Přeposlat Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností

09.04.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na nejnovější přírůstek společnosti Canon do nabídky kompaktních fototiskáren. Model s označením Selphy CP910 potěší hlavně rozsáhlou funkčností a možností koupit si baterii a tisknout tak na cestách.

Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností

Jedná se vlastně o následovníka modelu CP900, proti kterému nabídne novinka hlavně rozhraní WiFi Direct pro pohodlnější tisk ze smartphonu nebo tabletu. Po stránce designu se jedná o vcelku obyčejný přístroj, nicméně bílá varianta je elegantní a stylová. Na horní straně těla tiskárny najdeme přehledný ovládací panel a displej s úhlopříčkou 2.7 palce, který je pro lepší čitelnost výklopný. Na displeji se zobrazuje nastavení tiskárny a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, protože všechny ovládací prvky jsou jasně popsané a dobře rozložené. Jedna z hlavních předností tohoto modelu jsou samozřejmě kompaktní rozměry, které čítají 177.8 x 127 x 60.9 mm. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 816.4 gramu, takže manipulace je opravdu velmi jednoduchá a pohodlná. O dodávku energie se stará buď klasická elektrická síť, nebo si můžete dokoupit také baterii, která mobilitu ještě podstatně vylepší a budete tak moct tisknout prakticky kdekoliv.

Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností

Standardní výbava zahrnuje port USB, vestavěný WiFi přijímač, čtečku paměťových karet a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. K tisku fotografií z fotoaparátu můžete využít kabel, nicméně to jde také vzduchem, a to pomocí rozhraní Wireless PictBridge (musíte mít samozřejmě fotoaparát, který touto technologií také disponuje). Kromě tisku z fotoaparátu můžete tisknout i přímo z USB flash disku a jak jsme se již zmínili, také z mobilních zařízení. Kromě přístrojů s operačním systémem Android a iOS podporuje tato tiskárna také operační systém Windows RT. Bezdrátový tisk pomocí rozhraní WiFi Direct je opravdu jednoduchý, stačí na vašem smartphonu nebo tabletu zapnout aplikaci, vybrat obrázek z galerie a dát tiskárně povel k tisku. Jednodušší už to být opravdu nemůže. Prvotní spárování s tiskárnou je také velmi jednoduché a dalo by se srovnat se spárováním smartphonu s audio systémem v autě pomocí Bluetooth. Po spárování najde telefon tiskárnu kdykoliv se s ním ocitnete v její blízkosti.

Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností

Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která je průměrná a nějak moc nevyniká. Při tisku z počítače trval tisk jedné fotografie zhruba 1 minutu a z fotoaparátu, paměťové karty a USB flash disku to bylo již o něco lepších 54 sekund. Při tisku z mobilního telefonu pomocí WiFi je tiskárna už o trochu pomalejší a tisk jednoho výtisku trval zhruba 1 minutu a 20 sekund. Jen pro srovnání, konkurenční tiskárna Epson PictureMate Charm zvládne vytisknout jednu fotografii z počítače za zhruba 41 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá a ve většině případů je stejná nebo lepší, než kdybyste si nechali fotografie vyvolat v obchodě. Pouze při tisku z počítače jsme si občas všimli menších problémů s tenkými liniemi, nicméně se jednalo pouze o pár výtisků. Podání barev je velmi dobré a určitě potěší také vysoká míra detailů a dobrá ostrost. Mezi klady můžeme určitě započítat také relativně nízké náklady na jeden výtisk, které jsou jen nepatrně vyšší, než u hlavního konkurenta v podobě Epsonu PictureMate Charm.

Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností

Canon Selphy CP910 je povedená mobilní tiskárna, která disponuje hlavně výbornou výbavou, jednoduchým ovládacím panelem a rozsáhlou funkčností. Můžete tisknout snad z jakéhokoliv mobilního zařízení a díky technologie WiFi Direct je mobilní tisk opravdu jednoduchý. Rychlost tisku je pouze průměrná, nicméně se jedná o jediný výraznější nedostatek.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Selphy CP910: kompaktní mobilní tiskárna se skvělou funkčností


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.