Přeposlat Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu

14.01.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na nejvýše postavenou tiskárnu od společnosti Canon v oblasti inkoustových fototiskáren. Model s označením Pixma MG7520 zaujme solidní výbavou, kvalitním tiskem a v neposlední řadě také povedeným designem.

Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která je zaměřená hlavně na tisk fotografií a cílí převážně na používání v domácnosti. Tento model zvládne tisknout, kopírovat a skenovat a výrobce si tentokrát odpustil jednotku faxu, takže v kanceláři tento model opravdu příliš mnoho parády neudělá. Kromě tisku, kopírování a skenování zvládne tato tiskárna také tisknout z paměťových karet (podporuje většinu dnes běžně používaných typů), fungovat jako samostatná kopírka a samozřejmě neschází ani mobilní tisk. Tisk z mobilních zařízení je určitě silnou stránkou této tiskárny, protože podporuje operační systémy iOS, Android i Windows Phone a kromě spojení přes klasický přístupový bod lze využít také technologie NFC, přes kterou je mobilní tisk velmi pohodlný a rychlý. Je trochu škoda, že tiskárna není osazena klasickým rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a pokud budete chtít takto tisknout, budete muset použít bezdrátové rozhraní Wireless PictBridge. Bohužel, toto rozhraní zatím podporují pouze fotoaparáty přímo od Canonu, takže s přístrojem od konkurence nebudete mít šanci bezdrátový tisk využít.

Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 120 listů papíru a 20 listů fotopapíru, což je kapacita tak akorát pro domácí používání. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivitu zastřešuje port USB, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač, takže v tomto ohledu si není vůbec na co stěžovat. Zmínili jsme se o elegantním designu, který stojí hlavně na stylovém černém těle a zaoblených linií. Na horní straně těla tiskárny se nachází rozměrný ovládací panel skládající se ze senzorových tlačítek a velkého barevného displeje s úhlopříčkou 3.5 palce. Displej je samozřejmě dotykový a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. Kompletní rozměry těla tohoto modelu jsou 436.8 x 370.8 x 149.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 7.8 kg, takže to není žádný přehnaný cvalík a nalezení vhodného místa na stole by tak nemělo činit žádný velký problém. Uvedení do provozu je vcelku jednoduché a stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce.

Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu

Co se týče operačních systémů, tak Pixma MG7520 podporuje klasické Windows všech možných typů (XP, Vista, 7 a 8) a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu. Rychlost tisku určitě nepatří mezi silné stránky tohoto modelu a při kombinaci tisku textu, grafiky a různých prezentací se dočkáte průměrné rychlosti 2.5 stránky za minutu (ppm). To opravdu není žádný zázrak a většina konkurence je na tom v tomto ohledu o trochu lépe. Rychlost tisku barevných fotografií je už o trochu lepší a fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za zhruba 1 minutu a 4 sekundy. Kvalita tisku je naštěstí o stupeň jinde, než rychlost a za zmínku stojí hlavně perfektní barevné fotografie. Výsledky jsou příkladně ostré, plné detailů a podání barev je opravdu perfektní. Podobně dobrá je také kvalita tisku grafiky, a i když je tisk textu už o trochu horší, pořád patří k nadprůměru. Jednotlivá písmenka jsou slušně čitelná i při použití menšího fontu a jejich ostrost se vytrácí až s úplně malým fontem. Kopírka i skener pak fungují bez problémů a v tomto ohledu si není na co stěžovat.

Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu

Canon Pixma MG7520 je povedená inkoustová tiskárna, která je vhodná hlavně pro domácí používání a milovníky fotografií. Kvalita tisku fotografií je totiž výborná a patří k tomu nejlepšímu, co lze v této třídě najít. Rychlost tisku je už ale bohužel trochu horší a není problém najít podstatně rychlejší konkurenční model. Potěšila nás také slušná konektivní výbava, které nechybí ani technologie NFC pro pohodlný tisk z mobilních telefonů.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG7520: Ideální kandidát na domácí fototiskárnu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.