Přeposlat Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější

09.04.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevná inkoustová tiskárna Epson SureColor P600 je určena pro ty nejnáročnější uživatele, kteří požadují precizní tisk barevných fotografií a tisk ve velkém formátu. Na své si přijdou dokonce také příznivci panoramatických fotografií, které s touto tiskárnou a rolí papíru vytisknete bez jakýchkoliv problémů.

Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější

Jedná se o barevnou inkoustovou jednoúčelovou tiskárnu, takže umí pouze tisknout a právě tisku je u tohoto modelu podřízeno vše. Tiskárna používá systém devíti inkoustových náplní (UltraChrome HD) a v oblasti práce s papírem patří tento model mezi to nejlepší na trhu. Zvládne totiž tisknout na formát až 13 x 19 palců a tiskárna umí pracovat také s rolí papíru, díky čemuž můžete tisknout například panoramatické fotografie. Maximální šířka použitelného papíru je 13 palců a v případě tisku z papírové role zvládne tiskárna pokrýt prostor o velikosti 129 palců, což je opravdu hodně. Mezi další bonusové vlastnosti tohoto modelu patří také potisk optických médií a podpora mobilního tisku. K tomu můžete využít mobilní přístroje s operačním systémem iOS nebo Android, přičemž tisk může probíhat prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo rozhraní WiFi Direct. Po stránce velikosti se jedná o vcelku rozměrnou tiskárnu a kompletní velikost jejího těla je 616 x 369 x 228 mm, takže nalezení vhodného místa není nic jednoduchého a bude ideální, když jí najdete samostatný stůl. S takto velkou tiskárnou sdílet pracovní prostor určitě nechcete a vzhledem k hmotnosti přesahující 15 kg není jednoduchá ani manipulace.

Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější

Velkou pochvalu si zaslouží ovládací panel skládající se z barevného displeje a několika funkčních tlačítek, přičemž díky jednoduchému panelu je ovládání i nastavení velmi jednoduché. Maximální kapacita klasického zásobníku je 120 listů papíru a co se týče konektivity, tak ta nabízí porty USB, WiFi a samozřejmě nesmí chybět ani rozhraní Ethernet. Na nějakou extra moderní výbavu, jako je například automatický duplexer nebo rozhraní PictBridge pro přímý tisk z fotoaparátu však bohužel můžeme zapomenout. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa (což je ta nejtěžší část) a po zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale jdou samozřejmě také stáhnout z webu výrobce a mezi hlavní podporované operační systémy patří Windows 7, Windows 8 (32 i 64-bit) a Mac OS X (verze 10.7.x, 10.8.x, 10.9.x). Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je solidní, avšak u těchto tiskáren se na ni tak moc nehledí, protože prim hraje hlavně kvalita a všechno ostatní se jí podřizuje.

Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější

Klasickou fotografii o rozměru 4 x 6 palce zvládne tiskárna v průměru za 1 minutu a 1 sekundu a fotografie o rozměru 8 x 10 palců se dočkáte za 1 minutu a 53 sekund. Těchto výsledků dosahovala tiskárna bez nastavení úrovně kvality a po nastavení kvality fotografií na nejvyšší úroveň se rychlosti tisku podstatně prodloužila (2:05 pro velikost 4 x 6 palce a 4:10 pro 8 x 10 palce). Opravdu velkou fotografii o rozměru 13 x 19 palců zvládla tiskárna v průměru za 4 minuty. U tohoto modelu má velký vliv na rychlost tisku jeho nastavení, přičemž nejvyšší úroveň kvality prodlouží rychlost na dvojnásobnou hodnotu. Nejvyšší úroveň kvality jde ale v přímém srovnání s normálním nastavením na vytisknutých fotografiích poznat a výsledky pak vypadají opravdu úžasně. Na druhou stranu, i při základním nastavení vypadají výsledné fotografie velmi dobře a výsledky strčí do kapsy většinu běžných inkoustových tiskáren. Skvělé je jak podání barev, tak úroveň detailů a tiskárna nemá problémy ani s tmavými oblastmi. Vysoce nadprůměrná je také kvalita tisku grafiky, přičemž výsledky jdou použít i pro náročné pracovní účely a prezentace.

Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější

Epson SureColor P600 je tiskárna pro náročné uživatele, kteří potřebují za všech okolností špičkovou kvalitu fotografií. Té se s tímto modelem opravdu dočkají a kromě kvalitních fotografií potěší tato tiskárna také kvalitním tiskem grafiky. Mezi její další plusy patří rozsáhlé možnosti v oblasti práce s papírem, možnost potisku optických médií a jednoduchý ovládací panel. Rozměry jsou trochu větší, ale to se dá prominout, stejně tak jako vyšší provozní náklady a požívací cena, což k těmto typům tiskáren většinou patří. Epson SureColor P600 stojí na našem trhu okolo 20 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson SureColor P600: Tiskárna pro ty nejnáročnější


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.