Přeposlat Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné

18.06.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Xerox Phaser 7100/DN je jedna z nejlepších tiskáren spadajících do kategorie kancelářských přístrojů pro menší a střední společnosti. Nabízí vyrovnaný poměr mezi cenou, výbavou a schopnostmi, takže potěší i náročnější klientelu.

Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné

Jedná se o klasickou barevnou laserovou single tiskárnu, která je zaměřena pouze na tisk a všechno s ním spojené. Je vyvedena v tradičním stylu Xeroxu, takže je její design docela jednoduchý a vyvedený v kombinaci modré a bílé. Co se týče rozměrů, tak šasi tohoto modelu měří 533.4 x 500.3 x 406.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 43.9 kg. To znamená, že pro usazení na místo budete potřebovat alespoň jednoho člověka na pomoc a není příliš jednoduché najít pro tuto tiskárnu vhodné místo. Na horní straně těla tiskárny je uložený ovládací panel skládající se z malého monochromatického displeje, informačních diod a klasických funkčních tlačítek. Ovládací panel je rozvržený docela dobře, takže s ovládáním a nastavením nejsou žádné větší problémy a všechno probíhá docela intuitivně. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout až 400 listů papíru, které jsou rozděleny mezi hlavní (250 listů) a vedlejší (150 listů) zásobník. To je docela slušné a mělo by to stačit i ve vytíženější kanceláři, nicméně zásobník jde za příplatek dále rozšířit a můžete si dopřát tři další extra zásobníky, každý s kapacitou 550 listů papíru.

Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné

Ve finále tedy tento model uspokojí i opravdu náročné zákazníky, kteří potřebují vysoký objem tisku. Potěší také fakt, že zásobníky jsou schopné pojmout papír o rozměru až 11 x 17 palců, takže můžete tisknout i ve velkém formátu. Příplatková výbava tiskárny je docela rozsáhlá a kromě dalších zásobníků si lze pořídit také WiFi adaptér nebo harddisk s kapacitou 40 GB. V základní výbavě tedy WiFi přijímač pochopitelně není a o připojení k síti se postará klasický port Ethernet. Propojení s počítačem obstará USB port a ve standardní výbavě nechybí automatický duplexer pro oboustranný tisk. Tiskárna využívá systému čtyř náplní a její maximální měsíční výtěžnost čítá 52000 výtisků, což by mělo stačit i opravdu vytíženým kancelářím. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a nejobtížnější bude najít pro ni vhodné místo a následné přesunutí. Poté stačí zapojit kabeláž, tiskárnu nainstalovat a po nastavení se můžete pustit do práce.

Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné

Co se týče operačních systémů, tak kromě Windows a jeho derivátů (XP, Vista, 7, 8, 2003 Server a 2008 Server) podporuje tento model také Mac OS X a různé distribuce Linuxu a Unixu. Rychlost tisku je docela solidní a výrobce uvádí maximální rychlost pro barevný i monochromatický tisk 30 stránek za minutu (ppm). Tento údaj platí pro základní tisk textu a při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí 6.1 ppm při oboustranném tisku, což není špatné. Při tisku na jednu stránku se rychlost vyšplhala na 7.7 ppm. Vyniká také kvalita tisku a překvapivě kvalitní je i tisk barevných fotografií. Výsledky vykazují vysokou ostrost a velmi dobré podání barev, přičemž jediný nedostatek byl v občasné ztrátě detailů ve světlých oblastech. Jinak kvalita tisku fotografií určitě příjemně překvapila. Kvalita tisku textu je na tom velmi dobře, jednotlivá písmena jsou ostrá a výsledky se hodí i pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky je na tom trochu hůř, nicméně pro nějaké základní firemní materiály to bez problémů stačí.

Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné

Xerox Phaser 7100/DN je povedená tiskárna určená do kanceláře, kde potěší hlavně vysokou kapacitou zásobníku a relativně rychlým tiskem. Mezi další kladné vlastnosti tohoto modelu patří také dobrý poměr mezi cenou a schopnostmi, dobrá základní a rozsáhlá příplatková výbava a nesmíme opomenout ani tisk ve velkém formátu. Kvalita tisku je velmi dobrá a překvapivě kvalitní je i tisk barevných fotografií, což u kancelářských tiskáren určitě není samozřejmost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 7100/DN: tiskárna pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.