Přeposlat Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře

25.06.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na novou tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením HL-L8250CDN. Tato tiskárna cílí hlavně na kanceláře a pracovní skupiny, čemuž odpovídají také její vlastnosti.

Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře

Jedná se o barevnou laserovou single tiskárnu, takže je primárně zaměřena hlavně na tisk a je to přímý konkurent povedeného modelu Xerox Phaser 6500/DN. Proti němu nabízí Brother lepší kapacitu zásobníku a podobnou rychlost tisku, nicméně v kvalitě trochu zaostává a volba této tiskárny místo Xeroxu je tak otázkou priorit. Po stránce designu se jedná o velmi jednoduchý a nekomplikovaný model, který staví na čistých liniích a přehledném ovládacím panelu. Kompletní rozměry šasi tiskárny jsou 485.1 x 408.9 x 312.4 mm, takže je trochu větší pro pohodlné uložení na pracovní stůl a hmotnost se pak zastavila na hodnotě 15.7 kg. To znamená, že při manipulaci a přenášení bude lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc. Jak jsme se již zmínili, ovládací panel je velmi jednoduchý a skládá se z malého displeje a několika funkčních tlačítek. Ovládání i nastavení je tak nekomplikované a všechny ovládací prvky jsou rozmístěny intuitivně. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port a rozhraní Ethernet pro připojení do sítě.

Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře

Ve standardní výbavě dále dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru (250 listů pojme standardní a 50 listů multifunkční) a pokud by vám to bylo málo, za příplatek je k dispozici další zásobník o kapacitě 500 listů papíru, takže celková kapacita může být až 800 listů papíru. To by mělo stačit i vytíženým kancelářím a to samé platí také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 40000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk nechybí. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Samotná instalace i nastavení jsou velmi jednoduché úkony a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Nechybí ani podpora mobilního a online tisku a tiskárna podporuje AirPrint, klasický tisk z cloudu (Google Cloud Print) a samozřejmě je k dispozici také volně dostupná aplikace pro váš smartphone nebo tablet. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je rychlost tisku.

Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře

Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 30 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk, nicméně to platí pouze pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tato tiskárna rychlostí 6.6 ppm, což je pořád velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii k těm nejlepším. Co se týče kvality tisku, tak ta by se dala nejlépe shrnout tak, že je dostatečná pro většinu pracovních úkonů, ale nějak extra výjimečná není. Nejlépe je na tom tisk textu, při kterém si lze všimnout dobré ostrosti, díky čemuž jsou jednotlivá písmena dobře čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky je na tom už trochu hůř, avšak výsledky jsou pro většinu účelů bez problémů použitelné (například pro prezentace z PowerPointu). Nejhůř je na tom kvalita tisku fotografií, a pokud jste nároční a požadujete kvalitní fotografie, měli byste se poohlédnout jinde. Výsledky postrádají detaily, tiskárna má trochu problémy s podáním barev a s jejich sléváním. Pro tisk fotografií z webu to stačí, ale to je tak všechno.

Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře

Brother HL-L8250CDN je povedená laserová tiskárna, která cílí hlavně na kanceláře a tomu odpovídá jak její výbava, tak schopnosti. Potěší hlavně dobrá kapacita zásobníku s možností rozšíření a určitě také slušná rychlost tisku. Co se týče negativ, tak kvalita tisku grafiky a fotografií je spíše horší a v tomto ohledu jsou na trhu i lepší tiskárny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L8250CDN: rychlá tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.