Přeposlat Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti

17.12.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na novou modelovou řadu tiskáren Maxify, kterou má na svědomí společnost Canon, a to na zástupce z nižších pater. Model s označením MB2020 ale nabídne vcelku slušné vlastnosti a jako základní tiskárna do méně vytížené kanceláře nebo domácnosti funguje docela dobře.

Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je osazena také jednotkou faxu. Tiskárna dále umí fungovat jako samostatná kopírka nebo fax a nechybí ani podpora mobilního tisku (AirPrint) a tisku z cloudového úložiště. K tomu budete moct využít podporu Google Cloud Print a tiskárna je vybavena také technologií Maxify Cloud Link, která vám umožní nahrávat naskenované obrázky na cloud přímo z displeje na přední straně (funguje se službami Evernote, DropBox, Google Drive a OneDrive). Po stránce funkčnosti tedy není tomuto modelu moc co vytknout a jedná se o veskrze velmi moderní tiskárnu se všemi vymoženostmi dneška. Kompletní rozměry jejího těla jsou 464.8 x 459.7 x 261.6 mm, takže to není úplně nejkompaktnější tiskárna na trhu a na menším pracovním stole by mohla trochu zavazet. Hmotnost se pak pohybuje okolo 11.5 kg, což také není žádný zázrak a při časté manipulaci se tiskárna rychle pronese. Na přední straně má své místo komplexní ovládací panel skládající se z 2.5 palcového barevného displeje a spousty funkčních tlačítek, prostřednictvím kterých se všechno ovládá.

Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti

Displej bohužel není dotykový a právě kvůli tomu je ovládací panel tak rozměrný. Dá se na něj ale zvyknout a po chvíli práce vás to už ani nebude obtěžovat. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, což bude v domácnosti a méně vytížené kanceláři určitě stačit a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 15000 výtisků, a co se týče konektivní výbavy, tak zde výrobce trochu šetřil. O připojení k počítači se stará klasický USB port a bezdrátové připojení obstará vestavěný WiFi přijímač, přičemž port Ethernet ve výbavě schází. Je to škoda, ale někde se nižší cena promítnout musela a je to právě konektivní výbava. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který zvládnete během chvilky, a určitě vám nebude dělat žádné závažnější problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Nyní se přesuneme k jednotlivým vlastnostem tiskárny a začneme jako vždy rychlostí tisku.

Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti

Ta je veskrze průměrná a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 4.2 stránky za minutu (ppm). To je solidní, avšak ne nějak zázračný výsledek víceméně odpovídající ceně. Jen pro srovnání, podobný model od konkurence, Epson WorkForce WF-3640, umí kombinovaný tisk rychlostí až 5.4 ppm. Kvalita tisku je pak naštěstí podstatně lepší, než rychlost a tato tiskárna nás příjemně překvapila hlavně kvalitním tiskem textu. Pokud nevyžadujete vyloženě malý font, tak dostanete za všech okolností ostrý a skvěle čitelný text hodící se i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je už na tom ale trochu hůř a tiskárna má trochu problémy s tenkými liniemi a horší ostrostí. Pro méně náročné účely je to v pořádku, ale pokud budete chtít někoho ohromit dokonalou grafikou, tato tiskárna to určitě nezvládne. Kvalita tisku fotografií odpovídá tomu, co většinou dostanete při vyvolání v obchodě a to je určitě slušné. Při monochromatických fotografiích byla patrná ztráta detailů a horší tón, ale při barevných bylo všechno v pořádku. Na závěr bychom měli pochválit také nízké provozní náklady na jeden výtisk, které patří v této kategorii tiskáren k těm nejnižším.

Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti

Canon Maxify MB2020 je povedená inkoustová tiskárna, která se osvědčí hlavně v méně vytížených domácnostech nebo pracovních skupinách. Těm nabídne v první řadě nízké provozní náklady, solidní funkčnost a překvapivě kvalitní tisk textu. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence rozhraní Ethernet, lehce zastaralý ovládací panel a ne úplně dobrá kvalita tisku grafiky, která patří spíše k tomu horšímu. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 3690 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Maxify MB2020: povedená novinka do kanceláře i domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.