Přeposlat Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost

14.05.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Ne všechny tiskárny zaměřené výhradně na domácí používání musí být barevné a multifunkční a na trhu je dostatek jednoduchých laserových modelů. Na jeden takový se v dnešní recenzi podíváme trochu podrobněji.

Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost

Canon imageClass LBP6030w je single monochromatická laserová tiskárna, která je zaměřena výhradně na domácí používání, protože do kanceláří nemá dostatečnou výbavu ani výkony. Funkčnost tohoto modelu je tedy lehce omezena a všechno je zde podřízeno tisku. Po stránce designu se jedná o klasickou domácí tiskárnu, jejíž vzhled nijak nevyniká a staví hlavně na jednoduchosti a funkčnosti. Potěší jednoduchý ovládací panel umístěný na horní straně těla tiskárny, který se skládá pouze z několika funkčních tlačítek a informačních diod. Ovládání je tak příjemně jednoduché a určitě nebude nutné pročítat manuál. Další skvělou vlastností jsou kompaktní rozměry, které čítají 363.2 x 248.9 x 198.1 mm. To znamená, že s nalezením vhodného místa určitě nebudete mít žádné problémy a tiskárnu můžete uložit i na menší pracovní stůl. Hmotnost je vcelku nízká (5.4 kg) a obtížná tak není ani manipulace. Kompaktní rozměry si ale vyžádaly několik kompromisů ve výbavě a tím hlavním je vstupní zásobník s trochu omezenou kapacitou.

Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost

Ten pojme pouhých 150 listů papíru a to není ve srovnání s konkurencí žádný zázrak, přičemž rozšíření zásobníku není možné. Maximální měsíční výtěžnost čítající 5000 výtisků je pak pro domácí používání dostatečná. Další nedostatek ve výbavě je absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk, který nejde pořídit ani jako rozšíření. Konektivní výbava je ale vcelku slušná a zahrnuje klasický USB port a WiFi přijímač pro pohodlné bezdrátové připojení. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu jednoduché a po nalezení vhodného místa na stole stačí zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci do počítače a nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje všechny dnes běžně používané druhy Windows a umí pracovat také pod systémem Citrix. Nyní se přesuneme k jednotlivým vlastnostem této tiskárny a začneme rychlostí tisku. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 19 stránek za minutu (ppm), nicméně tento údaj platí pouze pro základní tisk textu bez nějakých úprav nebo formátování.

Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost

Při kombinovaném tisku zvládla tiskárna pracovat rychlostí okolo 10.1 ppm, což spadá spíše do průměru. Na trhu jsou i rychlejší modely (například Canon LPB6200d), nicméně v domácnosti není tato rychlost nikterak omezující. Prvního výtisku se pak dočkáte za příjemných 8 sekund od zapnutí tiskárny. Kvalita tisku je vcelku slušná a nejvíce vynikne tisk textu. Při něm vynikne dobrá ostrost a solidní čitelnost jednotlivých písmen i při použití menšího fontu. Není to úplně na profesionální použití, ale výsledky jsou určitě dostatečné i pro náročnější uživatele. Kvalita tisku grafiky je lehce nad průměrem a výsledky jsou použitelné i pro nějakou tu publikaci. Kvalita fotografií pak už trochu pokulhává a fotografie odpovídají tomu, co běžně najdete například v novinách. Nakonec musíme zmínit trochu vyšší provozní náklady, které tuto tiskárnu proti konkurenci bohužel mírně sráží. Její pořizovací cena je nízká, avšak vyšší provozní náklady její výhodnost trochu eliminují.

Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost

Canon imageClass LBP6030w je solidní tiskárna určená pro domácí používání, která zaujme hlavně kompaktními rozměry, jednoduchým ovládacím panelem a slušnou kvalitou tisku textu i grafiky. Výbava je bohužel trochu omezená a největším nedostatkem je absence automatického duplexeru a nemožnost rozšíření vstupního zásobníku. Zamrzí také vyšší provozní náklady, které mažou nízkou pořizovací cenu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP6030w: kompaktní tiskárna pro domácnost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.