Přeposlat VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku

27.05.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu určenou mobilním nadšencům. Model Photo Cube mini IPWF-P01-VP od společnosti VuPoint Solutions je mobilní tiskárna se vším všudy a kromě solidních schopností potěší také svými kompaktními rozměry.

VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku

Mobilní tiskárny jsou hodně specifická odnož klasických tiskáren, protože mimo tisku z mobilního telefonu nebo tabletu toho zrovna moc neumí. Mezi jejich nevýhody patří také vyšší náklady na jeden výtisk, ale pokud z nějakého důvodu potřebujete tisknout na cestách, jejich nevýhody lze bez problémů přehlédnout a využít všechno, co nabízejí. Na trhu je spousta mobilních tiskáren a dnešní testovaný model od společnosti VuPoint Solutions patří určitě mezi ty nejlepší. Po stránce techniky se jedná o barevnou termosublimační tiskárnu, a co se týče schopností, tak tato tiskárna zvládá bezdrátový tisk z mobilů nebo tabletů s operačními systémy Android a iOS. K tisku budete samozřejmě potřebovat příslušnou aplikaci, kterou si lze bezplatně stáhnout v mobilním obchodě obou systémů. Ke komunikaci mezi tiskárnou a smartphonem nebo tabletem slouží rozhraní WiFi Direct a na těle tiskárny najdeme také logo technologie NFC, což značí jednoduché párování pouhým přiložením přístroje na určené místo. Samotné spojení pomocí NFC pak funguje dobře a spolehlivě.

VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku

Po stránce designu se jedná o velmi jednoduchý přístroj, a i když má tato tiskárna v pojmenování slovo  ,,kostka“, tvar jejího těla kostka určitě není a jedná se o klasický kvádr. Ovládací panel je pak zastoupený pouze jedním tlačítkem pro zapnutí a všechno se ovládá v již zmíněné aplikaci. Velikostně jsme byli opravdu spokojeni a kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 149.8 x 78.4 x 22.8 mm, přičemž hmotnost se pohybuje okolo příznivých 283.4 gramu. S manipulací tak nejsou vůbec žádné potíže a tiskárnu stačí hodit někam do batohu nebo do brašny k notebooku a vyrazit na cesty. Tiskárna zvládne pojmout 10 listů papíru a víc jich ani potřebovat nebudete, protože to je přesně množství, které vytisknete, než vypotřebujete náplň (náplň a papíry jsou vlastně v jednom pouzdře). Uvedení do provozu je extrémně jednoduché a tiskárnu dostanete již se zapojenou náplní, takže vlastně stačí nabít baterii a můžete se pustit do práce. S baterií se ale pojí několik ne úplně příjemných vlastností, které tuto tiskárnu celkově trochu srážejí. Je uživatelsky nevyměnitelná, takže když se s ní něco stane, budete muset kontaktovat servis.

VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku

To ale není žádná velká hrůza a daleko horší je, že když ji nabíjíte (prostřednictvím klasického microUSB konektoru, jehož kabel je součástí balení), tak nemůžete tisknout a to je opravdu škoda. Výdrž není žádná sláva a budete rádi, když na plně nabitou baterii vytisknete 10 výtisků (výrobce udává výdrž na 30 výtisků). Rychlost tisku je pak docela solidní a tiskárna zvládne vytisknout jednu barevnou fotografii o standardním formátu 4x6 palce za zhruba za 1 minutu a 15 sekund. To není vůbec špatné a v této kategorii se jedná o jeden z nejrychlejších přístrojů. Silnou stránkou této tiskárny je také výsledná kvalita výtisků, která občas dokáže i velmi příjemně překvapit. Výsledky víceméně odpovídají tomu, co byste dostali ve fotolabu a vypíchnout musíme jak dobrou míru detailů, tak věrné podání barev. Aplikace vás pak nechá udělat některé základní úpravy před tiskem, jako je například tisk výřezu, otočení fotografie a úprava kontrastu nebo jasu. Náklady na jeden výtisk jsou pak samozřejmě podstatně vyšší, než u klasické tiskárny, ale s tím musí zájemce o tento typ tiskáren počítat.

VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku

Photo Cube mini IPWF-P01-VP je povedená mobilní tiskárna, která patří ve své kategorii určitě k těm nejlepším. Potěší jednoduchým bezdrátovým tiskem prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, přítomností NFC čipu a vcelku rychlým tiskem. Kvalita fotografií pak velmi příjemně překvapí a výsledky jsou opravdu povedené. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to baterie s nižší kapacitou, nemožnost tisknout při zapojení do sítě a samozřejmě také náplň na pouhých 10 výtisků. Jako celek se ale tato tiskárna povedla a fanouškům mobilního tisku ji můžeme bez problémů doporučit.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku VuPoint Solutions Photo Cube mini IPWF-P01-VP: Pro milovníky mobilního tisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.