Přeposlat Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele

19.11.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednu z nejlevnějších tiskáren z nabídky společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MG5620. Jedná se o základní tiskárnu pro domácí používání, avšak v několika ohledech umí i překvapit.

Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele

Tato inkoustová tiskárna spadá do kategorie multifunkčních, a co se týče funkčnosti, tak zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu této tiskárně chybí, ale vzhledem k zaměření striktně na domácí používání to vůbec nevadí a přítomnost faxu by jenom zbytečně navyšovala cenu. Po stránce funkčnosti to tedy není nikterak extra vyspělý model a chybí mu třeba čtečka paměťových karet nebo rozhraní PictBirdge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Tisk z digitálního fotoaparátu je tak možný pouze bezdrátově pomocí technologie Wireless PictBridge, která není tak univerzální a je omezena pouze na několik přístrojů. Na druhou stranu podporuje tiskárna mobilní tisk a na své si přijdou uživatelé mobilních systémů iOS, Android a ochuzeni nebudou ani příznivci Windows Phone. Nechybí ani možnost tisknout z online úložiště, takže v tomto ohledu není funkčnost tohoto modelu vůbec špatná. Ovládání probíhá pomocí jednoduchého ovládacího panelu, který zahrnuje několik funkčních tlačítek a barevný displej.

Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele

Samotné uživatelské rozhraní je nekomplikované a ovládání i nastavení tiskárny je tak jednoduché a určitě s tím nebudete mít žádné problémy. Vstupní zásobník zvládne pojmout 100 listů papíru a je dále nerozšiřitelný, což se dá ale vzhledem k zaměření pochopit. Pro domácí použití bude tato kapacita určitě dostatečná, nicméně pro velmi náročné uživatele to úplně ideální není. Konektivní výbava je klasická a zahrnuje USB port a vestavěný WiFi přijímač. Rozhraní Ethernet ve výbavě schází, což by mohlo náročnějším uživatelům vadit a konektivita je tak lehce omezená. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě jsou k dispozici také na stránkách výrobce a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která patří bohužel k horším vlastnostem tohoto modelu a jedná se spíše o pomalejší tiskárnu.

Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se nejvyšší rychlost pohybovala okolo 2.6 stránky za minutu (ppm), což není ani v této kategorii žádný zázrak. Jen pro srovnání, konkurenční model Brother MFC-J470DW s podobnou cenovkou umí tisknout rychlostí až 4.9 ppm. Na druhou stranu, tisk fotografií je až překvapivě rychlý a klasickou barevnou fotografii o rozměru 4x6 palce zvládne tato tiskárna za příjemných 53 sekund. Kvalita tisku je pak přímo úměrná nízké ceně, a i když se nedočkáte žádných velkých zázraků, kvalita tisku grafiky je vcelku slušná. V této kategorii patří Canon Pixma MG5620 v oblasti grafiky mezi ty lepší modely a výsledky jdou bez problémů použít i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku textu je už horší a se snižující se velikostí písma se zhoršuje také jeho čitelnost. Kvalita tisku barevných fotografií je solidní a výsledky odpovídají tomu, co dostanete při vytisknutí v obchodě. Podání barev je slušné a potěší také vcelku vysoká úroveň detailů. V oblasti skeneru a kopírky si není na co stěžovat a v obou těchto případech pracuje tiskárna perfektně.

Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele

Canon Pixma MG5620 je povedená multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně méně náročné uživatele ochotné překousnout několik nedostatků. Tím největším je absence rozhraní Ethernet a nepotěší ani fakt, že tisk je velmi pomalý. Tisk fotografií je už vcelku rychlý, ale tisk textu a grafiky je po rychlostní stránce podprůměrný. Mezi kladné vlastnosti tohoto modelu patří příjemná cena, kvalitní tisk grafiky a také podpora mobilního tisku. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5620: dostupná tiskárna pro méně náročné uživatele


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.