Přeposlat Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou

07.05.2014 | Ondřej Koníček | Tiskové zprávy | Komentářů: 0 |

Hned na první pohled je patrné, kam tiskárna Xerox Phaser 3320/DNI patří. Jedná se o kancelářskou tiskárnu s dobrou výbavou, která cílí na středně vytížené kanceláře a pyšní se hlavně velmi dobrou kapacitou zásobníku.

Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou

Tato tiskárna spadá do kategorie laserových a jedná se o monochromatický model, takže je to v první řadě opravdu hlavně kancelářský přístroj. Design příliš řešit nemusíme, je to zkrátka obyčejná tiskárna a jediné, co její unifikovaný vzhled trochu oživuje, je dvoubarevné provedení. Na horní straně těla se nachází jednoduchý ovládací panel skládající se z malého monochromatického displeje, kruhového ovladače a několika funkčních tlačítek. Ovládání je tak vskutku jednoduché, intuitivní a velmi rychle přejde do krve. Docela nás potěšily relativně kompaktní rozměry, které jsou 368.3 x 365.6 x 256.5 mm. V této kategorii se jedná o vcelku malý model, takže nalezení vhodného místa na stole nebude vůbec žádný problém a jednoduchá je i manipulace (hmotnost tiskárny je 9.9 kg). Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru, který je rozdělený na hlavní zásobník schopný pojmout 250 listů a multifunkční zásobník na dalších 50 listů. To ale samozřejmě není konečná kapacita a za příplatek si lze pořídit další zásobník schopný pojmout 520 listů, takže celková kapacita může být až 820 listů papíru.

Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou

To už je docela slušné a mělo by to bez problémů stačit i vytížené kanceláři, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 80000 výtisků. Výbava dále zahrnuje klasický USB port pro spojení s počítačem, vestavěný WiFi přijímač pro připojení k internetu a samozřejmě nechybí ani port Ethernet. Dostanete i automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což od kancelářského přístroje tak nějak očekáváme. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý úkon, který se od ostatních tiskáren vůbec nijak neliší, a určitě ho zvládnete během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci do počítače a nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna samozřejmě podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě klasiky v podobě různých typů Windows (XP a vyšší) si na své přijdou také uživatelé MAC OS X (verze 10.5 a vyšší) i Linuxu a jeho různých distribucí. Následná instalace je pak rychlá a bezproblémová.

Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou

Jestli nás něco u tohoto modelu trochu zklamalo, tak to byla rychlost. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 37 stránek za minutu (ppm), nicméně tento údaj platí pouze pro základní tisk. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se jeho rychlost pohybovala okolo 9.2 ppm, což je v této kategorii spíše horší výsledek a na trhu najdete množství rychlejších tiskáren. Jen pro srovnání, konkurenční Dell B2360dn zvládne kombinovaný tisk rychlostí až 15 ppm. Kvalita tisku spadá v kategorii monochromatických laserových tiskáren k průměru, ale v celkovém pohledu jsou výsledky velmi dobré. Při tisku textu určitě oceníte vysokou míru ostrosti a dobrou čitelnost i při použití malého fontu, takže výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky je také solidní a pro různé firemní publikace jsou výsledky určitě dostatečně kvalitní. Kvalita tisku fotografií je na tom už trochu hůř, ale nejedná se o hlavní vlastnost této tiskárny, takže se nad tím dá přimhouřit oko. Pro tisk fotografií z webu je kvalita určitě dostatečná.

Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou

Xerox Phaser 3320/DNI je povedená laserová tiskárna, která boduje hlavně velmi dobrou výbavou a relativně kompaktními rozměry. Potěší také vysoká kapacita zásobníku a slušná maximální měsíční výtěžnost. Tento model nás trochu zklamal pouze rychlostí tisku, která spadá do lehkého podprůměru. Kvalita tisku je slušná a výsledky jsou, kromě tisku fotografií, použitelné i pro náročnější účely.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 3320/DNI: monochromatická tiskárna s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.