Přeposlat Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna

06.08.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Barevné laserové tiskárny od společnosti Canon patří většinou ve svých kategoriích k těm nejlepším přístrojům. Je tedy trochu s podivem, že model s označením Color imageClass LBP7110Cw v ničem moc nevyniká a řadí se spíše na spodní část své kategorie.

Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna

Jedná se o barevnou laserovou single tiskárnu a jedna z hlavních kladných vlastností tohoto modelu je, že netrpí žádnými opravdu závažnými problémy. Spoustu bodů ale ztrácí v jednotlivých maličkostech, které tuto tiskárnu zbytečně sráží. Design se docela povedl, tiskárna je velmi jednoduchá a nekomplikovaná, což napomáhá vcelku příjemnému ovládání a jednoduchému nastavení. Samotné ovládání probíhá pomocí ovládacího panelu, který je uložený na horní straně těla tiskárny a skládá se z několika funkčních tlačítek a informačních diod. Kompletní rozměry jejího šasi jsou 454.6 x 406.4 x 254 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.6 kg, takže to opravdu není žádný drobek a při manipulaci bude určitě lepší, když si k sobě někoho přizvete. Na pracovní stůl je tiskárna příliš velká a bude tak lepší, když ji dáte na samostatný stůl. Co se týče funkčnosti, tak tento model podporuje také mobilní tisk a může tisknout z přístrojů s operačním systémem Android nebo iOS. Bohužel, rozhraní WiFi Direct ve výbavě schází, takže mobilní tisk je možný pouze prostřednictvím přístupového bodu na síti, což celkovou použitelnost trochu sráží.

Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna

Další nedostatek se nachází ve standardní výbavě a tím je vstupní zásobník schopný pojmout pouze 150 listů papíru. To opravdu není mnoho a vzhledem k rozměrům tiskárny je to určitě nedostatečná kapacita. Další výrazné mínus vidíme v absenci automatického duplexeru, což je vzhledem k zaměření převážně na kancelářské použití velký nedostatek. Konektivní výbava je solidní a zahrnuje USB port, vestavěný WiFi příjimač a rozhraní Ethernet. Maximální měsíční zátěž čítá 30000 výtisků, což je vcelku dostačující. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která nijak extra nevyniká a přinejlepším patří do průměru. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 14 stránek za minutu (ppm), nicméně tato hodnota platí pouze pro základní tisk textu bez jakýchkoliv úprav. V reálném světě a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tiskárna rychlostí 5.5 ppm.

Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna

Není to vyloženě špatná rychlost, ale vzhledem k cenové kategorii bychom si představovali trochu rychlejší tisk. Jen pro srovnání, konkurenční Samsung CLP-415NW zvládne kombinovaný tisk rychlostí 6 ppm a Brother HL-3170CDW je se svými 6.8 ppm ještě rychlejší. V tomto kontextu je rychlosti tisku Canonu Color imageClass LBP7110Cw akceptovatelná, ale to je tak všechno. Kvalita tisku také bohužel nijak nevyniká a opět se dočkáme maximálně pouze průměrných výsledků. Kvalita tisku textu je lehce pod průměrem této kategorie tiskáren a při použití menšího fontu jsou jednotlivá písmena trochu hůř čitelná. Nicméně pokud nepotřebujete tisknout vyloženě v malém fontu, výsledky jsou vcelku použitelné. Co se týče grafiky, tak výsledky se dají použít pro většinu běžných účelů, ale tiskárna má občas problémy s tenkými linkami. Tisk fotografií je na tom nejhůř a s výsledky budou spokojeni pouze méně nároční uživatelé. Barvy jsou lehce vybledlé a ostrost na tom také není nějak extra dobře.

Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna

Canon Color imageClass LBP7110Cw je průměrná laserová tiskárna, která bohužel doplácí na spoustu nedotažených detailů. Výbava není příliš dobrá, vstupní zásobník má vzhledem k velkým rozměrům malou kapacitu a schází také automatický duplexer. Nepotěší ani absence rozhraní WiFi Direct, pomalý tisk a jeho pouze průměrná kvalita. Mezi hlavní klady tohoto modelu patří dobrá konektivní výbava (WiFi i Ethernet) a jednoduchá obsluha.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass LBP7110Cw: lehce nedotažená tiskárna


počet příspěvků: 1

Miroslav Houdek

25.02.2015 v 13:46

Velice zajímavá recenze, jen škoda že je skoro doslova opsaná ze serveru PCMAG.COM Myslím, že pokud se autor vyjadřuje k nějakému výrobku, měl by se s ním alespoň trochu seznámit a pokud přebírá cizí článek, tak se sluší uvést původní zdroj.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.