Přeposlat Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti

18.12.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si představíme povedenou multifunkční tiskárnu Canon Pixma MG7120, která je zaměřena hlavně na tisk barevných fotografií a na použití v domácnosti. Tento model nabídne dobrý poměr mezi cenou a funkčností, přičemž potěší také povedeným designem.

Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a nechybí jí ani skener. Jednotka faxu se ve výbavě nenachází, takže tento model cílí hlavně na domácnosti a méně náročné zákazníky. Funkčnost tiskárny je docela slušná, zvládne tisknout z a skenovat na paměťovou kartu, skenovat přímo do emailové přílohy, do počítače a samozřejmě také do síťové složky. Nechybí ani možnost potisku optických médií a tiskárna podporuje také online a mobilní tisk. Po designové stránce se jedná o docela elegantní model, kterému ale dominují lesklé plasty náchylné na ušpinění. Na přední straně těla tiskárny se nachází 3.5 palcový barevný dotykový LCD displej, který je obklopený několika senzorovými tlačítky. Tiskárna tak zcela postrádá klasická, fyzická tlačítka a pro ovládání všeho vám bude stačit letmý dotyk. Samotný ovládací panel se používá dobře, uživatelské rozhraní je jednoduché a s nastavením a ovládáním tak nebudete mít žádné závažnější potíže. Na displeji si lze navíc zobrazit fotografie před tiskem.

Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti

Co se týče rozměrů, tak ty jsou 467.3 x 370.8 x 149.8 mm a hmotnost se zatavila na hodnotě 8.2 kg. Nalezení vhodného místa na stole tak určitě nebude žádný problém a potíže nebudou ani s manipulací a přenášením, protože hmotnost je příjemně nízká. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 125 listů papíru, který je doplněný druhým zásobníkem schopným pojmout 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palce nebo 10 listů o rozměru 5x7 palce. Další výbava zahrnuje automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, čtečku paměťových karet, klasický USB port a nechybí ani rozhraní Ethernet. Jediné, co nám ve výbavě scházelo, bylo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Tiskárna je vybavena šesti samostatnými barevnými náplněmi, které jsou dobře přístupné a vyměňují se docela pohodlně. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je také stáhnout přímo z webu výrobce.

Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti

Rychlost tisku je spíše průměrná a v tomto ohledu tiskárna opravdu příliš nevyniká. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se maximální rychlost pohybovala okolo 2.5 stránky za minutu (ppm), což není ani v této cenové kategorii žádný zázrak a není problém sehnat rychlejší model. Rychlost tisku ale není vše a důležitější je samozřejmě jeho kvalita, která už je naštěstí podstatně lepší. Kvalita tisku textu je lehce nadprůměrná, ale výsledky jsou pro domácí použití naprosto dostatečné a samozřejmě je můžete použít i pro nějaké projekty a podobně. Trochu lépe je na tom kvalita tisku grafiky, kde jsme ocenili dobrou ostrost a jediný problém byl s extrémně tenkými linkami, které měli občas tendence miznout. Nejvyšší kvalitu samozřejmě vykazuje tisk fotografií, kde si lze všimnout dobrého podání barev, nadprůměrné ostrosti a také vysoké míry detailů. Jediné mírné problémy jsme zaznamenali s monochromatickými fotografiemi, které měly občas lehce červený nádech.

Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti

Canon Pixma MG7120 je povedená multifunkční tiskárna, která potěší solidní výbavou, dobrou kvalitou tisku a také povedeným ovládacím panelem. Jedná se o model přímo určený do domácnosti, takže menší vstupní zásobník jde určitě přehlédnout a jedinou nevýhodou této tiskárny se tak stala nízká rychlost tisku. Kvalita tisku je ale nadprůměrná a v tomto ohledu určitě nebudete zklamaní.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG7120 BK: elegantní tiskárna do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.