájem, tak je k dispozici i na našem trhu, kde se její cena pohybuje okolo 6 090 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L2720DW: Univerzální laserová tiskárna s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.