Přeposlat Brother MFC-L2740DW: Slušně vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L2740DW: Slušně vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře

28.01.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu Brother MFC-L2740DW, která je určená převážně pro kancelářské využití, nicméně skvělou práci samozřejmě odvede také v domácnosti.

Brother MFC-L2740DW: Slušně vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře

Jedná se o multifunkční laserovou monochromatickou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a není ochuzena ani o jednotku faxu. Je to tedy typický zástupce pro použití převážně v menší kanceláři, kde půjdou naplno využít všechny jeho schopnosti. Ty jsou opravdu dobré a kromě klasiky v podobě tisku, kopírování, skenování a posílání faxů zvládne tento model fungovat jako samostatná kopírka a fax a umí také posílat naskenované dokumenty jako přílohy mailu bez nutnosti použít počítač. To ale samozřejmě není všechno a tiskárna podporuje také dnes velmi rozšířený mobilní tisk, který probíhá buď prostřednictvím přístupového bodu na síti, nebo pomocí rozhraní WiFi Direct, což je podstatně rychlejší a pohodlnější řešení. Potěšeni budou také příznivci tisku z online datového úložiště (cloudu), který tento model podporuje a budete moct tisknout ze služeb jako Dropbox, Google Drive, Evernote nebo OneDrive. Další velmi praktickou vlastností je možnost skenovat do specifického typu formátu, takže není problém něco naskenovat a pak to uložit přímo z tiskárny na cloud ve formátu Wordu, Excelu nebo PowerPointu.

Brother MFC-L2740DW: Dobře vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře

Ovládání a nastavení tiskárny je velmi jednoduché a probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje, několika funkčních tlačítek a ovládacímu panelu nechybí ani numerická část. Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 408.9 x 398.8 x 317.5 mm, takže to není žádný obr a není problém mít ji položenou na pracovním stole. Její hmotnost se pak zastavila na hodnotě 11.3 kg, takže ani manipulace není nikterak obtížná, a to ani pro jednoho člověka. Co se týče standardní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 251 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a stejnou schopností se pyšní také skener. Ten dokáže skenovat obě strany zároveň, což je velmi užitečná vlastnost šetřící čas. Konektivní výbava je pak standardní a zahrnuje USB port, rozhraní Etnernet a samozřejmě nesmí chybět ani WiFi přijímač pro bezdrátové připojení k internetu. Maximální měsíční vytížení čítá 10000 výtisků, což by mělo stačit i ve vytíženějších kancelářích a to se dá prohlásit také o maximální kapacitě vstupního zásobníku.

Brother MFC-L2740DW: Dobře vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře

Uvedení do provozu je pak standardní a nikterak komplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a po instalaci a nastavení můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí. Co se týče rychlosti tisku, tak výrobce uvádí nejvyšší rychlost 32 stránek za minutu (ppm), což je hodnota platící pouze pro text při minimálním nebo žádném formátování. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací jsou výsledky už samozřejmě trochu horší a tiskárna dosahovala průměrné rychlosti 9.2 ppm. Není to špatné, ale není to ani nějak extra dobré a tyto výkony se řadí spíše k průměru. Kvalita tisku už ale bohužel k průměru nepatří a v této oblasti nás Brother MFC-L2740DW trochu zklamal. Netiskne špatně, to ne, výsledky se dají použít pro většinu pracovních účelů, ale na laserovou tiskárnu trochu pokulhává hlavně text a grafika. Při malého fontu se čitelnost textu velmi rychle zhoršuje a při tisku grafiky si lze všimnout problémů s tenkými linkami. Bude hlavně záležet na tom, jakou kvalitu požadujete, a pokud budete schopni trochu přimhouřit oko, výsledky pro vás budou dostatečné.

Brother MFC-L2740DW: Dobře vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře

Brother MFC-L2740DW je povedená multifunkční tiskárna, která vyniká hlavně perfektní funkčností, dobrou výbavou a schopnostní skenovat zároveň obě strany dokumentu. Rychlost tisku je pak veskrze průměrná a jediným zklamáním tak byla kvalita tisku, která spadá lehce pod průměr této kategorie. Výsledky se sice dají použít i pro pracovní účely, ale už to bude trochu s kompromisem.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L2740DW: Slušně vybavená laserová tiskárna hlavně do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.