Přeposlat Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

30.04.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na barevnou inkoustovou tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma iP8720. Tato tiskárna je přímo zaměřena na tisk barevných fotografií a svým zaměřením je určena jak do kanceláří, tak domácností.

Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Klasické barevné inkoustové single tiskárny většinou cílí na domácí používání, ale tento model jde na to trochu jinak a je určený také pro použití v kancelářích nebo pracovních skupinách. Není vybavený klasickým systémem s pěti inkoustovými náplněmi, ale obsahuje jich šest a ke standardní skupině barev přidává ještě šedý toner pro lepší kvalitu tisku monochromatických fotografií a grafiky. Po stránce designu se jedná o vcelku jednoduchou tiskárnu a na první pohled zaujme hlavně decentní textura na horním víku. Ovládací panel je velmi jednoduchý, skládá se pouze ze dvou tlačítek a informační diody a s ovládáním tak určitě nebudete mít žádné problémy. Rozměry jsou trochu větší, než jaké bychom od inkoustové single tiskárny očekávali a šasi tiskárny měří 591.8 x 332.7 x 160 mm. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 8.4 kg, což je docela v normě a manipulace je tak příjemně jednoduchá. Jak jsme se již zmínili, jedná se o single tiskárnu, ale její celková funkčnost je vcelku dobrá. Kromě klasického tisku vám tento model umožní také mobilní tisk nebo online tisk z cloudu, přičemž k těmto činnostem využívá WiFi, technologii AirPrint a dostupná je také aplikace pro tisk z mobilních zařízení s operačními systémy Android nebo iOS.

Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Tiskárna zvládne také potisky optických médií a dále je vybavena rozhraním PictBridge, které je ale bohužel pouze bezdrátové a funguje jenom s několika fotoaparáty značky Canon. Jedná se o logický krok, avšak klasické rozhraní PictBridge s drátovým připojením a podporou většiny běžných fotoaparátů by udělalo lepší službu. Ve standardní výbavě dále dostanete vstupní zásobník na 20 až 150 listů papíru (záleží na tom, jaký rozměr budete používat) a USB konektor. Rozhraní Ethernet ve výbavě chybí, což je určitě škoda a jedná se o jediný nedostatek v jinak dobré konektivní výbavě. Uvedení tiskárny do provozu je standardní záležitost, která zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a následnou instalaci do počítače. Jediné drobnější problémy se ukázaly s operačním systémem Windows Vista, který neustále ukončoval instalační program. S ostatními operačními systémy nejsou žádné problémy. Co se týče rychlosti tisku, tak ta je spíše průměrná a při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí 2.9 stránky za minutu (ppm).

Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

V této kategorii tiskáren se jedná o standardní výsledek a daleko důležitější je rychlost tisku barevných fotografií. Jedné barevné fotografie o standardních rozměrech 4 x 6 palce se dočkáte v průměru za 59 sekund, což není úplně špatné a v této cenové kategorii je to dobrý výsledek. Kromě klasických rozměrů zvládne tato tiskárna tisknout také ve velkém formátu a můžete si dopřát fotografie o rozměru až 13 x 19 palců. Kvalita tisku je velmi dobrá a nejlépe je na tom samozřejmě tisk barevných fotografií. Výsledky jsou takřka perfektní, fotografie disponují dobrým podáním barev, vysokou mírou ostrosti a také hojnými detaily. To samé platí i o tisku monochromatických fotografií a výsledky v těchto oblastech jsou mnohem lepší, než kdybyste si nechali fotografie někde vyvolat. Kvalita tisku textu již tak dobrá není a horší je hlavně čitelnost při použití opravdu malého fontu, ale pro běžné i pracovní účely je kvalita dostatečná. To samé platí také pro tisk prezentací a grafiky, přičemž tiskárna nemá problémy s detailností ani s tenkými liniemi.

Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu

Canon Pixma iP8720 je výborná inkoustová tiskárna zaměřená na tisk fotografií, která potěší také schopností tisknout ve velkém formátu. Kvalita tisku fotografií je opravdu perfektní, přičemž díky systému se šesti náplněmi se dočkáte také kvalitních monochromatických fotografií. Výbava je solidní, tiskárna zvládne také potisk optických médií a jedinými nedostatky se tak stala pouze absence portu Ethernet a omezené bezdrátové rozhraní PictBridge, které podporuje jenom několik fotoaparátů od Canonu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma iP8720: povedená fototiskárna schopná tisknout ve velkém formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.