Přeposlat Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti

29.04.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout v klasickém i velkém formátu, určitě byste neměli přehlédnout model MFC-J5720DW od společnosti Brother. Jedná se o velmi moderní tiskárnu s dobrými vlastnostmi a za rozumnou cenu.

Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti

Jedná se o barevnou multifunkční inkoustovou tiskárnu, která najde své místo jak v domácnosti, tak ve vytížené kanceláři, kde určitě oceníte její univerzálnost. Tato tiskárna nahrazuje model MFC-J4710DW a kromě klasického tisku umí také kopírovat, skenovat a nechybí jí ani jednotka faxu. Mezi další klasické vlastnosti patří možnost tisku z USB flash disku a skenování do něj, schopnost tisknout fotografie přímo z digitálního fotoaparátu a výrobce samozřejmě neopomněl ani mobilní tisk, bez kterého by to v dnešní době nešlo. Tiskárna si rozumí se smartphony a tablety s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone, se kterými komunikuje prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pohodlněji pomocí rozhraní WiFi Direct. Na své si přijdou i uživatelé online datových úložišť (například Dropbox, Google Drive nebo Evernote), ze kterých jde pochopitelně tisknout také. Po stránce funkčnosti tedy tomuto modelu prakticky vůbec nic nechybí a jedná se o velmi dobře vybavenou tiskárnu. Co se týče rozměrů, tak ty čítají 490.2 x 345.4 x 307.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 14.1 kg, což je na tiskárnu schopnou tisknout ve velkém formátu vcelku slušné a s nalezením vhodného místa určitě nebudete mít žádné větší problémy.

Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti

Veškeré ovládání probíhá pomocí barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 3.7 palce, který je uložený na vyklápěcím panelu. Displej umožňuje také prohlížení fotografií před tiskem a celkový systém ovládání je vcelku jednoduchý a intuitivní. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je práce s papírem, protože její celková kapacita je štědrých 581 listů papíru (250 + 250 + 80 + 1). Oba přední zásobníky jsou pak schopné pojmout papír o rozměrech až 11 x 17 palců. Maximální měsíční výtěžnost čítá 30 000 výtisků, což by mělo bez větších problémů stačit i ve vytížené kanceláři nebo náročné domácnosti. Co se týče výbavy, tak v té dostanete automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, slot na paměťové karty a nechybí ani již zmíněné rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Konektivita je zastoupena klasickým USB portem, který je doplněný portem Ethernet a samozřejmě nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížný úkol a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a naplnění zásobníku papírem můžete tento model využívat jako samostatnou kopírku nebo fax.

Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti

Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je veskrze průměrná a v této kategorii Brother MFC-J5720DW nijak zvlášť nevyniká. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracoval tento model průměrnou rychlostí 3.9 stránky za minutu (ppm), což není žádný zázrak, ale na druhou stranu to není ani žádný velký propadák. Předchůdce této tiskárny, model MFC-J4710DW, umí tisknout rychlostí okolo 5.7 ppm a je tak nepatrně rychlejší, což je přinejmenším trochu zvláštní. Kvalita tisku je pak velmi podobná jeho rychlosti a výsledky se bez problémů hodí pro kancelářské použití a i náročnější pracovní účely, ale žádné zázraky nečekejte. Kvalita tisku textu je solidní, čitelnost je dobrá i při použití menšího fontu, ale konkurenční laserové tiskárny jsou na tom v tomto ohledu samozřejmě lépe. Kvalita tisku grafiky je už trochu horší a občas si lze všimnout ne úplně dobrého podání barev, které někdy lehce pokulhává. Tisk fotografií je lehce nadprůměrný a dostanete podobné výsledky, jako při vyvolání ve fotolabu. Jedna z hlavních zbraní tohoto modelu jsou nízké provozní náklady, které jsou v drtivé většině případů nižší, než u přímé konkurence a to jak při monochromatickém, tak při barevném tisku.

Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti

Brother MFC-J5720DW je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně velmi dobrou výbavou a rozsáhlými schopnostmi. Hlavně kapacita je perfektní a tato tiskárna tak uspokojí i opravdu náročné uživatele. Mezi další kladné vlastnosti patří vcelku nízké provozní náklady, schopnost tisknout ve velkém formátu a povedený dotykový displej. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to mezera v kvalitě tisku, která mohla být o trochu lepší. Na druhou stranu, drtivé většině uživatelů budou výsledky kvalitativně určitě stačit. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 6 300 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J5720DW: Univerzál do kanceláře i domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.