Přeposlat Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna

22.01.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové monochromatické tiskárny samozřejmě ještě nevymřely a většinou se jedná o přístroje určené pro používání v kanceláři. Na jednu takovou tiskárnu se dnes podíváme trochu podrobněji.

Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna

Xerox nabízí opravdu široké portfolio tiskáren a dominanta této firmy jsou tiskárny určené do kanceláří. Model s označením Phaser 3610/N, na který se dnes podíváme, patří do střední třídy a má několik nedostatků ve výbavě, avšak celkově se jedná o povedenou tiskárnu. Tato monochromatická tiskárna zvládne pouze tisk a je určena do středně velkých kanceláří. Design příliš řešit nemusíme a přesuneme se k rozměrům, které jsou vcelku kompaktní a tělo této tiskárny je velké 426.7 x 393.7 x 314.9 mm. Hmotnost se jen lehce přehoupla přes 13 kg, takže manipulace s tiskárnou je vcelku pohodlná i pro jednoho člověka a problémy by neměly být ani s nalezením vhodného místa. Ovládací panel se nachází na horní straně těla a skládá se z malého monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. Samotný ovládací panel je jednoduchý a intuitivně navržený, avšak menu mohlo být trochu přehlednější a vyznat se v něm není vždy úplně jednoduché. V základní výbavě dostanete standardní vstupní zásobník na 550 listů papíru a ještě jeden, víceúčelový zásobník, schopný pojmout 150 listů papíru.

Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna

To ale není všechno a za příplatek si můžete pořídit až tři další zásobníky, přičemž každý zvládne pojmout 550 listů papíru. Celková kapacita tak může být až 2350 listů papíru, což by mělo stačit i náročným zákazníkům. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 110 000 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje port USB, rozhraní Ethernet a za příplatek si můžete pořídit také WiFi přijímač. Jeden z největších nedostatků této tiskárny je v absenci automatického duplexeru a pokud ho budete nutně potřebovat, podívejte se po variantě s označením DN. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po zapojení kabeláže, instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Kromě klasického tisku z počítače umí tato tiskárna tisknout také z tabletů nebo smartphonů s operačním systémem Android a samozřejmě nechybí ani podpora přístrojů od Applu. Užitečná je také podpora tisku z online cloudu. Rychlost tisku je vcelku solidní a maximální rychlost je podle výrobce až 47 stránek za minutu (ppm). To ale samozřejmě platí pouze pro jednoduchý tisk textu a při kombinovaném tisku je už tiskárna pomalejší.

Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna

Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací se nejvyšší rychlost pohybovala okolo 12 ppm, což je solidní výsledek patřící do lehčího nadprůměru. Na trhu jsou sice podobné tiskárny schopné tisknout v kombinaci rychlostí až 15 ppm, nicméně 12 ppm by mělo stačit i ve větších kancelářích. Nyní se dostáváme ke kvalitě tisku, která je velmi dobrá a nejvíce vynikne tisk textu. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro důležité pracovní účely a potěší hlavně skvělá ostrost, díky které je čitelnost velmi dobrá i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky je na tom podobně dobře a prezentace z této tiskárny vypadají opravdu skvěle. Problémy nejsou ani s tenkými linkami a výsledky jsou ostré, detailní a spokojeni budou určitě i velmi nároční zákazníci. Kvalita tisku fotografií je už trochu horší, ale u kancelářské tiskárny se to dá přehlédnout a výsledky se hodí spíše pro domácí používání. Na závěr bychom měli zmínit také nízké provozní náklady a tato tiskárny patří ve své kategorii mezi ty nejúspornější.

Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna

Xerox Phaser 3610/N je opravdu povedená tiskárna, která nabídne rozsáhlé možnosti v relativně kompaktním těle. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří skvělá kapacita zásobníků s možností rozšíření, solidní rychlost a vysoká kvalita tisku. Co se týče nedostatků, tak zamrzí hlavně absence automatického duplexeru a nepříliš přehledné menu, které znesnadňuje nastavení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 3610/N: kompaktní kancelářská tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.