Přeposlat Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře

12.03.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si představíme dostupnou a relativně dobře vybavenou multifunkční tiskárnu od společnosti Ricoh, a to model s označením SP 204SN. Tato tiskárna potěší kvalitním tiskem a zařazením je určena do méně vytížených kanceláří.

Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře

Jedná se o multifunkční monochromatickou laserovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a také skenovat. Modul faxu se ve výbavě nenachází, takže se jedná o model vhodný spíše pro méně náročné uživatele. Podpora tisku z USB flash disku nechybí a do toho média lze také skenovat, takže celkově hodnotíme funkčnost jako dobrou. Po stránce designu se jedná o klasickou kancelářskou tiskárnu, nicméně kombinace bílé a černé vypadá docela atraktivně. Na horní straně se pak nachází ovládací panel skládající se z monochromatického displeje a funkčních tlačítek. Nechybí ani alfanumerická klávesnice a celkově se ovládací panel používá dobře, takže nastavení i ovládání je velmi intuitivní. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 402 x 360 x 291 mm, takže je sice trochu větší, než abyste ji měli položenou na pracovním stole, nicméně nalezení vhodného místa někde poblíž v kanceláři určitě nebude problém. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 9.9 kg, takže manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka.

Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, klasický port USB a nechybí ani rozhraní Ethernet pro jednoduché sdílení v síti. Vstupní zásobník již není dál rozšiřitelný, nicméně pro méně vytížené kanceláře nebo domácnosti by měla kapacita 150 listů bez problémů stačit. Kromě nerozšiřitelného zásobníku je pak jediným nedostatkem ve výbavě absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá dostatečných 20000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který vám zabere jenom chvíli. Stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po instalaci a následném nastavení se můžete vrhnout do práce. Rychlost tisku je docela solidní a výrobce uvádí, že tento model zvládne pracovat rychlostí až 23 stránek za minutu (ppm). Tento údaj ale samozřejmě platí pouze pro jednoduchý tisk textu a při kombinovaném tisku jsou již výsledky podstatně horší.

Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře

Při kombinaci tisku textu, grafiky a různých prezentací dosahovala tiskárna rychlosti okolo 5.7 ppm. To sice není nějaká zázračná rychlost a na trhu jsou podstatně rychlejší modely, ale není to ani žádný omezující faktor. Rychlost tisku je zkrátka průměr, který nijak nenadchne, ale ani neurazí. Skener pak zvládne pracovat rychlostí 6.5 ppm při barevném a 13 ppm při černobílém skenování. Kromě již zmíněného skenování do USB flash disku umí tento model skenovat také do složky v síti nebo přímo do e-mailu. Kvalita tisku je velmi slušná a určitě se jedná o jednu z nejsilnějších zbraní této tiskárny. Potěší hlavně tisku textu, kde vyniká velmi dobrá ostrost a s tím spojená výborná čitelnost i při použití malého fontu. Tisk grafiky je na tom také velmi dobře, tiskárna nemá problémy ani s tenkými liniemi a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Jak už bývá u laserových monochromatických tiskáren běžné, kvalita tisku fotografií je nejslabší a výsledky nejsou nijak oslňující. Pro tisk fotografií z webu pro soukromé účely to ale stačí.

Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře

Ricoh SP 204SN je povedená multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na méně vytížené kanceláře a přesně tomu odpovídá také její výbava a funkčnost. Mezi hlavní klady tohoto modelu patří hlavně kvalitní tisk textu i grafiky, přičemž výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější účely. Trochu zamrzí absence automatického duplexeru, který by tiskárně opravdu slušel a nezlobili bychom se ani za rozšiřitelný vstupní zásobník.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh SP 204SN: monochromatická tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.