Přeposlat Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu

11.06.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou tiskárnu Pixma iX6820 od společnosti Canon, která vyniká hlavně příznivou cenovkou a schopností tisknout ve velkém formátu. Navíc potěší také dobrou výbavou a podporou mobilního tisku.

Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu

Jedná se o blízkého příbuzného tiskárny Pixma iX6520, proti které nabídne dnes testovaný model kvalitnější tisk fotografií a příznivější cenu, ale zároveň také horší kvalitu tisku textu a nižší rychlost. Pixma iX6820 je klasická inkoustová barevná single tiskárna, takže zvládne pouze tisk a pokud potřebujete i multifunkční výbavu, budete se muset poohlédnout jinde. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 584.2 x 312.4 x 160 mm, takže velikostně je na tom trochu hůř, než většina inkoustových tiskáren, nicméně to je částečně daň za tisk ve velkém formátu. S nalezením vhodného místa by ale ani tak neměly být žádné větší problémy a manipulaci zvládne v pohodě i jeden člověk (hmotnost se zastavila na hodnotě 8.1 kg). Ovládací panel umístěný na přední straně je velmi jednoduchý a skládá se vlastně pouze z tlačítek a informačních diod, takže s ovládáním nejsou vůbec žádné problémy. Trochu problémy jsou ale s nastavením, a když budete chtít změnit defaultní nastavení připojení (WiFi) a připojit tiskárnu přes rozhraní Ethernet, budete muset stisknout a držet spouštěcí tlačítko a počkat na požadovaný počet blinknutí informační diody.

Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu

Není to nic hrozného, ale je to trochu krkolomné. Konektivní výbava tiskárny je velmi dobrá a zahrnuje klasická USB port, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet. Standardní vstupní zásobník pojme 150 listů papíru, což není žádná sláva a zásobník nejde nijak dál rozšířit. Zásobník pak zvládne pojmout papír o rozměru až 13 x 19 palců. Automatický duplexer pro oboustranný tisk ve výbavě schází a není zde ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. To je určitě škoda, ale tiskárna zase podporuje mobilní tisk, takže budete moct tisknout přímo z vašeho smartphonu nebo tabletu. Lze tisknout z cloudového úložiště, tiskárna podporuje i technologii AirPrint a samozřejmě lze tisknout také pomocí bezplatné mobilní aplikace od Canonu. Aby mobilní tisk fungoval, budete muset tiskárnu připojit přímo k síti. Uvedení do provozu je pak velmi jednoduché, stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci se můžete pustit do práce.

Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu

Co se týče operačních systému, tak tiskárna podporuje klasiku v podobě všech možných variant Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1) a na své si přijdou také uživatelé operačního systému Mac OS X. Rychlost tisku je veskrze průměrná a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí 2.7 stránky za minutu (ppm). To je o trochu méně, než u stájového kolegy v podobně tiskárny iX6520 a celkově není problém najít v této kategorii rychlejší model. Při tisku fotografií je rychlost už podstatně lepší a jedné barevné fotografie o rozměrech 4 x 6 palce se dočkáte za 59 sekund. Kvalita tisku je celkově slušná a nejlépe je na tom samozřejmě tisk fotografií. Výsledky jsou nadprůměrné a potěší jak dobré podání barev, tak solidní míra ostrosti. Kvalita tisku grafiky je taktéž dobrá a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku textu už je na tom trochu hůř a hlavně při použití malého fontu je znatelná horší ostrost jednotlivých písmen.

Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu

Canon Pixma iX6820 je povedená inkoustová tiskárna, která potěší hlavně příznivce tisku ve velkém formátu. Za slušnou cenu dostanete kvalitní tisk fotografií, rozsáhlou výbavu a dobrou funkčnost v podobě mobilního tisku. Mezi nedostatky tohoto modelu patří hlavně vstupní zásobník s nižší kapacitou bez možnosti rozšíření a absence automatického duplexeru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma iX6820: inkoustová tiskárna s možností tisku ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.