Přeposlat Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna

22.10.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

I když jsou v dnešní době nejpopulárnější tiskárny z kategorie multifunkčních, klasické jednoúčelové tiskárny samozřejmě ještě nevymřely a pořád mají co nabídnout. V dnešní recenzi se na jednu takovou podíváme, a to konkrétně na model HL-L2360DW od společnosti Brother.

Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna

Jedná se o klasickou monochromatickou laserovou jednoúčelovou tiskárnu, a i když vypadá, díky kompaktním rozměrům, jako přístroj do domácnosti, nabídne výkony dobře využitelné i ve vytíženější kanceláři nebo pracovní skupině. Kromě klasického tisku z počítače umí tento model tisknout také z mobilních zařízení, a to pomocí technologie WiFi Direct. Díky tomuto rozhraní je mobilní tisk velmi jednoduchý a tiskárna si poradí s operačními systémy Android, iOS, WP a dokonce zvládne pracovat také s přístroji Kindle Fire. Tisknout lze samozřejmě i prostřednictvím přístupového bodu na WiFi síti, ale je to podstatně komplikovanější, než přímé spojení WiFi Direct. Tiskárna dále podporuje také tisk z online úložiště, což se v kanceláři může hodit. Kompletní rozměry těla tohoto modelu jsou 360.7 x 355.6 x 182.9 mm, takže s nalezením vhodného místa určitě nebude problém a tiskárnu si můžete bez problémů postavit i na pracovní stůl, kde moc místa nezabere. Hmotnost se pak pohybuje okolo 6.8 kg a s manipulací nebo přenášením tak nebudou žádné zásadní problémy.

Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna

Ovládání probíhá prostřednictvím velmi jednoduchého ovládacího panelu umístěného na horní straně těla, který se skládá pouze z několika funkčních tlačítek. O nějakém komplikovaném ovládání tak nemůže být ani řeč. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je schopnost pojmout až 250 listů papíru, což by mělo být dostatečné i pro vcelku vytížené kanceláře a náročné zákazníky. Těm by pak měla stačit i maximální měsíční výtěžnost čítající 10 000 výtisků. Ve výbavě samozřejmě nechybí automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, který u kancelářské tiskárny tak nějak očekáváme a výrobce nešetřil ani na konektivní výbavě. Dostanete klasický USB port, dále vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani rozhraní Ethernet, takže v tomto ohledu je všechno v nejlepším pořádku. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit tiskárnu do sítě a propojit ji s počítačem, nainstalovat a po nastavení se můžete pustit do práce. Výrobce uvádí normovanou rychlost tisku 32 stránek za minutu (ppm), ale tento údaj samozřejmě platí pouze pro základní tisk textu bez úprav.

Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací je tiskárna podstatně pomalejší, avšak výsledných 9.6 ppm není nijak tragických. Jedná se zkrátka o průměr, který víceméně odpovídá této cenové relaci. Na trhu tak najdeme samozřejmě i podstatně rychlejší tiskárny za podobnou cenu, ale výkony tohoto modelu nejsou nikterak špatné. Co už je ale bohužel horší a v čem Epson HL-L2360DW na konkurenci trochu ztrácí, je kvalita tisku. Je s podivem, že pokulhává také kvalita tisku textu, ve které skoro vždy laserové tiskárny excelují. Výsledky jsou sice vhodné pro pracovní nasazení, ale v celkovém kontextu laserových tiskáren nejsou příliš dobré. Na druhou stranu, text je pořád kvalitnější, než u drtivé většiny inkoustových tiskáren. Tisk grafiky je na tom podobně, na různé jednoduché prezentace se hodí, ale pro seriózní nasazení v nějaké publikaci už to tak dobré není. Tisk fotografií odpovídá zhruba tomu, co můžete najít v klasických novinách. Na vytisknutí fotografií z webu je kvalita dostatečná, ale to je tak všechno.

Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna

Brother HL-L2360DW je solidní laserová tiskárna, která boduje hlavně kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Jedná se o přístroj určený hlavně do kanceláří a pracovních skupin, kde přijde vhod dobrá kapacita papíru, rozsáhlá konektivní výbava a automatický duplexer. Rychlost tisku je průměrná a oblast, kde tento model trochu ztrácí, je kvalita. Ta není nikterak zázračná a určitě jsme očekávali kvalitnější tisk alespoň textu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2360DW: příjemně kompaktní a dobře vybavená tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.