Přeposlat Canon Pixma MX532: povedená tiskárna pro domácí použití

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX532: povedená tiskárna pro domácí použití

02.04.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční inkoustovou tiskárnu Canon Pixma MX532, která cílí hlavně na domácnosti. Tento model nabídne velmi dobrou funkčnost a také solidní kvalitu tisku.

Canon Pixma MX532: povedená tiskárna pro domácí použití

Tato tiskárna je trochu schopnější verzí modelu Pixma MX472 a vychází z tiskárny Pixma MX522, kterou zároveň také nahrazuje. Zaměřením se jedná o tiskárnu určenou pro použití v domácnosti a určitě potěší vcelku solidní funkčností. Kromě klasiky v podobě tisku, kopírování, skenování a faxu nabídne tento model také schopnost pracovat jako samostatná kopírka nebo fax a samozřejmě nechybí ani možnost skenování přímo do USB flash disku. Podpora mobilního a online tisku je v dnešní době již samozřejmostí a neschází ani této tiskárně. Můžete tisknout z cloudového úložiště a také ze stránek jako Picasa nebo Facebook. Pokud chcete tisknout ze smartphonu, tak tiskárna zvládá pracovat jak s přístroji se systémem iOS, tak s operačním systémem Android a pro oba systémy je k dispozici bezplatná aplikace. Po designové stránce se jedná o vcelku povedenou tiskárnu a její dominantu tvoří rozměrný ovládací panel s dvouřádkovým displejem. Je trochu škoda, že displej je pouze monochromatický a barevný by tiskárně slušel určitě víc.

Canon Pixma MX532: dostupná tiskárna pro domácí použití

Ovládací panel je navržený dobře, po ergonomické stránce k němu nemáme žádné závažnější výhrady a ovládání i nastavení je vcelku pohodlné. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru a konektivitu obstarává klasický port USB a WiFi přijímač. Vstupní zásobník bohužel není rozšiřitelný, takže tato základní kapacita vám bude muset stačit a tiskárně schází také port Ethernet. Pohodlný oboustranný tisk obstará automatický duplexer. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, který vám zabere pouhou chvilku, a určitě s ním nebudete mít žádné závažnější problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a poté můžete tento model používat jako samostatnou kopírku nebo fax. Abyste mohli využívat všechno, co tiskárna nabízí, budete ji samozřejmě muset spojit s počítačem a nainstalovat. Samotná instalace je pak rychlá a bezproblémová. Jedna z nejslabších vlastností tohoto modelu je rychlost, respektive pomalost tisku.

Canon Pixma MX532: dostupná tiskárna pro domácí použití

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 2.3 stránky za minutu (ppm), což je opravdu málo i v kategorii levnějších tiskáren. Jen pro srovnání, nepatrně levnější konkurenční tiskárna Brother MFC-J870DW umí v kombinaci tisknout rychlostí až 4.7 ppm. Podobně pomalý je také tisk fotografií a jedné barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte za 2 minuty a 3 sekundy. Tuto rychlost můžeme opět srovnat s konkurenčním modelem od Brotheru, který stejný úkon zvládá za 59 sekund. Kvalita tisku je ale naštěstí mnohem lepší, než jeho rychlost a v tomto ohledu si Pixma MX532 vede velmi dobře. Hlavně tisk barevných fotografií je velmi kvalitní a výsledky jsou určitě nadprůměrné. Dostanete věrné podání barev, vysokou míru detailů a také solidní ostrost. Kvalita tisku grafiky je také slušná a neztratí se ani tisk textu, který sice nedosahuje kvality laserových tiskáren, nicméně výsledky určitě nezklamou. Kopírka i skener pracují bez problémů a nemáme k nim žádné závažnější připomínky.

Canon Pixma MX532: dostupná tiskárna pro domácí použití

Canon Pixma MX532 je solidní multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na domácí použití a podle toho je také vybavená. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří dobrá funkčnost, kvalitní tisk a povedený ovládací panel. Pokud bychom chtěli tomuto modelu něco vytknout, byl by to velmi pomalý tisk, nízká kapacita a absence portu Ethernet. Do méně náročných domácností se ale určitě jedná o vhodný model.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX532: povedená tiskárna pro domácí použití


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.