Přeposlat Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře

25.03.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud je vašim primárním požadavkem u tiskárny kvalita tisku a potřebujete monochromatickou laserovou tiskárnu, je model Phaser 3260/DI od společnosti Xerox možná tím pravým řešením. Tento model je přímo určený do kanceláře a potěší i náročnější uživatele.

Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře

Jedná se o monochromatickou jednoúčelovou tiskárnu, takže zvládne pouze tisknout a tomuto faktu bylo podřízeno vše. V této kategorii je velmi silná konkurence a hlavními konkurenty tohoto modelu jsou tiskárny OKI B412dn a Brother HL-5450DN. Kromě klasického tisku ale umí tento model samozřejmě tisknout také z mobilních zařízení, nicméně je limitovaný technologií AirPrint od společnosti Apple, takže je možné tisknout pouze z iPhonu a tabletů s operačním systémem iOS. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí rozhraní Wi-Fi Direct, což je pohodlnější a rychlejší. Mobilním tiskem to ale samozřejmě nekončí a tato tiskárna podporuje také tisk z online úložiště, takže na své si přijdou i uživatelé cloudů. Co se týče rozměrů, tak tělo Phaseru 3260/DI je velké 368.3 x 335.3 x 213.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 7.3 kg. Jedná se tedy o vcelku kompaktní přístroj, který můžete bez problémů usadit na pracovní stůl, kde nebude zabírat nijak moc místa a nikterak obtížná není ani manipulace. Ovládací panel je uložený na horní straně těla tiskárny a skládá se pouze z několika funkčních tlačítek a informačních diod. Ovládání je tak opravdu jednoduché a není potřeba si na něj ani zvykat.

Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 250 listů papíru, ale tím bohužel všechno končí a rozšíření není možné. To je určitě škoda, protože oba výše zmínění konkurenti rozšíření zásobníku nabízí a pro opravdu vytížené kanceláře jsou v tomto ohledu nepatrně lepší volbou. Ve výbavě pak neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 30000 výtisků. Konektivní výbava obsahuje vestavěný Wi-Fi přijímač pro bezdrátové připojení a samozřejmě nesmí chybět ani klasický USB port. Je trochu škoda, že výrobce zapomněl na rozhraní Ethernet, takže konektivní výbava není úplná a pokud tedy budete potřebovat port Ethernet, budete se muset podívat jinde. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, nainstalovat ovladače a po nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně jsou k dispozici také na stránkách výrobce a samotná instalace a nastavení jsou vcelku jednoduché a nekomplikované úkony. Co se týče rychlosti, tak výrobce u tohoto modelu udává nejvyšší rychlost tisku 29 stránek za minutu (ppm), ale tento údaj platí pouze pro základní tisk bez jakýchkoliv úprav.

Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí 9.2 ppm při tisku na jednu a 7.1 ppm při tisku na dvě stránky. To nejsou vůbec špatné výsledky a jsou víceméně stejné, jako u konkurenčních modelů a v oblasti rychlosti tisku si tak není na co stěžovat. Nyní se přesuneme k tomu nejlepšímu, co tato tiskárna nabízí, a to je samozřejmě kvalita tisku. Tisk textu patří v kategorii monochromatických tiskáren k tomu úplně nejlepšímu, výsledky jsou bez problémů čitelné i při použití opravdu malého fontu a dobře použitelné i pro náročné pracovní účely. Problémy nebudou dělat ani různé publikace a propagační materiály. Kvalita tisku grafiky je na tom podobně a výsledky jsou použitelné i pro prezentační účely. Tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami a ostrost výtisků je příkladná. Kvalita tisku fotografií je průměrná a výsledky jsou podobné tomu, co se objevuje v novinách, nicméně nejedná se o primární vlastnost a k tisku fotografií tuto tiskárnu stejně nikdo využívat nebude. Na závěr musíme zmínit také proti konkurenci vyšší náklady na jeden výtisk, což je docela škoda a zbytečně to použitelnost této tiskárny trochu degraduje.

Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře

Xerox Phaser 3260/DI je povedená laserová tiskárna, která se vyznačuje hlavně perfektní kvalitou tisku textu, grafiky a také slušnou rychlostí. Potěšily nás i kompaktní rozměry a nekomplikované ovládání. Co se týče nedostatků, tak k těm bychom měli zařadit absenci rozhraní Ethernet a vyšší provozní náklady, což je zbytečná kaňka na celkovém opravdu pozitivním dojmu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 3260/DI: Monochromatická laserová tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.