Přeposlat Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku

13.11.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon Pixma MG5520, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, je blízký příbuzným modelu Pixma MG7120. Obě tiskárny jsou si vcelku podobné, avšak MG5520 je trochu levnější a výhodnější.

Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která je určená hlavně pro použití v domácnostech. Tento model zvládne tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě schází. To se ale dá vzhledem k zaměření hlavně na domácí tisk pochopit. Funkčnost tiskárny je ale i tak velmi dobrá a tento model zvládne tisknout prostřednictvím rozhraní AirPrint a podporuje také tisk z cloudu, a to prostřednictvím Pixma Cloud Link. To znamená, že můžete tisknout online například z Twitteru, Dropboxu, Facebooku, Flickru nebo z Picasa. Nechybí ani podpora technologie Pixma Printing Solutions, která vám umožní tisknout z vašeho mobilního zařízení. Design tiskárny je docela povedený a v bílé barvě jí to vyloženě sluší. Potěší také vcelku kompaktní rozměry, které jsou 457.2 x 370.8 x 149.8 mm a hmotnost čítající 5.4 kg. S manipulací tak určitě nebudete mít žádné problémy a jednoduché je také nalezení vhodného místa na stole. Na horní straně tiskárny se nachází ovládací panel, který se skládá z 2.5 palcového LCD displeje a několika funkčních tlačítek.

Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku

Samotný ovládací panel je dobrý a jediná škoda je, že displej není dotykový, což by umožnilo snížit počet tlačítek. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru (nebo na 20 listů fotopapíru) a o konektivitu se stará port Ethernet a rozhraní USB. Výbava je tedy celkem slušná a jediné, co nám chybělo, bylo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Pokud budete potřebovat tisknout oboustranně, tak určitě oceníte přítomnost automatického duplexeru. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, který zvládnete během chvilky a ani k němu nebudete potřebovat manuál. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit všechny kabely, tiskárnu nainstalovat do počítače a můžete se pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je v oblasti klasického tisku trochu horší, avšak v oblasti tisku fotografií tato tiskárna zase celkem vyniká. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí 2.6 ppm, což není žádná sláva a v této kategorii není problém najít rychlejší model.

Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku

Jen pro srovnání, levnější tiskárna Epson Expression Premium XP-600 zvládne kombinovaný tisk rychlostí až 4.9 ppm. Tisk fotografií je ale zase příjemně rychlý a klasické fotografie o rozměru 4 x 6 palce se dočkáte v průměru za 52 sekund. V této cenové kategorii se rychlost tisku fotografií pohybuje okolo 65 sekund, takže tento výsledek je opravdu dobrý. V oblasti kvality samozřejmě nemůžete čekat výsledky jako od drahé kancelářské tiskárny, nicméně výsledná kvalita tisku dokáže občas i příjemně překvapit. Potěšila nás hlavně velmi slušná kvalita tisku textu, přičemž jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky je již trochu horší, a i když podání barev bylo celkově slušné, tak s větším množstvím barvy na pozadí měla tiskárna problémy a výsledky tak nebyly úplně přesvědčivé. Kvalita tisku fotografií je solidní, výsledky nepostrádají dobrou ostrost a jediným problémem byla ztráta detailů ve světlejších oblastech. To se ale stalo pouze občas, takže celkově hodnotíme kvalitu tisku fotografií jako lehce nadprůměrnou.

Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku

Canon Pixma MG5520 je dobrá tiskárna určená pro domácí použití, která potěší dobrou funkčností a příznivou cenou. Skvělé jsou hlavně rozsáhlé možnosti v oblasti online tisku a nechybí ani podpora tisku přes smartphone. Mezi kladné stránky této tiskárny patří také rychlý tisk fotografií a kvalitní tisk textu a fotografií. Kvalita tisku grafiky je trochu horší a další naše výtka míří k rychlosti kombinovaného tisku, která je lehce podprůměrná.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5520 BK: jednoduchá tiskárna s podporou online tisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.