Přeposlat Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren

07.01.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na dalšího zástupce nové modelové řady tiskáren Maxify od společnosti Canon, a to na model s označením iB4020. Jedná se o jedinou jednoúčelovou tiskárnu v této řadě a nutno podotknout, že se opravdu povedla.

Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren

Canon Maxify iB4020 spadá do kategorie jednoúčelových inkoustových tiskáren, takže umí pouze tisknout a tomu bylo podřízeno vše. Tiskárna jde samozřejmě připojit k internetu a tím se možnosti tisku podstatně rozšíří. Nebudete ani potřebovat počítač a Canon Maxify iB4020 vám umožní tisknout z online úložišť a služeb, jako jsou například Flickr, Facebook, Twitter, Google Drive a Dropbox. Nechybí ani podpora mobilního tisku, ke kterému budete potřebovat aplikaci Maxify Printing Solutions dostupnou pro Android, iOS a Windows RT. Samotný mobilní tisk je pak jednoduchý a nekomplikovaný. Kompletní rozměry šasi této tiskárny jsou 464.2 x 459.7 x 292.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.7 kg. Není to tedy nijak přehnaně velká a těžká tiskárna a nalezení vhodného místa by, stejně jako manipulace, nemělo znamenat žádné závažnější problémy. Na horní straně těla tiskárny se nachází jednoduchý ovládací panel, který ale musíme trochu zkritizovat, protože dvoupalcový monochromatický displej je prostě příliš malý a čitelnost textu na tomto displeji je špatná. Kromě nedotykového displeje obsahuje ovládací panel také základní funkční tlačítka a styl ovládání i nastavení je jednoduchý a intuitivní.

Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren

Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny je kapacita vstupního zásobníku, která čítá štědrých 500 listů papíru rozdělených mezi dva samostatné zásobníky. To by mělo bez problémů stačit i náročným uživatelům, stejně tak jako maximální měsíční kapacita čítající 30000 výtisků. Ve výbavě pak samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu obstarává klasický port USB, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač pro bezdrátové zapojení. Uvedení tiskárny do provozu je snadný a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem a po základním nastavení můžete tisknout z online úložišť. Pokud budete chtít využívat všechno, co tento model nabízí, budete ho samozřejmě muset připojit k počítači a nainstalovat. Co se týče operačních systémů, tak Canon Maxify iB4020 podporuje všechny možné Windows (Server, XP, Vista, 7, 8, 8.1 a dokonce i připravovanou verzi 10) a na své si přijdou také uživatelé systému Mac OS X od Applu (v10.6.8 - 10.9). Nyní se přesuneme k vlastnostem této tiskárny a začneme jako vždy rychlostí tisku.

Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren

Ta je docela solidní a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 4.7 stránky za minutu (ppm). Není to sice nijak ohromující výsledek a na trhu najdeme i podstatně rychlejší tiskárny, ale není to ani nic hrozného a dalo by se to označit za lehčí nadprůměr. Co se týče kvality tisku, tak zde nejvíce vyniká kvalita tisku textu a fotografií, přičemž kvalita tisku grafiky lehce zaostává. Při tisku textu oceníte hlavně perfektní ostrost a s tím spojenou dobrou čitelnost i při použití menšího fontu. Tiskárna měla problémy pouze s jedním, ne úplně standardním fontem, který nevytiskla, přičemž ostatní tiskárny s ním problém nikdy neměly. Tento nedostatek ale jde opravit přímo ve Wordu. Kvalita tisku grafiky je již bohužel trochu horší a pro náročné pracovní účely se výsledky zrovna dvakrát nehodí. Problémy jsou hlavně s tenkými linkami, které se ztrácejí a pozadím s horším barevným podáním. Kvalita tisku fotografií je už podstatně lepší a výsledky patří v této kategorii k těm nejlepším. Podání barev je dobré, míra detailů vysoká a fotografie jsou minimálně stejné, ne-li lepší, než kdybyste si je nechali vyvolat v obchodě.

Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren

Canon Maxify iB4020 je velmi povedená inkoustová tiskárna, která potvrzuje, že jednoúčelové modely do starého železa určitě ještě nepatří. Tato tiskárna nabídne vysokou kapacitu papíru, výbornou kvalitu tisku textu i fotografií a v neposlední řadě také vcelku nízké provozní náklady. Pokud bychom jí chtěli něco vytknout, byl by to hůře čitelný monochromatický displej, horší kvalita tisku grafiky a problémy s jedním fontem, což ale jde relativně jednoduše opravit.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify iB4020: premiant v kategorii jednoúčelových tiskáren


počet příspěvků: 1

Isabela

10.01.2015 v 17:56

Zdravím, pokud hledáte nějaké náplně do tiskárny a tak, podívejte se na stránky usporanatisku.cz. Mají tam od všeho něco. Takže tam určitě najdete to, co je potřeba :).

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.