Přeposlat Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC

10.06.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní recenzi se podíváme na dalšího zástupce mobilních tiskáren, které jsou v poslední době čím dál rozšířenější a populárnější. Tentokrát to bude Zip Photoprinter od společnosti Polaroid a hned ze startu můžeme říct, že tento model patří ve své kategorii mezi ty nejpovedenější.

Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC

Tyto tiskárny jsou na většině e-shopů listovány jako příslušenství k mobilním telefonům a přesně tak je k nim potřeba přistupovat. Nejsou to žádné špičkové přístroje s nekompromisním výkonem, avšak to, co nabízejí, zvládají s přehledem a Polaroid Zip Photoprinter to dotáhl takřka až k dokonalosti. Několik málo neduhů se této mobilní tiskárně samozřejmě nevyhnulo (hlavně v oblasti barev), ale jako celek se nám opravdu zalíbila. Mobilní tiskárny by se daly rozdělit do dvou kategorií, a to mezi přístroje schopné tisknout ve standardním formátu 4 x 6 palce a mezi přístroje tisknoucí v ještě menším formátu. A právě do druhé kategorie se řadí i Polaroid Zip Photoprinter, přičemž velikost vytištěné fotografie je 2 x 3 palce a ty se tak hodí například pro skladování v peněžence. Tiskárna pracuje s technologií Zink, což znamená, že fotopapír obsahuje skryté krystaly barvy, tiskárna využije teplo pro jejich aktivaci a vytvoří tak obrázek. To znamená velmi jednoduché používání a fotopapír je vlastně to jediné, co budete měnit. Po stránce designu je Polaroid Zip Photoprinter velmi sympatické zařízení a v bílé barvě vypadá také příjemně elegantně a stylově.

Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC

Potěší i kompaktní rozměry čítající 119.4 x 73.6 x 22.9 mm a nízká hmotnost pohybující se okolo 185 gramů (i s baterií), takže tento model můžete mít opravdu vždy po ruce a tisknout je možné úplně všude. Vůbec není problém dát si ji do kapsy u bundy a nebudete tak potřebovat ani žádné speciální pouzdro. Co se týče samotného tisku, tak komunikaci obstarává výhradně vestavěný modul Bluetooth a tisk tedy probíhá kompletně bezdrátově. Tisknout můžete z mobilních zařízení s operačními systémy Android a iOS, přičemž k tisku budete samozřejmě potřebovat aplikaci a ta je bezplatně k dispozici v příslušných obchodech. Potěšila nás přítomnost rozhraní NFC, takže pokud máte mobilní telefon vybavený tímto čipem, stačí se tiskárny dotknout a všechno se rozběhne automaticky. Tisknout můžete samozřejmě přímo z galerie telefonu a je možné použít také aplikaci fotoaparátu, kdy si něco vyfotíte a hned z aplikace dáte fotografii vytisknout. Nechybí ani možnost decentních úprav jasu, kontrastu, barev, fotografie je možné různě natáčet a dokonce lze přidat také emotikony.

Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC

Co se týče uvedení do provozu, tak stačí naplnit tiskárnu fotopapírem (pojme 10 kusů), nabít baterii a po nabití se můžete pustit do práce. Nabíjení probíhá pomocí klasického micro USB kabelu a nabíjet můžete jak z počítače či notebooku, tak přímo ze sítě. Rychlost tisku je překvapivě slušná a jedné fotografie se dočkáte za zhruba 43 sekund, což je na mobilní tiskárnu vskutku solidní výsledek a většina hlavních konkurentů je výrazně pomalejších. Kvalita tisku už je ale bohužel trochu horší a jedná se vlastně o jediný výraznější nedostatek tohoto modelu. Tiskárna má problémy hlavně s fotografiemi, kde převažují tmavé odstíny a v tomto případě trpí výsledky na nedostatek detailů a ne úplně dobré podání barev. Pro osobní potřeby to ale s přimhouřeným okem dostačuje a není to nic extrémně závažného. Výdrž na plně nabitou baterii pak příjemně překvapila a není problém vytisknout až 30 fotografií, přičemž její opětovné nabití zabere 90 minut. Provozní náklady se pohybují někde ve středu této třídy tiskáren a na trhu najdete v tomto ohledu jak lepší, tak podstatně horší modely.

Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC

Polaroid Zip Photoprinter je povedená mobilní tiskárna, která potěší hlavně kompaktními rozměry, extrémně jednoduchým používáním a rychlým tiskem. Příjemná je také přítomnost rozhraní NFC, které dělá mobilní tisk ještě jednodušším a baterie schopná zvládnout až 30 výtisků. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to horší kvalita tisku a nejvíc trpí hlavně podání barev v tmavších oblastech fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Polaroid Zip Photoprinter: Velmi povedená mobilní tiskárna s NFC


počet příspěvků: 1

Revax1

14.04.2019 v 19:10

Velmi dobrý polaroid. Nevíte zda je lepší než fotaparát od FujiFIlm? https://www.testino.cz/polaroidy#Instax_FujiFilm

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.