Přeposlat Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem

21.01.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon imageClass LBP6230dw, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, je dostatečně malá, aby mohla být pohodlně usazena na pracovním stole a zároveň dostatečně schopná, aby posloužila i v menších kancelářích. Jedná se zkrátka o ideálně vybalancovaný model.

Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem

Pokud hledáte levnou, rychlou a dostatečně schopnou tiskárnu pro použití v domácnosti nebo menší kanceláři, tento laserový model byste určitě neměli přehlédnout. Jedná se o monochromatickou tiskárnu, takže je ideální hlavně do prostředí, kde se hodně tiskne text a i když se jí nevyhnulo několik menších nedostatků, v konečném zúčtování je to vskutku povedený kousek. Kromě klasického tisku podporuje tato tiskárna také mobilní tisk, který je sice provedený trochu kostrbatě, ale funguje dobře. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti, takže nefunguje přímé spojení tiskárny se smartphonem nebo tabletem a to určitě není nejpohodlnější řešení. Rozhraní WiFi Direct by bylo určitě lepší a některé konkurenční modely (například Samsung M2825DW) ho ve své výbavě mají. Tiskárna zvládne spolupracovat se smartphony a tablety s operačními systémy Android a iOS od Applu. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 378.4 x 292.1 x 243.8 mm, takže není vůbec žádný problém najít pro něj vhodné místo a díky hmotnosti 7.3 kg je dostatečně jednouchá také manipulace.

Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem

Ovládání probíhá prostřednictvím velmi jednoduchého ovládacího panelu na horní straně těla tiskárny, který se skládá pouze z několika funkčních tlačítek. Rozvržení ovládacích prvků je intuitivní, takže ovládání i nastavení jsou jednoduché a nekomplikované úkony. V základní výbavě pak dostanete vstupní zásobník na 251 listů papíru a samozřejmě nesmí chybět ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivní výbava zahrnuje klasiku v podobě USB portu, vestavěného WiFi přijímače a rozhraní Ethernet, takže v tomto ohledu nic důležitého nechybí. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchá záležitost, která zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku, zapojení kabeláže a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak kromě klasických Windows si na své přijdou také uživatelé systému Mac OS X a ochuzeni nebudou ani příznivci Linuxu a jeho různých derivátů. Výrobce u tohoto modelu uvádí rychlost tisku 26 stránek za minutu (ppm) při jednoduchém tisku na jednu stránku a 16 ppm při oboustranném tisku, ale to jsou hodnoty pro tisk textu bez jakýchkoliv úprav.

Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem

Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí 13.2 ppm při tisku na jednu stránku a 10.8 ppm při oboustranném tisku, což jsou výborné hodnoty a v této oblasti patří imageClass LBP6230dw mezi nejlepší modely ve své kategorii. Jen pro srovnání, Canon je v oboustranném tisku rychlejší, než konkurenční Samsung uvedený výše (M2825DW) v klasickém tisku na jednu stranu. Celková kvalita tisku už tak výrazná není, ale výsledky se většinou bez problémů hodí pro většinu běžných i náročnějších pracovních úkonů. Při tisku textu jsme ocenili hlavně dobrou ostrost a solidní čitelnost, která se ztrácí až s opravdu malým fontem. Tisk grafiky je solidní, tiskárna neměla žádné větší problémy ani s tenkými linkami a výsledky se dají s přimhouřeným okem použít i pro pracovní prezentace. Tisk fotografií je na tom samozřejmě nejhůř a jeho kvalita se stěží vyrovná s kvalitou tisku v klasických novinách, nicméně nejedná se o primární vlastnost tohoto modelu, takže to lze prominout. Co už ale prominout nejde, jsou vyšší náklady na jeden výtisk, které jsou větší, než u konkurence a pokud tisknete hodně, tato tiskárna pro vás úplně ideální nebude.

Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem

Canon imageClass LBP6230dw je povedená laserová tiskárna, která je příjemně kompaktní, slušně vybavená a umí tisknout až překvapivě rychle. Navíc se s ní pracuje velmi jednoduše a podporuje také mobilní tisk. Ten je sice řešený trochu neohrabaně, ale funguje dobře a spolehlivě. Vzhledem ke slušné kvalitě tisku textu i grafiky jsou jediným výraznějším neduhem této tiskárny vyšší provozní náklady, které jsou bohužel vyšší, než u většiny konkurentů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP6230dw: Dobře vyvážená tiskárna s jediným nedostatkem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.