Přeposlat DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály

06.05.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu určenou pro náročné profesionály, kteří pracují s fotografiemi a požadují za všech okolností precizní výsledky. Tiskárna DNP DP-DS620A je drahá, ale její výkony odpovídají vyšší ceně a schopnostem.

DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály

Jedná se o barevnou termosublimační jednoúčelovou tiskárnu, která je zaměřena primárně na tisk fotografií a této činnosti zde bylo podřízeno opravdu vše. Kromě bleskové rychlosti tisku potěší také velmi nízkými náklady na jeden výtisk, ale na techniku se podíváme až později a začneme jako vždy vlastnostmi a výbavou. Tato tiskárna je vlajkovou lodí společnosti DNP a v její hierarchii je tedy umístěna na samém vrcholu, čemuž odpovídá jak cena, tak její schopnosti. Po designové stránce se jedná o vcelku povedený kousek a díky dvoubarevnému provedení vypadá tato tiskárna elegantně a stylově, což je sice docela nepodstatné, ale potěší to. Kompletní rozměry šasi jsou 365.7 x 274.3 x 170.1 mm a hmotnost se zastavila na 12 kg, takže manipulace úplně nejjednodušší není, ale na druhou stranu to není ani žádný přerostlý obr a v této kategorii jsou i podstatně objemnější modely. Co se týče výbavy, tak v té dostanete pouze základní USB port pro spojení s počítačem, ale to je u těchto tiskáren naprosto typické a drtivá většina podobně zaměřených modelů je omezená právě pouze na USB port. Tato tiskárna pracuje s papírovými rolemi a zvládne pojmout roli o kapacitě až 400 výtisků při standardním rozměru fotografií 4 x 6 palce.

DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály

Při rozměru 5 x 7 palce dostanete z jedné role 230 fotografií a při velikosti 6 x 8 palce to bude samozřejmě nejmíň, a to 200 výtisků. Výměna rolí je velmi jednoduchá a probíhá z přední strany, kterou stačí odklopit a nainstalovat novou roli. Spolu s tiskárnou dostanete hned dvě role papíru od každé velikosti, takže ihned po koupi budete schopní vytisknout 800 fotografií o rozměru 4 x 6, 460 fotografií při 5 x 7 a 400 fotografií při velikosti 6 x 8 palce. Uvedení do provozu není nijak extra náročné a po zapojení USB kabelu stačí nainstalovat ovladače, nicméně výrobce nedodává s tiskárnou žádný software pro tisk a to je trošku problém. Můžete tisknout přes vestavěný program ve Windows, ale to není ono a lepší pravděpodobně bude použít Photoshop. Nastavení před tiskem je pak vcelku komplexní a zabere vám to pravděpodobně trochu víc času, ale výsledky za to stojí a po stránce kvality tisku dostanete s touto tiskárnou jen to nejlepší. Co se týče operačních systémů, tak tento model zatím podporuje pouze Windows 7 a novější verzi 8, přičemž podpora pro starší Windows XP a Vista by měla přijít trochu později a pracuje se na ní, stejně tak jako na ovladačích pro Mac OS X. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je rychlost tisku, kdy se jedné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce dočkáte za 12 sekund.

DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály

Při tisku deseti stejných fotografií o tomto formátu to tiskárna nasekala (doslova nasekala, protože z role papíru musí tiskárna každou fotografii samozřejmě odseknout) v průměru za 8.6 sekundy a těchto výsledků bylo dosaženo v základním módu. Pokud přepnete na vyšší kvalitu, tisk se samozřejmě zpomalí, ale 16 sekund na jednu fotografii není vůbec špatné. Před tiskem si můžete vybrat, zda chcete tisknout s matnou nebo lesklou povrchovou úpravou a tato změna jde provést jednoduše v programu, přes který tisknete. Tisk s matným povrchem je trochu pomalejší a fotografie o rozměru 4 x 6 palce zabere tiskárně zhruba 21 sekund. Rozdíl mezi nižším a vysokým nastavením kvality jde poznat a některé detaily jsou patrnější, ale není to žádný extrémně velký rozdíl a vyšší nastavení tak není ve všech případech nezbytně nutné. Samotná kvalita fotografií je pak perfektní a v této cenové relaci budete jen stěží hledat přístroj, který tiskne lépe. Podání barev je prakticky dokonalé, ostrost bezchybná a potěší také vysoká míra detailů. Vypíchnout musíme také nízké náklady na jeden výtisk, takže pokud tisknete hodně a živí vás to, tento model pro vás bude to pravé ořechové. Cena této tiskárny se pohybuje okolo částky 1100 dolarů (asi 24 480 Kč bez DPH).

DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály

DNP DP-DS620A je perfektní termosublimační tiskárna, která je určena pro vysokou zátěž a zvládne takový zápřah, který by klasickou tiskárnu po pár měsících položil. Tisk fotografií je v jejím podání rychlý, precizní a náklady na jeden výtisk jsou až překvapivě nízké. Skvělá je také možnost tisknout s matnou nebo lesklo povrchovou úpravou pouze změnou v nastavení a jednoduchá manipulace s papírovými rolemi. Ano, tato tiskárna je drahá, ale svou cenu si bez problémů obhájí a za své peníze dostanete v této kategorii jeden z nejlepších přístrojů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku DNP DP-DS620A: Perfektní fototiskárna pro náročné profesionály


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.