Přeposlat Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna

29.01.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se opět podíváme do kanceláří, protože si trochu podrobněji představíme tiskárnu Canon imageClass MF6160dw, která míří právě do této sféry. Tento model zaujme hlavně skvělou funkčností a velmi dobrou výbavou.

Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna

Jedná se o laserovou monochromatickou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani modul faxu. To ale samozřejmě není všechno, tiskárna umí fungovat také jako samostatná kopírka nebo fax, zvládne tisknout z a skenovat do USB flash disku a nechybí ani podpora přímého posílání emailů. Na své si přijdou i příznivci mobilního tisku, protože tiskárna podporuje tisk z cloudu a pomocí technologie AirPrint také tisk z přístrojů od společnosti Apple. Bohužel ale chybí technologie WiFi direct, takže pro mobilní tisk budete potřebovat přístupový bod. Funkčnost je ale celkově opravdu na jedničku a potěšeni tak budou i náročnější zákazníci. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 472.4 x 431.8 x 391.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 19 kg, takže se jedná o vcelku velký model a bude tak lepší, když si k přenášení přizvete někoho na pomoc. Na horní straně těla tiskárny se nachází komplexní ovládací panel skládající se z vcelku rozměrného displeje a spousty funkčních tlačítek.

Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna

Ovládací panel vypadá na první pohled sice docela složitě, ale rozvržení ovládacích prvků je intuitivní a jeho používání je tak pohodlné. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, druhý zásobník na 50 listů a za příplatek si lze dokoupit ještě jeden zásobník schopný pojmout dalších 500 listů papíru. Celková kapacita tak může být až 800 listů papíru, což by mělo stačit i náročnějším uživatelům. To samé platí také pro maximální výtěžnost čítající až 50000 výtisků. Vzhledem k zaměření na kancelářské použití ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu obstarává klasický USB port, rozhraní Ethernet a WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak náročné, stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně se dají stáhnout také na webu výrobce a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů (Windows 8, 7, XP, Vista, Windows Server).

Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna

Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu je rychlý tisk. Výrobce uvádí maximální rychlost 35 stránek za minutu (ppm) pro klasický a 17 ppm pro oboustranný tisk, nicméně tyto údaje platí pouze pro základní tisk textu. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací je ale rychlost pořád překvapivě vysoká a tiskárna zvládne rychlost 13.2 ppm při tisku na jednu stránku a 9.9 ppm při oboustranném tisku. Ve své kategorii se tak jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren. Kvalita tisku za jeho rychlostí nikterak nezaostává a potěší hlavně výborná kvalita tisku textu. Jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu, a to díky nadprůměrné ostrosti. Kvalita tisku grafiky je na tom lehce nadprůměrně, nicméně tiskárna nemá problémy ani s velmi tenkými linkami a výsledky jsou bez větších problémů použitelné i pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií už je spíše horší a výsledky se hodí pouze pro méně náročné použití. Nejedná se ale o primární zaměření tiskárny, takže se nad tím dá přimhouřit oko.

Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna

Canon imageClass MF6160dw je povedená kancelářská tiskárna, která potěší skvělou funkčností, nadprůměrnou výbavou a vyniká také rychlostí tisku. Líbil se nám i komplexní ovládací panel a skvělá kvalita tisku textu a grafiky. Je trochu škoda, že tiskárna neobsahuje technologii WiFi direct, která by byla v kanceláři určitě užitečná.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF6160dw: bleskově rychlá a dobře vybavená tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.