Přeposlat Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře

18.02.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na laserovou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením imageClass MF212w. Tato tiskárna je určena hlavně do méně vytížených kanceláří, kde nebude překážet absence jednotky faxu.

Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře

Canon imageClass MF212w potěší hlavně slušnou kombinací rychlého tisku, solidní kapacity a nadprůměrné kvality tisku textu. Jedná se o multifunkční monochromatickou laserovou tiskárnu, a jak jsme se již zmínili, tento model postrádá jednotku faxu, takže bude vhodný hlavně pro méně vytížené kanceláře nebo pracovní skupiny. Dalo by se říct, že je to méně vybavený sourozenec modelu Canon imageClass MF216n, který nabídne nepatrně lepší vlastnosti a schopnosti. Tento model tedy zvládne pouze tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž poslední úkon umí provádět také po síti. Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 391.1 x 370.8 x 312.4 mm, takže pro uložení na pracovní stůl je příliš velká, ale zase není tak velká, aby byl s nalezením vhodného místa někde v kanceláři nějak velký problém. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 10.8 kg, takže manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka. Na horní straně těla tiskárny je uložený komplexní ovládací panel, který obsahuje monochromatický LCD displej a několik funkčních tlačítek. Rozvržení jednotlivých ovládacích prvků je intuitivní a s ovládáním tak nejsou vůbec žádné problémy.

Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, který sice není rozšiřitelný, ale pro potřeby středně vytížené kanceláře by měla tato kapacita bez větších problémů stačit. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 8000 výtisků. Ve výbavě citelně schází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je u kancelářské tiskárny vcelku velký nedostatek a jedná se o největší negativum tohoto modelu. Konektivní výbava je více než dostatečná a zahrnuje rozhraní USB, vestavěný WiFi přijímač a port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných druhů Windows a na své si přijdou také uživatelé operačního systému Mac OS X od společnosti Apple. Rychlost tisku je vcelku solidní a výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 24 stránek za minutu (ppm), nicméně tato rychlost platí možná tak pro základní tisk textu bez úprav.

Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovat tento model průměrnou rychlostí 12.2 ppm, což je vcelku slušný výsledek patřící v této kategorii k těm nejlepším. Pro srovnání, rychlost tisku je takřka stejná, jako u nepatrně dražšího modelu MF216n a podstatně lepší, než u konkurenčních tiskáren Panasonic KX-MB2000 a Samsung M2070FW. Kvalita tisku je také silnou stránkou této tiskárny a vynikne hlavně tisk textu, který se opět může směle zařadit na špičku této cenové kategorie. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu, podání černé barvy je dobré a potěší také celkově nadprůměrná ostrost. Výsledky jsou bez větších problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je také nadprůměrná a vynikne hlavně dobrá ostrost. Tiskárna pak nemá problémy ani s tenkými liniemi a výsledky se dají opět použít i pro pracovní účely. Kvalita tisku fotografií je typická pro tuto třídu tiskáren a výsledky odpovídají tomu, co můžete vidět například v novinách. Pro občasný tisk například z webových stránek to stačí, ale to je tak všechno.

Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře

Canon imageClass MF212w je povedená laserová tiskárna, která cílí hlavně na méně náročné uživatele a tomu odpovídá jak její výbava, tak schopnosti. V té schází hlavně automatický duplexer, který by neměl u kancelářské tiskárny chybět. Mezi největší výhody tohoto modelu patří dobrá kapacita, slušná konektivní výbava, rychlý tisk a v neposlední řadě také vysoká kvalita tisku textu a grafiky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF212w: Monochromatická tiskárna pro méně vytížené kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.