Přeposlat Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna

13.05.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na laserovou tiskárnu HL-L2300D od společnosti Brother, která cílí hlavně do prostředí kanceláře. Tento model uspokojí i náročnější uživatele, avšak několika nedostatkům se nevyvaroval.

Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna

Jedná se o monochromatickou laserovou single tiskárnu zaměřenou hlavně na vysoké zatížení v kanceláři nebo náročné domácnosti a tento model zaujme také kompaktními rozměry a dobrou prácí s papírem. Hlavní devizou této tiskárny je samozřejmě klasický tisk, kterému bylo podřízeno vše, ale v celkové otázce funkčnosti to až taková sláva není. Pokud potřebujete tisknout bezdrátově ze smartphonu nebo tabletu, tento model vás neuspokojí, protože nic takového nenabízí a zaměřuje se opravdu pouze na nezbytný základ. Na druhou stranu je ale velmi levný a v této cenové relaci není trochu omezená funkčnost žádná výjimka. Po designové stránce dostanete tiskárnu klasického střihu s velmi jednoduchým ovládacím panelem, který se skládá ze dvou funkčních tlačítek a několika informačních diod. S ovládáním tak nejsou vůbec žádné problémy a všechno určitě zvládnete i bez pročítání manuálu. Kompletní rozměry šasi této tiskárny jsou 360.68 x 355.6 x 188.88 mm, takže nalezení vhodného místa na stole není žádný problém a tiskárnu je možné klidně usadit i na vlastní pracovní stůl, kde nebude nijak moc zavazet.

Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna

Hmotnost se pak pohybuje okolo 6.8 kg a manipulace je tak příjemně jednoduchá i pro jednoho člověka. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, který je sice dále nerozšiřitelný, ale tato kapacita by měla bez problémů stačit i náročnějším uživatelům. To platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 10 000 výtisků. Ve standardní výbavě pak neschází ani užitečný automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je něco, co je u kancelářské tiskárny víceméně nezbytné. Konektivní výbava je vcelku omezená a zahrnuje pouze klasický USB port, takže spojení s počítačem je možné pouze pomocí tohoto portu. Na Ethernet nebo vestavěný WiFi přijímač můžete zapomenout, což je trochu škoda a alespoň jeden z těchto portů by tiskárně určitě slušel. Uvedení do provozu je velmi jednoduché a stačí najit vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete klasicky na přiloženém CD, ale jsou samozřejmě také k dispozici na oficiálních stránkách výrobce.

Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna

Podle výrobce je maximální rychlost této tiskárny 27 stránek za minutu (ppm), ale tento údaj platí pouze pro základní tisk bez jakýchkoliv úprav a formátování. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost tisku pohybovala okolo 9.3 ppm, což je na tuto cenovou relaci opravdu solidní a za podobné výsledky se nemusí stydět ani dražší konkurenti. Jen pro srovnání, o třídu výš posazený model HL-L2340DW, který je samozřejmě také dražší, dosahuje při kombinovaném tisku víceméně stejných výsledků. To samé platí také pro hlavního konkurenta v podobě modelu Samsung M2625D. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která je slušná a celkově se pohybuje v průměru této třídy. Při tisku textu vyniknou příjemně ostrá písmena a čitelnost je dobrá takřka za jakýchkoliv podmínek, přičemž ke zhoršení dojde až při použití netradičně malého fontu. Kvalita tisku grafiky je taktéž slušná a výsledky jsou docela dobře použitelné i pro pracovní účely. Na nějakou veřejnou publikaci to samozřejmě nebude, ale to v této cenové kategorii ani nikdo nečeká. Kvalita tisku fotografií je víceméně průměrná a tiskárna zvládne vytisknout rozpoznatelné fotografie z webu, ale to je tak všechno. Rodinné fotoalbum z výtisků určitě neposkládáte.

Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna

Brother HL-L2300D je povedená a levná laserová tiskárna, která zaujme hlavně kompaktním tělem a velmi jednoduchým ovládáním. Mezi její přednosti patří také skvělá kapacita vstupního zásobníku a dostatečná rychlost tisku. Ve výbavě neschází automatický duplexer, ale bohužel schází rozhraní Ethernet nebo WiFi přijímač, takže spojení s počítačem je možné pouze pomocí USB portu. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 2 100 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2300D: Základní, ale výkonná laserová tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.