Přeposlat Canon Pixma MX472: multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX472: multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

16.04.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Pixma MX472 od společnosti Canon se dá nejlépe chápat jako decentní update modelu Pixma MX452, který cílí jak na kanceláře, tak domácnosti. Tato tiskárna nabídne slušnou funkčnost a také dobrou kvalitu tisku, nicméně několik nedostatků se jí samozřejmě nevyhnulo.

Canon Pixma MX472: multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře

Jedná se o barevnou multifunkční inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani fax, což odkazuje na zaměření i do kanceláří. Kromě toho umí tento model fungovat také jako samostatná kopírka nebo fax a samozřejmě zvládne také skenovat do počítače. Trochu nás zklamal fakt, že tiskárna neumí pracovat s USB flash diskem, ale na druhou stranu zvládá mobilní a online tisk. Mobilní tisk probíhá pomocí WiFi a můžete používat jak přístroje s operačním systémem Android, tak elektroniku se systémem iOS od Applu nebo Windows RT od Microsoftu. K přímé komunikaci mezi tiskárnou a smartphonem/tabletem používá Canon Pixma MX472 mód Access Point, což je ekvivalent k technologii WiFi Direct a samotný mobilní tisk funguje velmi dobře a jednoduše. Nechybí samozřejmě ani již zmíněná podpora online tisku z cloudu (Google Cloud Print). Design pravděpodobně moc rozebírat nemusíme, jedná se zkrátka o jednoduchou tiskárnu a její dominantu tvoří ovládací panel umístěný na horní straně. Ten se skládá z malého monochromatického displeje, alfanumerické klávesnice a několika funkčních tlačítek, přičemž proti rozvržení ovládacích prvků nemáme žádné připomínky.

Canon Pixma MX472

Ovládání je jednoduché, intuitivní a studovat manuál určitě nebude nutné. Standardní výbava zahrnuje vstupní zásobník na 100 listů papíru, klasický port USB a vestavěný WiFi přijímač. Port Ethernet ve výbavě bohužel schází, nedostanete ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a bohužel není možné ani rozšíření zásobníku, takže 100 listů vám bude muset stačit. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a s tímto úkonem určitě žádné problémy mít nebudete. Stačí nalézt vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a poté můžete tento model používat jako samostatnou kopírku nebo fax. Pokud budete chtít využívat veškerou funkcionalitu, nevyhnete se samozřejmě propojení s počítačem a nastavení, nicméně s tím také nejsou žádné problémy. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a kromě klasiky v podobě všemožných Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1) si na své přijdou také uživatelé operačního systému Mac OS X (v10.6.8- v10.9).

Canon Pixma MX472

Jedna z největších slabin tohoto přístroje je rychlost tisku, která je podprůměrná a na trhu najdeme spoustu mnohem rychlejších tiskáren. Při kombinaci tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládla tiskárna pracovat průměrnou rychlostí 2.3 stránky za minutu (ppm), což opravdu není žádná sláva a mnozí levnější konkurenti jsou na tom v tomto ohledu lépe. Rychlost tisku fotografií pak spadá do průměru této kategorie a jedné barevné fotografie o standardních rozměrech 4x6 palce se dočkáte za 2 minuty a 3 sekundy. Kvalita tisku je už podstatně lepší, než jeho rychlost a výsledky se dají zařadit do lehčího nadprůměru. Nejlépe je na tom kvalita tisku fotografií, která víceméně odpovídá tomu, co dostanete při vytisknutí fotografií někde v obchodě. Výsledky disponují slušným podáním barev, dobrou ostrostí a tako vysokou mírou detailů. Kvalita tisku textu je také slušná a žádné závažnější výtky nemáme ani ke kvalitě tisku grafiky, přičemž výsledky jsou bez větších problémů použitelné i pro náročnější účely. Skener, kopírka i fax fungují bez jakýchkoliv zaváhání.

Canon Pixma MX472

Canon Pixma MX472 je povedená multifunkční tiskárna, která zastane spoustu práce v domácnosti a své uplatnění určitě najde také v méně vytížených kancelářích. Mezi klady tiskárny patří určitě slušná funkčnost v čele s podporou mobilního a online tisku, vcelku kompaktní rozměry a dobrá kvalita tisku. Výbava bohužel postrádá automatický duplexer, chybí také port Ethernet a příliš nepotěší ani pomalý tisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX472: multifunkční tiskárna do domácnosti i kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.