Přeposlat Brother MFC-J650DW: multifunkční tiskárna pro všechny

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J650DW: multifunkční tiskárna pro všechny

08.01.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na povedenou tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-J650DW. Tato tiskárna nabídne dobrou funkčnost a solidní kvalitu tisku.

Brother MFC-J650DW: multifunkční tiskárna pro všechny

Jedná se vlastně o takovou odlehčenou verzi výše postaveného modelu Brother MFC-J870DW, se kterým sdílí několik základních vlastností. Cenovka je sice nižší, ale budete se muset smířit s několika kompromisy. Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu. To ale samozřejmě není všechno a tiskárna zvládne také pracovat s USB flash diskem, s paměťovými kartami a nechybí ani možnost online tisku prostřednictvím cloudu. Jeden z hlavních rozdílů mezi touto tiskárnou a dražším modelem MFC-J870DW  je v absenci populární technologie NFC. Mobilní tisk si můžete užít i bez této technologie, nicméně vzhledem k absenci rozhraní Wi-Fi direct je to trochu obtížnější. Design tiskárny je docela povedený, dominují mu ostré hrany a rozměrný ovládací panel na přední straně. Ten obsahuje několik funkčních tlačítek a nebudete ochuzeni ani o barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.7 palce.

Brother MFC-J650DW: kompaktní domácí tiskárna

Ten ukazuje nastavení a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. Celkově se nám ovládací panel líbil a nastavení i ovládání tiskárny je příjemně intuitivní. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk, čtečku paměťových karet a rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Kapacita zásobníku je spíše průměrná a náročnějším uživatelům by nemusela stačit, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 2500 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje klasické rozhraní USB a také Wi-Fi přijímač, který slouží k bezdrátovému připojení do sítě. Rozhraní Ethernet ale ve výbavě bohužel schází, což je škoda, protože ne každý preferuje bezdrátové připojení. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem a po zapojení kabeláže a provedení nastavení můžete tento model používat jako samostatnou kopírku a fax.

Brother MFC-J650DW: kompaktní domácí tiskárna

Abyste mohli používat všechno, musíte tiskárnu samozřejmě propojit s počítačem a nainstalovat, přičemž ovladače dostanete na přiloženém CD. Co se týče rychlosti tisku, tak ta se v průměru pohybuje okolo 4.9 ppm při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací. Výsledek je to celkem slušný a v této kategorii tiskáren spadá určitě k nadprůměru. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která je na tom solidně a vyniká hlavně tisk textu. Výsledy jsou příjemně ostré a díky tomu je čitelnost nadprůměrná i při použití menšího fontu. Výtisky se vůbec nemusíte bát použít i pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky už je o trochu horší, nicméně výsledky jsou pořád dobře použitelné a například pro nějaké školní projekty je tisk grafiky bez problémů použitelný. Kvalita tisku barevných fotografií je solidní a můžete očekávat podobné výsledky, jako kdybyste si nechali fotografie vytisknout klasicky v obchodě. Potěšilo nás věrné podání barev a dobrá úroveň detailů. Ještě bychom měli zmínit, že zásobník na fotopapír o klasickém rozměru 4 x 6 palce zvládne pojmout 20 listů.

Brother MFC-J650DW: kompaktní domácí tiskárna

Brother MFC-J650DW je solidní tiskárna, která přichází jako trochu ořezaná verze modelu MFC-J870DW. Pokud tedy nepotřebujete technologii NFC, možnost potisku médií, Ethernet nebo Wi-Fi direct a jde vám o nižší cenu, jedná se o ideální volbu. Za své peníze dostanete slušnou rychlost tisku, dobrou kvalitu a rozsáhlou funkčnost. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to nižší kapacita vstupního zásobníku a absence portu Ethernet.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J650DW: multifunkční tiskárna pro všechny


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.