Přeposlat Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

05.11.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V kategorii levných inkoustových tiskáren zvládne tisknout ve velkém formátu pouze pár modelů. Brother MFC-J4420DW to umí, a i když se této tiskárně nevyhnulo pár nedostatků, pro domácí použití se jedná o vcelku vhodný model.

Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna nabízí klasickou řádku schopností, jako je tisk, kopírování, skenování a zvládne samozřejmě i faxovat. To ale není všechno a Brother MFC-J4420DW umí fungovat také jako samostatná kopírka a fax, spolupracuje s USB flash diskem, zvládne pracovat na síti a je osazena také rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Nechybí jí ani rozhraní WiFi Direct, takže nabízí také pohodlný tisk z mobilních zařízení bez nutnosti připojovat se pomocí přístupového bodu a na své si přijdou i uživatelé tisku z online úložiště. Po stránce funkčnosti si tedy na své přijdou i nároční uživatelé. Kompletní rozměry šasi tohoto modelu jsou 480 x 289.5 x 187.96 mm, takže je na tiskárnu schopnou tisknout ve velkém formátu vcelku kompaktní a potěší také relativně nízkou hmotností čítající 9.3 kg. S nalezením vhodného místa tak nebude žádný problém, tiskárnu můžete uložit i na pracovní stůl, kde moc místa zabírat nebude a jednoduchá je i manipulace a přenášení. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, a co se týče velkého formátu, tiskárna zvládne pracovat s papírem o velikosti až 11 x 17 palce.

Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Kapacita vstupního zásobníku nejde rozšířit, nicméně pro takové to normální domácí používání by měla bez větších problémů stačit. Ve výbavě pak neschází již zmíněné rozhraní PictBridge a ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Konektivitu obstarává klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač, přičemž rozhraní Ethernet pak schází, což je určitě škoda. Veškeré ovládání a nastavení probíhá přes barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.7 palce, přičemž displej vám dovolí zobrazit si na něm také fotografie a dokumenty před tiskem. Samotné ovládání a nastavení jsou velmi jednoduché a intuitivní úkony, což platí také o uvedení tiskárny do provozu. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po spojení s počítačem, instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačních systémů Mac OS X. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, což je jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu.

Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 27 ppm pro barevný tisk, nicméně tyto hodnoty platí pouze pro jednoduchý tisk bez formátu a úprav. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací pracovala tato tiskárna rychlostí 6.3 ppm, což je ale v této kategorii tiskáren pořád výborná hodnota nechávající většinu konkurentů vzadu. Jen pro srovnání, konkurenční tiskárna HP Officejet Pro 6830 tiskne při kombinaci rychlostí pouze 3.5 ppm, takže je podstatně pomalejší. Kvalita tisku pak spadá do průměru a v tomto ohledu se již o premianta třídy určitě nejedná. Tisk textu je slušný, výsledky se dají bez problémů použít i pro pracovní účely, avšak dejte si pozor na velmi malý font. Při něm je čitelnost jednotlivých písmen už horší, ačkoliv jejich ostrost je při normálním fontu slušná. Tisk grafiky je na tom podobně. Pro nějaké základní pracovní účely jsou výsledky použitelné, ale nic víc nečekejte. Tiskárna měla občas problémy s barvami v pozadí, které mají tendence blednout a příliš dobře si nevedla ani v tisku tenkých linek. Kvalita tisku barevných fotografií je už trochu lepší a výsledky jsou srovnatelné s tím, co dostanete při vyvolání v obchodě.

Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Brother MFC-J4420DW je povedená tiskárna, která boduje hlavně schopností tisknout ve velkém formátu a vcelku příznivou cenou. Navíc je také příjemně rychlá, jednoduchá na ovládání a kompaktní. Mezi její nevýhody patří pouze průměrná kvalita tisku, absence rozhraní Ethernet a celkově trochu mezery ve výbavě. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 3 800 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J4420DW: dostupná tiskárna schopná tisknout ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.